Új hozzászólás Aktív témák

  • fireman123

    őstag

    válasz Frozen #60101 üzenetére

    Miért nem tartott ilyen sokáig? 2017 januárban ~1000 dollár volt, december végére ért fel 20e-ig (ez 20x-os áremelkedés). A gpu piaci szegmens semmilyen új lendületet nem fog adni, a hardverek csak követik a trendet, nem azok határozzák meg a coinok árát, .....ráadásul ugye a btc a főnök, minden alt azt követei kis csúszással, a btc-t meg ugye már vagy 8-9 éve nem lehet gpu-val túrni. 2018 elején is rengetegen beleugrottak gpu-val altcoint túrni, aztán 2018 közepétől egészen 2020 elejéig fillérekért lehetett rigeket venni, hasonló lesz majd ebben a ciklusban is, csak nem tudjuk mikor fog kezdődni a hanyatlás, amire még rátesz az eth blokkreward csökkenés, majd 1-2 év múlva az eth 2.0 amikor már nem lehet eth-t bányászni. Nézd meg mekkora hash kapacitás van az ezh-n jelenleg (ennek kb. fele gpu lehet), ha nem lehet eth-t bányászni ez a kapacitás rázúdul a sok kis coinra és tönkre nyomja azok diffjét is, ....lesz megint sok olcsó(bb) gpu mint 201-19-ben ....csak idő kérdése.
    Szóval én óvatosságra intem azokat akik esetleg ezután akarnak riget építeni, azt mindig akkor kell amikor már jó ideje tartós lejtmenet van és majd elkezd újból felfelé menni (ciklikusság). Sajnos én is rosszkor 2018 januárban szálltam be vadi új riggel, volt 2 év amikor alig termelte ki az áramot (persze nem adtam el semmi coint), nyilván megérte 3 évig folyamatosan túrni (mindig más és más coint, mert akkor nem az eth volt a jó, legalábbis nvidiával nem) és finanszírozni az áramköltséget, mert a megtartott coinok most sokat érnek, bőséges haszon lett mostanra, ...csak itt az újak 3 hónap alatt akarnak megtollasodni, persze ha éppen szerencsés időben száll be valaki akkor 3-6 hónap is jó lehet, de könnyen becsúszhat akár több év is mire érdemes eladni a coinokat. Nekem a rig+áram 2020 közepéig kicsit még mínuszos volt (azaz csak virtuálisan), onnan kezdett felfelé menni a dolog és a haszon egyre nőtt.

Új hozzászólás Aktív témák