2019. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-02-21 09:47:54

IT café

Összefoglaló kinyitása ▼

(#551) Sotho

Sotho
(PH! addikt)

Ja és tuningolva:
1,163V@930MHz; I18 = 428kh/s
263W (itt fogyasztott + 186 wattot a kártya az alaphoz képest érdekes a gyári adat 188W és a tényleges hasznos teljesítményt adó tuning sem megy feljebb)
Persze a táp hatásfokával nem számoltam meg a mérő sem egy ipari céleszköz , de mér látszólagos teljesítményt is nem tudom az mennyivel jobb, mindenesetre több...

[ Szerkesztve ]

(#552) Spirit válasza Sotho (#551) üzenetére

Spirit
(őstag)

tehát tulajdonképpen a hivatalos TDP-t még agyon húzva sem érte be? Nem is rossz.

(#553) Sotho válasza Spirit (#552) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Agyonhúzva az túlzás :D 8% kb és feszt sem emeltem, de ezt tudja is stabilan.
Furmark, minden alapon 280W, de az az egyik procimagot 100-ra hajtja tehát nem mérvadó az eredmény.
Konfigom amúgy P5K lap C2D wolfdale @3.5GHz.

[ Szerkesztve ]

(#554) Sotho válasza Sotho (#553) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Vagyis az mert kimértem a prime 95 40wattal dobja meg a fogyit hehe, szóval kb ugyanott vagyunk, mennyi dőm van nekem péntek este :D , nem offolom tovább a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#555) PeachMan válasza Sotho (#553) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Én fesz. csökkentéssel használom a kártyáimat eredeti órajelen, de naponta kapok 1-2 hw error-t emiatt. Viszont jó 40W-al és kb. 10fokkal kevesebb a mért érték. Mennyire gáz 1-2 hw error?

update: Olyan pci-e kábelt hol lehet szerezni? Jó volna a 2 kártya között nagyobb helyet hagyni. Illetve jönne majd még 1db, de annak már nincs helye :)

[ Szerkesztve ]

Keresek Toshiba A80 laptopot működőképes állapotban - "Only Amiga Makes It Possible"

(#556) Sotho válasza PeachMan (#555) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Nem tudom nekem egy darab nem volt mióta a thread-concurrency-vel állítottam be nem a shaders-el de volt már hogy elszállt a cgminer, a sok buherálástól.

(#557) PeachMan válasza Sotho (#556) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Az igazság szerint működésében problémát nem látok miatta. Csak látom az értéket, ennyi. Viszont épp most fogom letörölni a 13-as drivert és felteszem a 12.10-et APP SDK-val. Meglátjuk lesz-e valami változás.

Keresek Toshiba A80 laptopot működőképes állapotban - "Only Amiga Makes It Possible"

(#558) Sotho válasza PeachMan (#557) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Az jó driver. :K
Arra gondoltam megelégszem 3 db 5870-el mert a quad nagyon megdrágítaná a konfogot alaplap + táp terén és már felesleges pénzkidobás lenne. A hangkártyámat meg el kell tenni a vgak közeléből ha nem akarom hazavágni de risert ehhez még tudok forrasztani szerintem. :)

(#559) PeachMan válasza Sotho (#558) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Úgy tűnik, nekem a 13.1 a legjobb. Nagyon stabilan hozza a formáját. Folyamatos 1.4Mh/s-et tud vele a két kártya. Marad ez. A másikkal folyton gondom volt, mert VNC-vel irányítom a gépet és valamiért ~70%-os volt csak a sebesség.
Riser-t tudsz készíteni? Nekem kellene a kártyákhoz.

[ Szerkesztve ]

(#560) Sotho válasza PeachMan (#559) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Még sosem csináltam :D csak sima pci-t vállalok de az első után meglátom mennyit romlik a szemem. :)

(#561) kugli81

kugli81
(fanatikus tag)

Srácok pénztárcából küldtem át a btc-e -re litecoint .Van egy cimke meg egy cimzett.A cimzetthez irtam a cimet a cimkéhez beirtam valamit...Kicsit izgulok elrontottam azaz mi van ha rossz helyre ment ?

Azaz a cimkét irta a cimhez remélem nem rontottam el semmit....

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#562) kugli81

kugli81
(fanatikus tag)

tárgytalan .... megjött :)
16ltc 0.5 btc

[ Szerkesztve ]

(#563) Sotho válasza kugli81 (#561) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Teljesen jó ne aggódj.
:)

[ Szerkesztve ]

(#564) csaba951 válasza kugli81 (#561) üzenetére

csaba951
(PH! kedvence)

A hálózat legalább 6 csomópontjának meg kell erősítenie, hogy ez egy érvényes átutalás. Csak ekkor fogod tudni felhasználni BTC-E (vagy bárhol máshol). Ez egy automatikus folyamat, neked semmi tennivalód nincs. Kb. 10-20 perc alatt jön össze.

Én még 0,28-on váltottam. Te vártál egy kicsit, és 0,30-on. Látod, megérte várni! :))

[ Szerkesztve ]

(#565) PeachMan

PeachMan
(PH! kedvence)

Nem igazán világos, hogy a thread-concurrency paraméter mit csinál, de a 8000-es beállítással néha-néha haptam egy hw error-t a gpu magoknál. Szinte előbb-utóbb mindegyiknél, tehát nem beszélhetünk igazi hardver hibáról. Tegnap este próbából megemelte az értéket 11200-ra. Egy éjszaka alatt eddig egyik mag sem jelzett hw error-t. 4GB RAM van a gépemben, ez volt a legnagyobb egész számmal felszorzott érték, amit be tudtam állítani. Shader száma + N = thread-concurrency -> 1600*7=11200

(#566) supercow

supercow
(őstag)

difficulty 437.07 kb 8 órán belül :O

Nyuszi vagy, McFly?!

(#567) 8zabi

8zabi
(őstag)

miért lehet az, hogy 40 óra alatt szedtem össze 1 ltc-t 350 kH/s sebesség mellett, ez alapján 0.8-0.9 a reális naponta, itt egy kép további infókkal

(#568) 8zabi

8zabi
(őstag)

még egy kérdés: a discarded értékre mennyi a normális? gondolom ez sem kerül elszámolásra

(#569) supercow

supercow
(őstag)

5770-est lecserélném mielött teljesen megsül. 7950-est néztem ki, érdemes beletenni a sok pénzt, ha nem játszom a gépen csak ltc miner megy?

Nyuszi vagy, McFly?!

(#570) PeachMan válasza supercow (#569) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Használtan garanciával talán. Az árát ugyan nem termeli ki, de amennyit avul azt szerintem biztosan. Újat viszont nem éri meg szerintem. Túl sokat veszít az értékéből.

(#571) csaba951 válasza 8zabi (#567) üzenetére

csaba951
(PH! kedvence)

Rendkívül egyszerű a magyarázat. PPLNS bányászat esetén a termelésed nagy mértékben függ a pool luck ratio-jától, és persze a reject block-jaid számától. Tehát ha többféle coin-t is szoktál bányászni, különféle pool-okban, akkor bizony nem a PPLNS bányászat a számodra az ideális, hanem inkább a PPS.

Ez a kezdők gyakori hibája, hogy nem igazán mérik fel a kockázatot, és nem a számukra megfelelő pool-okban, a nekik legjobban megfelelő módszerrel bányásznak.

Az, hogy miért van ez így, a 1117-es hozzászólásomban megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#572) 8zabi válasza csaba951 (#571) üzenetére

8zabi
(őstag)

köszi, én is a PPLNS-re gondoltam, de nem ugrálok pool-ok között és csak ltc-t bányásztam, azt is folyamatosan, napi 24 órában
olvastam, hogy hosszabb távon jobban megéri a PPLNS, a kisebb pool fee miatt, de ott nem írták mekkora időtartam számít hosszabbak

(#573) zone

zone
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Átlag 90-110 mellett mitől lehet ilyen ugrás? [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#574) csaba951 válasza 8zabi (#572) üzenetére

csaba951
(PH! kedvence)

Mindenképpen egy hónapnál jóval hosszabb időszakra gondolj!

Egyik napról a másikra viszont ez és ez teljesen természetes a PPLNS-nél. Pont ezért lesz a napi termelés a legritkább esetben annyi, mint amennyit ez alapján (-fee! :D ) kiszámol szépen magának az ember.

(#573) zone
Szerintem valami statisztikai anomálisa lehet. Talán nagy volt a pool-t elhagyók, vagy éppen elhagyok aránya, vagy valamelyik adatban volt egy nagyobb változás amiből a statisztika készül, és ez okozott hibás eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#575) supercow válasza zone (#573) üzenetére

supercow
(őstag)

volt egy adatbázis javításuk, főoldalon volt egy hír hogy látszani fog egy ilyen kiugró érték, valamit újraszámoltattak. Nem kell vele törődni, mindenkinek látszik egy ilyen tüske. A News alatt: We had some issues with hashrate calculation in our databases after we tightened security. So if you notice a spike on your hashrate chart this is why.

Nyuszi vagy, McFly?!

(#576) PeachMan

PeachMan
(PH! kedvence)

Ha 2 v. több gépet akarok a give-me-ltc.com-hoz használni bányászatra, akkor kell valami különösebb beállítás? Új worker, port átirányítás, mittudomén?

[ Szerkesztve ]

(#577) almafa42 válasza PeachMan (#576) üzenetére

almafa42
(fanatikus tag)

Igen. Uj workert csinalj a pool weboldalan, es a 2. gepen a cgminer vagy reaper config filejaban az ujonnan krealt workerhez tartozo user/pass-t add meg.

(#578) PeachMan válasza almafa42 (#577) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Sejtettem, akkor jól csináltam. Viszont a 2. gépen megszakad valamiért a kapcsolat.

(#579) Spirit

Spirit
(őstag)

Alig 30 óra múlva ismét 10% feletti diff növekedés várható, ez már-már kétségbeejtő. Természetesen nő az árfolyam ennek megfelelően, de mára ugyanazzal a sebességgel majdnem fele annyi LTC-t lehet gyűjteni, mint 1 hónappal ezelőtt.

(#580) supercow

supercow
(őstag)

http://www.coinchoose.com/ szerint a Feathercoin = FTC most nagyon megéri. Nemrég indult, 200 coin/block, a difficulty most 40, ez is scrypt alapú és a https://cryptonit.net/ exchange oldalon lehet visszaváltani LTC-re egész jó árfolyamon ahhoz képest, hogy mennyire új. Vagy tartani belőle sokat? Én átálltam egy időre, majd ha nagyon megnő a diff visszaállok LTC-re.

Nyuszi vagy, McFly?!

(#581) Sotho válasza supercow (#580) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Reject 15% eddig melyik poolban nyomod?

(#582) supercow válasza Sotho (#581) üzenetére

supercow
(őstag)

most http://fc.mnlan.net/ előtte http://p2pool.org/ Szerintük a mostani hash értékemmel (guiminer 424kh) napi 43 FTC-t keresek, ami kb 2 LTC. Sajnos nem tudom lecserélni az 5770-est, akkor többet keresnék. Amikor beállnak a nagy miner parkokkal és megugrik a diff akkor visszamegyek a give-me-ltc.com-ra csendben bányászkodni.

Nyuszi vagy, McFly?!

(#583) Sotho válasza supercow (#582) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

:R
Kipróbálom én is ma meghajtom egy kicsit a vasat. :))
Afterburnerrel belőttem a hűtést, kicsit hangos de nem engedi 75 fok fölé akármi van. Ez megnyugtató. :D

(#584) PeachMan válasza supercow (#580) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

cryptonit.net nem csak venni lehet FTC-t? :)

Hehe, 8. vagyok az fc.mnlan.net hashrate toplistán :)

[ Szerkesztve ]

(#585) PeachMan

PeachMan
(PH! kedvence)

[fc.mnlan.net]

Paid Shares
Your Valid: 0
Invalid: 0

Unpaid Shares
Your Valid: 2682
Pool Valid: 72239

Ennek mi lehet az oka?

(#586) almafa42 válasza PeachMan (#585) üzenetére

almafa42
(fanatikus tag)

My Account - Transactions - Unconfirmed

Tippre itt lesznek a tranzakciok. Confirmation utan kuldik is.

(#587) PeachMan válasza almafa42 (#586) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

De itt az unconfirmed is 0. Olyan, mint ha nem számolnának el semmit.
kép

[ Szerkesztve ]

(#588) supercow válasza PeachMan (#584) üzenetére

supercow
(őstag)

én 15..17 vagyok Pathosverdes3 néven :)

Nyuszi vagy, McFly?!

(#589) supercow válasza PeachMan (#587) üzenetére

supercow
(őstag)

hé ne vegyétek el a kis pénzem én találtam első voltam stipstop :DDD

a Paid az amit már jóváírtak, "kifizettek". Még nem volt teljes, lezárt köröd a poolban ( round ), majd a kör végén megjelenik.

[ Szerkesztve ]

Nyuszi vagy, McFly?!

(#590) PeachMan válasza supercow (#588) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

.

[ Szerkesztve ]

(#591) kugli81

kugli81
(fanatikus tag)

Ehhez az ftc-hez is van vmi pénztárca progi ? okés ,hogy regellek banyaszok...??
Megtaláltam közben ,de a parancs nem jó ugyanaz kell mint a litecoinhoz átirtam ,de nem indult el bezárja az ablakot egyből..pedig a cim , user pass elvileg jó..

[ Szerkesztve ]

(#592) supercow válasza kugli81 (#591) üzenetére

supercow
(őstag)

igen van http://www.feathercoin.com/ szedd le a klienst, olyan mint a többi.

Nyuszi vagy, McFly?!

(#593) kugli81 válasza supercow (#592) üzenetére

kugli81
(fanatikus tag)

Köszi ez megvan csak a cgminer-es parancssorom nem akar ezzel elindulni :( Valamit csak máshogy kell akkor vagy nem értem...
Sikerült nem kell a script azt rontottam el ....Thanks....
A váltás az ,hogy meg egyszerűen ?

[ Szerkesztve ]

(#594) supercow

supercow
(őstag)

a jó tippért FTC adományokat várok erre a címre: 6ujJdm5zk1MVxgfCfjsWtcorM61FdLQ9SN ;]

Nyuszi vagy, McFly?!

(#595) supercow válasza kugli81 (#593) üzenetére

supercow
(őstag)

parancssorban a URL http://fc.mnlan.net:8080 a username meg password amit a poolban regisztráltál a "My workers" alatt.

Nyuszi vagy, McFly?!

(#596) kugli81

kugli81
(fanatikus tag)

Nekem sok a reject marha jó játszani kell megint a beállitásokkkal :) Úgy tünik ez nem egyszerű másnak nincs reject ? már vissza vettem a kártyát mindent csináltam..

[ Szerkesztve ]

(#597) Spirit

Spirit
(őstag)

http://www.fcpool.com/

Én ide jöttem próbálkozni, mert a többinél nagy volt nekem is a reject-em. Attól függetlenül nem tudom mennyire éri ez meg, mert a diff kb. 2 naponként változik, 20 óra múlva 40-ről 80-ra pl.

(#598) PeachMan

PeachMan
(PH! kedvence)

Milyen hosszú körök vannak, mert egy árva FTC-t sem kaptam eddig.
Give-me-ltc-n szépen folyamatosan jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#599) supercow válasza Spirit (#597) üzenetére

supercow
(őstag)

Néhány napig még megéri, legalábbis nekem. Akinek erős gépparkja van csinálhatja egy ideig, amíg az árfolyam miatti haszon több, mintha simán LTC-t bányászna.

Sajnálom hogy nem láttam meg előbb a bejelentést, az első 1-2 napon óránként bányásztak 2000-et akik időben elkezdték.

FTC-BTC exchange: https://bter.com/trade/ftc_btc
épp 1000 FTC = 1.55 BTC ( @0.00155 )
elvileg kínai oldal, végre nem egy orosz... :U

Nyuszi vagy, McFly?!

(#600) almafa42 válasza Spirit (#597) üzenetére

almafa42
(fanatikus tag)

Sztem mar annyira nem eri meg. ez egy par hetes coin. Az ara kozeledik a litecoin arahoz (mivel 4* tobb coin van, alapbol a maximum ara az LTC 1/4e kellene hogy legyen). En nem latom elkepzelhetonek, hogy ezen az arfolyamgaton tullepjen egy ilyen fiatal coin. Most nagy a hype, ez teny.

Jelenleg 1000:50ben valtjak kb. Ez azt jelenti, hogy meg 5szorosere emelkedhet az ara maximum az LTChez kepest, de ez erosen ketseges. Viszont barmelyik pillanatban visszazuhanhat az ara nullara kb :D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.