2019. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-02-21 09:47:54

IT café

Összefoglaló kinyitása ▼

(#351) kugli81

kugli81
(fanatikus tag)

Bocsi lehet benéztem a btc-e n lehetett westrn union-os kifizetés ,de most nem látom itt a lista ,de én nem ismerem ezeket....vki ,hogyan lehet innen kivenni ezek közül...

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#352) kugli81

kugli81
(fanatikus tag)

Ha itt is kitudom venni és váltani akkor miért kell az mt.dox ? Mitha ugy hallotam volna két helyen lehet váltani mt.dox meg virulex vagy mi....Ha valaki tudja hogyan lehet kivenni a pénzt megirhatná :)

(#353) supercow válasza kugli81 (#351) üzenetére

supercow
(őstag)

Talán a legokosabb megoldás a BTCE kód, azt eladod megfelelö áron és a vevö a saját accon jóváiratja az összeget. Ennek minimális a díja is. Jah és a NAV sem tudja :P

[ Szerkesztve ]

Nyuszi vagy, McFly?!

(#354) kugli81 válasza supercow (#353) üzenetére

kugli81
(fanatikus tag)

nem értem mi az :)
BTCE kód, azt eladod megfelelö áron?
saját accon jóváiratja az összeget?
számlámra kapom vagy mi ez ? :)

[ Szerkesztve ]

(#355) supercow válasza kugli81 (#354) üzenetére

supercow
(őstag)

Btce saját "feltöltökódja" generál neked egy X értékü kódot, amit valaki beírhat, és azzal feltölti a saját btce fiókjába.
1 te kikéred a withdraw alatt kód formában a ltc, btc, usd összeget mondjuk 5 usd
2 a kódot eladod nekem 5 usd-ért, forintot adok
3 én beírom a kódot, lesz 5 usd-m a btce fiókban
4 mindenki örül, te mert nem fizettél magas jutalékot, nekem lett könnyen bent egyenlege, btce mert náluk marad, mozgásban a pénz.
Ééértedmár? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nyuszi vagy, McFly?!

(#356) PeachMan válasza supercow (#355) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Tételezzük fel, hogy nem személynek adom el az LTC v. BTC pénzemet, mert mindenki akkor akar venni, mikor a béka segge alatt van az árfolyam. Eladni pedig magasabb árfolyamon szeretnék. Ha vannak LTC-im akkor átváltom mondjuk őket BTC-re vagy nem, ez még kiderül, ezután mit lehetne tenni valami pénz ügyben?
A lényeg, hogy mondjuk tejet-kenyeret akarok venni belőle. Ekkor milyen lehetőségeim vannak?

Keresek Toshiba A80 laptopot működőképes állapotban - "Only Amiga Makes It Possible"

(#357) supercow válasza PeachMan (#356) üzenetére

supercow
(őstag)

1. Egy ideális világban ráveszed a sarki boltot, hogy fogadjon el BTC-t
2 passz. Ez a kód per pillanat a leggyorsabb, legegyszerübb mód szerintem
Egyelöre nincs gyors egyszerü legális megoldás. Ez van.

Nyuszi vagy, McFly?!

(#358) PeachMan válasza supercow (#357) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Nem lehet valami bankszámlára vagy olyan számlára utalni az BTC/LTC-ről átváltott USD-t, amit aztán fel tudok venni?

Keresek Toshiba A80 laptopot működőképes állapotban - "Only Amiga Makes It Possible"

(#359) supercow válasza PeachMan (#358) üzenetére

supercow
(őstag)

Külföldi számlára gondolom lehet, de kinek van itt rubel számlája valamekyik moszkvai bankban? És ne felejtsd, amint visszaváltottad adóköteles jövedelem lett az összeg ugyanúgy mintha tözsdéztél volna vele.

[ Szerkesztve ]

Nyuszi vagy, McFly?!

(#360) csaba951 válasza supercow (#359) üzenetére

csaba951
(PH! kedvence)

Hát, speciel nekem jó a rubel is WebMoney számlára, mert tudok vele fizetni az orosz Steam Store-ban! :D

[ Szerkesztve ]

(#361) deadwing

deadwing
(PH! addikt)

No, gondoltam csak átnézek ide is, és kipróbálom az ltc-t. Viszont bajom van. Cgminer 2.11.3, batfile:
cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://stratum.give-me-ltc.com:3333 -u kammajom.1 -p xxxx -I 13

Ahogy elindítom a progi le is áll, 3 gpu van, direkt nem is paramétereztem így az elején, nehogy elrontsak valamit. BTC mininggal tökéletesen megy. Mi lehet a bajom?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#362) zone válasza deadwing (#361) üzenetére

zone
(őstag)
LOGOUT blog (1)

"stratum+tcp://" rész nem kell szerintem

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#363) csaba951 válasza deadwing (#361) üzenetére

csaba951
(PH! kedvence)

Csinálj egy .bat fájlt, ezzel (6990-re):

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

cgminer.exe --scrypt --thread-concurrency 15360 -o stratum+tcp://stratum.give-me-ltc.com:3333 -u kammajom.1 -p xxxx -I 13

(#362) zone
Az pont úgy kell bele! :) Benne is van a README.txt-ben.

[ Szerkesztve ]

(#364) deadwing válasza csaba951 (#363) üzenetére

deadwing
(PH! addikt)

Már ott tartok hogy az eddig jól futó btc-vel sem indul a 2.11.4...
Van még mellette egy 7970 is, ezért úgy gondoltam nem paraméterezek semmit. Anélkül is mennie kellene! Arra törekszem, hogy egyelőre alapon induljon már el, de itt valami komolyabb baj van.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#365) 8zabi

8zabi
(őstag)

hátha érdekel valakit ;]

VTX3D HD7850 1GB
core: 1000mhz, mem:1125
így 320-330 kh/s az eredményem 14-es intensity mellett, netezésre még pont jó
konnektorból ~230 wattot eszik, konfig adataimnál

kép

(#366) Sony Toprano válasza kugli81 (#352) üzenetére

Sony Toprano
(újonc)

Én Mt.Gox-on szoktam a be és kifizetéseket intézni annak a következő a menete:
az első lépés, hogy verified user kell legyél (kérnek egy fényképes igazolványt és egy a nevedre szóló számlamásolatot szkennelve), ezt ha beküldöd, akkor kb 4-5 nap alatt ellenőrzik (akármit is jelentsen ez ott náluk) és utána tudsz befizetni utalással.
A kifizetés ugyanígy működik, meg kell adj egy bankszámlaszámot (a számla a Te neveden kell legyen) amire a kifizetést kéred, kb 1.5 hét szokott lenni, mire megjelenik a pénz a számlán, ha forint számlád van akkor érdemes megvárni a magas EUR árfolyamot, pár forintot azzal is lehet nyerni. Arra figyelni kell hogy van egy fix 2-3e Ft-os alapdíj és ehhez még egy %-os sarc is hozzájön, tehát 2-3 ezer forintokat nincs értelme utaltatni.
Most viszonylag alacsony költséggel lehet deviza számlákat nyitni a bankokban a meglévő folyószámlák mellé, az OTP-ben pl 158 FT/hó-t kérnek érte. Én nyitottam egy EUR számlát és ide kérem a kifizetéseket, így nem kell az árfolyamra figyelni és a kamatok is jobbak a forint számláknál.

(#367) supercow válasza Sony Toprano (#366) üzenetére

supercow
(őstag)

köszi az infót.

Nyuszi vagy, McFly?!

(#368) zsoory

zsoory
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van mtgox-on accom, csináltam is már kifizetést számlaszámra.
Most azonban LTC-t kezdtem el bányászni. Reggeltem BTC-E re, oda akarom a megkeresett LTC-met elküldeni.
Itt át is tudom váltani BTC-re?
Illetve hogyan tudom mtgox-os címemre elküldeni, hogy el tudjam adni, aztán meg kifizetni a számlára?
Vagy egyből lehetséges BTC-E-n kifizetés számlára?

Köszi az segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#369) supercow válasza zsoory (#368) üzenetére

supercow
(őstag)

Nem célszerü a poolhoz egy btce befizetési címet megadni. A btce fiókokat mostanában többször feltörték. Inkább normál tárcába kérd a kifizetést és utána mozgasd a btce fiókodba.

Félreértettem.. Szóval elvileg a gox is bevezeti az LTC kereskedést. Ha nem sürgös várj, mert sokat vesztesz a 3 utalással és ideoda váltásokkal.

[ Szerkesztve ]

Nyuszi vagy, McFly?!

(#370) zsoory válasza supercow (#369) üzenetére

zsoory
(lelkes újonc)

Ezt természetesen így csinálom :R

(#371) kugli81

kugli81
(fanatikus tag)

Gox-on regisztrált valaki ??Én pár napja elküldtem az adataimat is,de 2xxxx sorszámot irja meg kell várnom mig jóváhagyják ?Két hét mire használhatom ? mert semmit nem igazoltak eddig vissza...

(#372) zsoory válasza kugli81 (#371) üzenetére

zsoory
(lelkes újonc)

Én is vártam 3 napot, rájuk is írtam. Levél után 10perc múlva megcsinálták.
:C

(#373) kugli81 válasza zsoory (#372) üzenetére

kugli81
(fanatikus tag)

Felül irja 21120. vagyok várnom kell és irja is nincs még engedélyezve....

Valamit rosszul csináltam regeljek újra?Emailt se kaptam...

(#374) PeachMan

PeachMan
(PH! kedvence)

Tudom, elég off, de hátha ...

Valaki nem tudja CGMiner-ben az API-ből hogyan lehet MH/s érték helyett kH/s értéket kicsikarni? Mert ha a GPU pl. 113kH/s-el számol, akkor is MH/s-ben adja vissza és 0.11-et mutat. Viszont ha fel is szorzom akkor sem lesz pontos, mert 110kH/s-et kapok.

Éppen írok egy jelszóval védett webfelületet hozzá, hogy távolról is le tudjam olvasni az értékeit, illetve tudjam variálni a beállításait.

(#375) firstman

firstman
(újonc)

Hali !

Az a gondom, hogy telepítettem a Litecoint és a GUIminert, de a gépbe még nem volt olyan videókari, ami jó lett volna. Most szereztem egyet, de nem fogadja el, nem jelenik meg a választható device között, csak a régit látom. A kari egy 5750-es ATI

Köszi

(#376) supercow válasza PeachMan (#374) üzenetére

supercow
(őstag)

https://bitcointalk.org/index.php?topic=58834.0
Illetve
https://github.com/pshep/ANUBIS
Cgminer web interface. Minek írsz magadnak újat? :P

Nyuszi vagy, McFly?!

(#377) PeachMan válasza supercow (#376) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Ismerem ezeket, de jelszavas kell. Anubis pedig csak view modot tud. Amugy mindegyik csunya es telefonrol nem valami kenyelmes kezelni. Illetve folyamatos frissitest akarok a view reszhez ajax-al

[ Szerkesztve ]

(#378) Sotho válasza PeachMan (#377) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Készítesz valami épkézláb appot okostelefonra megszeded magad abból. :K videokarikat átveszem tőled jóárasítva. :D Vagy ingyen mert jó ötletet adtam most. :D

[ Szerkesztve ]

(#379) PeachMan válasza Sotho (#378) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Oké, ha megszedtem magam szólok :DDD
Amúgy csak webfelületet akarok csinálni kis felbontásra a mobilos verziót, normálra a szgépes verziót. Illetve teszek bele olyan beállítást, hogy bizonyos paramétereket átlépve e-mail-t küld (valamelyikben van is hasonló) és ránézhetek a problémára, illetve naplózza a hibákat.
Kizárólag kényelmi okok miatt.

(#380) Sotho válasza PeachMan (#379) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Ez a kulcsmondat: kényelmi okok miatt ez az ami miatt soksok ember le akarja majd tölteni egy app store-ból ;) pénzér természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#381) csaba951

csaba951
(PH! kedvence)

Hm. Nálatok is ~10%-os reject-tel működik a give-me-ltc.com az utóbbi fél napban? (stratum)

(#382) PeachMan válasza csaba951 (#381) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

0.95% nálam tegnap délután óta.

(#383) Sotho válasza csaba951 (#381) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

<0.5%

(#384) PeachMan válasza Sotho (#383) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Ez az ertek a gyakorlatban mitol fugg? Netem nagyon jo, kb. atlagos a szamitasi teljesitmenyem, megis vannak reject-ek, raadasul valtozik az ertek is.

(#385) Sotho válasza PeachMan (#384) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Gőzöm sincs de még a pool-x-en vettem észre, hogy ha használom a netet folyamatosan akkor magasabb pl ment valami youtubos mese stb, a skype még egy rohadék sávszélzabáló még kijelntkezett állapotban is nézni kell a routeren a ledet nem vicc és kigyomlálni a sok vackot. De most ezzel sincs gond.

(#386) NastyHUN

NastyHUN
(lelkes újonc)

Sziasztok.

NEmrég elkezdtem én is BTC-t és LTC it bányászgatni.
Úgytűnik az LTC-t éri meg jobban, ha egy kicsit utánaszámolgat az ember: http://dustcoin.com/mining

GPU-t dolgoztatom egy 5870-es ATI kártyán, egész jó MegaHash értékeim vannak (250-300MHash) viszont nagyon melegszik a kártya 80-85C
Az lenne a kérdésem, hogy:

Lehet e valahogy valamelyik miner progival szabályozni, hogy mennyire terhelje a GPU-t ?
Jelenleg 97%-os kihasználtsággal megy és így nagyon melegszik.
Nekem bőven elég lenne 50-60% os kihasználtság is, még úgy is lenne 150-180MHash értékem.

Légyszi aki tud ilyen miner progit és el is tudja magyarázni hogyan lehet beállítani, segítsen...
Köszi előre is...
Üdv.
R.

Don't hate the hacker ! Hate the code... :)

(#387) Sotho válasza NastyHUN (#386) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Melyik programmal bányászol?

(#388) PeachMan válasza Sotho (#385) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

A netem 90/70Mbit valós, 2ms késleltetéssel. Gyakorlatilag online rádió és cgminer megy. Néha-néha pici web. Valami más lehet a háttérben. Fura módon mikor 1kártyával ment a dolog alacsonyabb volt a reject. Mind1, 1% alatt nem vészes szerintem. Az, hogy 0.5 vagy 1 már nem sokat számít. Csak érdekes inkább, hogy mi lehet a háttérben. Discard értéket te látsz? Mert az API kijelzi és az viszont 25%, akármit is jelentsen. :)

Tegnap tettem bele a 2. 5790 helyére egy másik ugyanolyat, mert az Asus ventije kezdett egy lestrapált trabant hangjához hasonlítani. Picit megkeveredett a rendszer :D Az első kártya kapta a GP0 és GPU3-at, a második a GPU1 és GPU2 elnevezést. Vicces így nézni a paramétereket. Crossfire-t be sem kapcsoltam. Gyakorlatilag semmit nem számít LTC-nél úgy tűnik. Ha jól megy a jövő hónap elején lesz még egy 5790. Kíváncsi leszek a reject növekszik-e majd.

[ Szerkesztve ]

(#389) NastyHUN válasza Sotho (#387) üzenetére

NastyHUN
(lelkes újonc)

BTC-t a GuiMiner-rel kezdtem (de valószínűleg abba is fogom hagyni, mert ahogy számoltam, nem éri meg, annyira lassan jönnek a blokkok)

LTC-t a GuiMiner-scrypt-el.

Van bennük esetleg ilyen beállítási lehetőség ?
Csak én vagyok béna és nem találom ?
Intensity pl mire való ?
(Nem állítgattam eddig, mert nem akartam összekutyulni, azokkal a beállításokkal használom ami a Guide-ban volt, ami alapján belőttem induáskor !)

(#390) PeachMan válasza NastyHUN (#389) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Intensity arra való, hogy szabályozza a kártya mennyi üres erőforrást hagyjon más programok, pl. desktop használatához. Ha leveszed alacsonyra, akkor a cgminer csak a háttérben használja a kártyát. Vedd le mondjuk 8-ra és nézd meg úgy az eredményt.

(#391) Sotho válasza PeachMan (#388) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Igen van ilyen hogy discarded works due to new blocks lásd fentebb a képen.
Jó kis neted van nálam sajnos botrányos a helyzet. ( 13M volt de kértem hogy legyen 10 és akkor fele annyit fizetek, erre levették 8,5 re pingem meg 11ms )
Viszont azóta stabil a kapcsolat nem dobálja elfele.
Szóval 3db 5970 is van neked, szépen kiderülnek itt a dolgok :D Nekem meg még ez sem akar összejönni [link]

(#392) NastyHUN válasza Sotho (#391) üzenetére

NastyHUN
(lelkes újonc)

LOL
Nekem is egy 5870 ketyeg benne de nem szándékozom megválni tőle egyelőre.
Főleg, hogy ilyen jó MHash értékei vannak. :c)

Ha beindul ez a litecoin bányászat, még az is lehet hogy én is párt keresek neki :)

Szóval, ha jól értem, akkor az intensity értékkel tudom szabályozni, hány %-ban terhelje le a GPU-mat ?
Csak játszanom kell vele amíg a nekem megfelelő (mondjuk 50-60% os) leterheltséget kapom...?

[ Szerkesztve ]

(#393) csaba951 válasza Sotho (#385) üzenetére

csaba951
(PH! kedvence)

Köszönöm! Akkor meg is van a bűnös! Volt tegnap eset néhány YouTube videom. Nem hiszem, hogy a felhasznált sávszélességgel van baja ilyenkor, hanem a csomagok időzítésével. Ilyenkor nem pont az optimális időpillanatban adja/kapja a gépem a csomagokat.

(#384) PeachMan
Lehet, hogy nálad a GPU-k egymással is versenyenyznek. Úgy értem, lehet, hogy néha ugyanazon a csomagon dolgoznak. Lehet, hogy egy stratum proxit installálva a gépedre csökkenne a reject értéked. Akkor a mostani 4 kapcsolatod helyett csak 1 kapcsolat (proxy) lenne a give-me-ltc.com szerver felé. Persze a mostani reject számod (kb. 1%) se túl magas, nem biztos, hogy van értelme ezzel eltöltened a szabadidődet. Nem biztos, hogy megéri a ráfordított időt.

(#386) NastyHUN
1) cgminer-rel biztosan meg lehet oldani amit akarsz. Nekem is sikerült kb. így beállítani.

2) Érdemes keresned egy olyan programot, amivel a vddc-t tudod beállítani alacsonyabb értékre (Sapphire TRIXX, MSI Afterburner). Van ugyan a cgminerben is ilyen, de sajnos nem működik ez a része az én kártyámmal. Nálam csak a TRIXX jó. Alacsonyabb feszültség mellett sokkal kevésbé melegszik a kártya. Meg a GPU memória órajelét is érdemes minél lejjebb venned, akkor sem melegszik annyira. Ezek miatt sokkal nagyobb GPU órajellel lehet működtetni a kártyát. Ez nagyobb számítási teljesítményt jelent.

(#394) Sotho válasza NastyHUN (#392) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Igen. :K

Difficulty :364.36 ez egyre szebb. :(

(#395) PeachMan válasza Sotho (#391) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Neeeeem. :D Csak 2db 5970-em van. Azért cseréltem ki az asus-t, mert vacakolt. De ugyanúgy 2db van most csak most másik van helyette. Bár 3db lenne :) Talán majd 2-3 hét múlva :)

Ekkora diff. mellett már erősen csökken a haszon :(

[ Szerkesztve ]

(#396) supercow válasza PeachMan (#395) üzenetére

supercow
(őstag)

Át kell állni másra ideiglenesen.. Nvc, ppc, trc meg a többi szemét amivel a btce-n spekulálnak a ruszkik. :F

Nyuszi vagy, McFly?!

(#397) PeachMan válasza supercow (#396) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Lehet. Viszont a többi erősen hintázik. Hol megéri, hol nem. Elég zsákbamacska.

(#398) zsoory

zsoory
(lelkes újonc)

BTC-E ről közvetlen tudok utalni MTGOX-os címemre BTC-t?

(#399) Sotho válasza supercow (#396) üzenetére

Sotho
(PH! addikt)

Nagyon ingadozik pl a trc, 438% volt a btchez képest 5 perccel később 24% :DDD

(#400) supercow válasza Sotho (#399) üzenetére

supercow
(őstag)

Ha jól tudom a trc nemrég egy asic támadás áldozata volt. Blokkonként állítja a difficulty értéket azért ingadozik annyira, és a spekulációs árfolyam változás miatt.

Nyuszi vagy, McFly?!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.