Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz N.Ferry #2737 üzenetére

    Ami elvileg szerepet játszana ebben, az a GPU feldolgozóinak száma, a VRAM mennyisége, és esetleg még a rendszer memória mennyisége (és talán egy bizonyos pont után még ezek sebessége).

    Én pl. csak akkor nem kapok HW hibákat, ha a concurrency értéket a shadercount egész számú többszörösére állítom, egyébként mindig. Ezen belül minél magasabb az érték, annál magasabb az átlagos h/s (már amíg nem 0, mert el sem indul).

    Ezt a szorzót elvileg úgy lehetne optimálisan megválasztani, hogy a HD5xxx VLIW5, a HD6xxx VLIW4. Tehát ezek lennének az alapszorzók (rendre 5x, 4x), és ezen felül még egy újabb egész számmal is szorozható, de nyilván csak addig mehet el az ember, amíg el nem fogy a VRAM. (Ez jól monitorozható GPU-Z-vel vagy AfterBurner-el is.)

    HD7xxx és afelett nem vagyok benne biztos, mert a GCN-ről sokkal kevesebbet olvasgattam ilyen szemszögből, mint annak idején a régi Radeon-okról. De úgy hiszem a 16-os szorzó lenne számukra ideális. Perze csak azoknak, amiken van ehhez elegendő RAM, amúgy ennek páros számú hányadosa játszik, pl 8x, 4x.

    De a 16x-et nekem is csak véletlenül sikerült egyszer beállítani és futtatni, mikor még az asztali gépben teszteltem egy szál 290X-et. Most a négyes fogatban csak 8-as szorzó látszik működni.

    A rendszermemória foglalás így 1.1Gb a 4-ből. Szóval úgy néz ki, hogy az bőven elég, még 2Gb is az lenne, de a VRAM sem lett kevesebb, mióta másik alaplapban van. :U
    Még arra tudok gondolni, hogy talán kell neki némi extra memória, mondjuk átmenetileg lefoglalva, mikor elindul, és létezik már rendszermemóriából képezett dinamikus videómemória Vista óta, szóval a sok rendszermemória talán ebben segíthetne. De ilyen teóriák fejtegetéséhez ismerni kéne a cgminer pontos működését és/vagy jobban kivizsgálni valami debuggerrel, hogy mi is történik mikor lefagy a cgminer magas concurrency értékek mellett.

    Az intensity az pofon egyszerű. Alacsonyan kell kezdeni, és a legvégén addig tolni, ameddig lehet a HW error megjelenése előtt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák