Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsiii

    tag

    válasz oleslie #12603 üzenetére

    A tervem az:
    Már előre félek a nyártól, mert pincém nincs, csak padláson... Jelenleg 6 kártyám megy, és szervízben van 2 (bízom benne, hogy fogom még azokat is használni:) 2db 7950)

    BEszéltem egy hűtős guruval, aki nagyon nagyon segítőkész.. Majd elküldöm priviben a webcímet, ha érdekel.
    Ő azt mondta, hogy nem kell full blokk, mert a GPUnál van a hő 90% a és elég, ha a VRM re ráteszek egy ventit, és úgy bírnia kell. Kb egy GPU universal blokk 10-12eft be kerűl. Úgy gondoltam, hogy ha mondjuk 6-8 kártyával számolok, akkor ez nekem megér 60-80k hogy nyugondtan 60 fok körűl menjenek a kártyák, és akkor tovább is bírják, illetve nekem is nyugodtabb a lelkem, mert ha látom, hogy kint süt a nap azonnal csekkolom a gpu kat, mert egyből felmegy +3-5 fokkal a hő...
    Természetesen ezen felől kell venni egy komolyabb hőleadót. A csávó használtal is foglalkozik garival, ugyhogy viszonylag jó áron megvettem mindent. kb 60 eft volt a blokkokon kívűl minden, ami akár 6 GPUt is tud hűteni. (akkora hűtőm van, hogy beba:)) )
    Feltettem e 7970 re a GPU blokkot minden megy rendesen, alapjáraton 25-26 fokon tartja a kártyát. Cgminer elindít, és pár másodberc alatt kifagy. Elvileg más forumokon azt mondják, hogy a VRM megy fel. Sajnos nem tudom nézni a VRM hőt valamiért ezen az egy 7970 en, mert minden más kártyán látom. BEszéltem az eladóval, és mondta, hogy a VRM lehet ahibás, mert az alapjáraton a 26 fok nagyon jó, ugyhogy a VRM et kellene megfognom valahogy. Pl ilyennel. [link]
    De úgy voltam, hogy erre a kártyára végűl vettem egy full EK blokkot, mert volt épp a EKnák. Most meglettek az új kártyáim, ugyhogy valószínű, hogy azon fogom tesztelni a GPU blokkot, és ha meg tudom oldani, akkor már csak blokkot kell vennem kártyánként kb 10-12 ezerért, és akkor nem kell venti, nincs izgalom, és csend van...
    SZóval ez a történetem.. :))

Új hozzászólás Aktív témák