Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Üdv akkor itt is! :D Nekem is K40 van (úgy két hete), volt egy 5,5W-os diódás gépem is (5 évig), épp mostanában adtam el. Ezt egyébként átépítve használtam ~90x45 centiméteres munkaterülettel, de "gyári méretében került átadásra.

    Most épp a K40 átalakítása előtt állok (igazából még ki sincs építve rendesen a gép, például még nincs átütve a fal az elszívónak sem, de hát na...). Sőt azóta már át is lett telepítve a gép, mert nem fértem el a cockpittel, szóval felesleges lett volna véglegesre kiépíteni a dolgot... :DDD

    Van egy félkész ~70x70 centiméteres lineáris egységem, erre gondoltam átrakni a többi cuccot a gépből, de még nem álmodtam meg, hogy ez lesz-e a jó irány.

    ~40x35 cm-nél nagyobb égetési területre eddig még nem volt egyszer sem szükségem, szóval ha egy normális "munkaterület/helyigény" arányt akarok tartani (biztonsági tartalékkal), akkor szerintem a fenti durván ~70x70 cm-es váznál nem kell nagyobb (legalábbis jó ideig biztosan nem) és lézerrel ebből egy jó ~60x60 cm-es hasznos munkaterület kihozható, talán még egy kicsit több is. Gondolkodtam azon is, hogy a félkész marógépem tetejére rakom át ezt a 70x70 centis "modult" (lényegében ugye csak a síneket, mivel egyforma hosszúak a profilok) és akkor a 4 darab függőleges profil pedig már adja is az állítható magasságú asztal lehetőségét.

    De még meglátom mert vannak 100-150 centiméter hosszú profiljaim és 100 cm-es lineáris sínjeim is és ha már egyszer építek.... :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák