Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz sh4d0w #1 üzenetére

    Ebből nem kicsi baj lesz... :K
    6. hónapban engedik ki a Sparrow-t (ez annyiban különbözik a CharGPT-től, hogy kiengedik a Net-re (jelenlegi tervek alapján Google protokolokkal védett szervereken))
    Én csak elképzeltem, amikor ez a 2 AI "megtalálja" egymást, és elkezdenek "beszélgetni" egymással...(ezt csak úgy: Ha 2 AI olyan "nyelvet/nyelvezetet stb" használ, amit A EMBER nem tud megérteni, akkor nincs kontroll felettük...)
    Rendszerprogramozó matematikusként mondom, hogy vannak kétségeim (finoman fogalmazva) :W

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz updog #17 üzenetére

    Igen, nyugodtak lehetünk... :R
    Annó, az OpenAI egy non-profit, nyíl forrású cuccnak indult.
    Ma (jelenleg) már nem nyílt forrású (kiderült, hogy a tanítás idejére hozzáfért Admin módban a Twitter user-k adatihoz (mindenestül by Elon Musk)... Faxa... :K

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz sh4d0w #19 üzenetére

    Há' baxod, az má' kb. MalWare (virnyák) nem? (DE)
    Tényleg ilyen választ adott? Ha igen, akkor ez bexarás.... :(((
    Szép, új jövő..(Mármint kinek ugye)

    UI: A ChatGPT ha kieresztik a NET-re, -szvsz- ott tényleg a "SkyNET" lesz...
    Amint írtam is, ha a SPARROW (Szürke Veréb) is színre lép (Google Startup) szvsz ott már MI nem sokat tudunk tenni... Tényleg SkyNET lesz...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz kilua #21 üzenetére

    "Milyen jövő, eddig is írhatott ilyent bárki ami bűncselekmény volt, ezentúl segít benne az ai..."
    Igen, csak ahhoz kellett szürkeállomány, most meg van ez a "fos", amivel minden ipari barom tud majd garázdálkodni... Ez túl mutat minden (is)...
    PL. ki lesz a felelős egy adott MalWare-ért, Te, vagy az AI?

    És akkor még jön -többek közt- a Sparrow (Google által finanszírozott, DeepMind startup), amit meg kiengednek a netre... Keresztbe megeszi a ChatGPT-t (legalábbis, ha addigra nem teszi fel az MS a Cloudba, mert az megint "szép" lesz)...

    Puszta kíváncsiságból, kérdeztem, az általam -korábban, ma már nem- fejlesztett SSDOK kapcsán, hogy az NForce Chipset-es deszkák esetén, nem tudom az adott adattároló SSD-ről beolvasni az ún. "információs blokkot"...
    Tudod mi volt a válasz?
    1. Az általam használt programozási nyelv nem ideális az ilyen jellegű programok írásához (Embarcadero Delphi-ben van írva), használjak C/C++ nyelvet... (Máté Jani is biztosan örülne ilyen válasznak (Hard Disk Sentinel fejlesztője, ami egyébként Delphi 7-ben íródott)
    2. Azt javasolta, hogy az NForce chipset-es alaplapok esetén, használjam az ún. Magic Byte-t az ún. Command Header-ben, ami általában $AA vagy $55 (binárisan 10101010 ill. 01010101)

    Na most ilyenkor deformálódik el az ember (programozó) feje, amikor (állítólag nincs net-re engedve) és olyan infót közöl, amit Én anno 1 havi intenzív internetes kereséssel sem találtam meg (NForce-os deszkák 15-20 éve kikoptak), "ez" meg "valahonnan" elővarázsolja a tutit...

    Én (meg sh4d0w és még sokan mások a PH!-ról), akik évtizedek óta -többek közt- programozással foglalkozunk, ilyenkor lefagyunk (Kék Halál), mert nézünk ki a fejünkből, hogy "mi a fax van?" :(((

    A szakmát nagyon megossza a AI, ugyanis az egyik része (50-50%) azt mondja (programozók, rendszermérnökök, számtek tudósok stb stb), hogy az AI ún. szekvencia inicializálásakor, A EMBER által írt szabályokba van zárva az AI, azt nem bírálhatja felül, nem szegheti meg. A másik (szintén zenész (nem hülye brigád)) meg azt mondja, hogy DE, ha nem is azonnal, de bizonyos idő elteltével saját szabályokat hoz(hat) létre az AI, ami felülbírálhatja az A EMBER alkotta szabály-rendszert...

    Én az utóbbinak vagyok híve, ne legyen igazam, mert akkor tényleg Skynet lesz... :W

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz sh4d0w #28 üzenetére

    +1 :K :R

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Ixion77 #27 üzenetére

    "Szerintem ezt mi nem mondjuk."
    Kik azok a MI? (Emberiség vagy MI)

    "Én legalábbis azt mondom, hogy egyrészt az AI olyan új és olyan gyorsan fejlődik, hogy még akik fejlesztik sem tudják hogy mi lesz belőle pár éven belül. "
    Ez a probléma, nem kicsi probléma. :B

    A sakk-progi, meg rossz példa volt (Deep Blue)... Kaspi megmondta (miután kikapott, nem "emberi módon", hanem csúnyán), hogy "innentől el kell dönteni, hogy ember vs. ember avagy sem, mert az ember a géppel szemben alsóbbrendű".

    Szvsz, ez mindent elmond (nem csak a sakkban, SAJNOS) :R

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák