Aktív témák

  • Nimesira

    újonc

    Jó napot kívánok!

    Abban kérnék segítséget hogy a laptopom indítás után pár másodperccel leáll,majd újra megnyomom a gombot és akkor rendesen indul, ugyanez (már próbáltam) leállítottam direkt miután beléptem,majd újra bekapcsoltam újra leállt,aztán újra megnyomtam a gombot és "ment" tehát csak az első kikapcsolás utáni indításkor csinálja,ezután a gépem hihetetlenül lassú lesz,sokáig csak fekete képernyőt látok semmi mást,a beléptetés is gondot okoz neki,majd amikor bejutok az asztalom teljesen üres,egyedül az asztalból látszik pár ikon,ez olyan fél percig tart,majd betölti őket de fehérek először,ezek után a laptopom nehezen áll helyre és sokáig lassú lesz. Ezt csinálja pár napon keresztül folyamatosan,majd egy ideig semmi gond.
    Paraméterei:
    Lenovo z510,Intel i7 4702 MQ 2,20 GHz,RAM:6 GB,merevlemez:1 TB, videókártya: GeForce GT 740 M, jelenleg windows 10 pro 64 bites operációs rendszer van rajta,DirectX 12,legfrissebb BIOS (40),és igyekeztem lefrissíteni az illesztőprogramokat hogy kompatibilisek legyenek window 10-el.
    Elötte a gépen windows 8 volt, 38-as BIOS-sal,DX 11-el,és nem volt ilyen gondom,a gépem gyors volt és semmi problémát nem tapasztaltam vele (csupán az energiatakarékos módban beragadt processzort,de a 40es BIOS erre jött ki elméletileg)
    A gépem nincs optimalizálva egy bizonyos operációs rendszerre sem.
    Tudnának abban segíteni hogy miért történik ez,mi okozhatja,és meg lehet e oldani?
    Nem találtam ilyen típushibát a z510ről,meg úgy egyáltalán semmit erről a fajta gondól.

    Előre is köszönöm szépen válaszukat/segítségüket! :)

Aktív témák