Új hozzászólás Aktív témák

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz picur27 #2677 üzenetére

    Laptop várásláson gondolkozok.
    Amire használnám:
    Photoshop, videoszerkesztés, 3D-s mérnöki tervező programok rendereléssel.
    Két befutó van a Dell 7720 és a Lenovo Y580. Láttam, hogy egy kolléga is e kettő között vacillál.
    Az Y580 a nagyobb videokártya illetve a 16GB-os memóriabővíthetőség miatt tetszene, mert utánanéztem és a Dell-nek csak 8 GB-ig van támogatottsága.:S
    A Lenovonak továbbá nagyon tetszik a világító billenytűzete( ugye ez igaz, hogy ilyen)? -> Igaz
    A Dell felé viszont amiatt húz a szívem, mert 3 év garis.--> Ez 2 de bővithető 3-ra
    A garanciával kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy nagyjából átolvastam a topicot és azt tapasztaltam, hogy viszonylag sokan írtatok különböző kisebb problémákról, illetve hogy vinni kellett vissza gariztatni a gépet.
    Ez tényleg általánosnak mondható, hogy nagy valószínűséggel lesz egy két gyerekbetegsége a laptopomnak vagy ennyire nem rémisztő a helyzet? --> általános véleményem a dologról, hogy ez sokban függ attól, hogy ki veszi fel / regisztrálja a hibát és ki (melyik csapat) végzi a service working -et
    ( Nekem jelenleg egy 3 éves Asusom van, ami elég keményen le van terhelve, és semmi baja nem volt az akksit leszámítva a 3 éven belül és valami hasonló laptopot szeretnék a jövőre tekintve is.)
    Illetve az tetszett meg a Dellben, hogy bele lehet rakni egy másik HDD-t is opcionálisan. Ez megoldott a Lenovonál is? --> Y580 -nál van Sata (III) és mSata (III) csatlakozó , tehát beleraksz egy mSata SSD -t + a gyári Sata 2 -es HDD -t hagyod benn , vagy kiveszed a gyári HDD -t és helyére raksz SSD -t , még van az az "opció" , hogy ODD helyére berakod a gyári HDD -t SSD a Primary meghajtó lesz.
    Az utolsó sarkallatos pont a kijelző.
    A Dellnek a matt kijelzője sokkal előnyösebb számomra, mint a Lenovo fényese. Erre a problémára lehet valami megoldást találni, hogy a kijelzőre valami fóliaszerűt rakni, hogy ne tükröződjön annyira a jelző, vagy ez hülye ötlet? --> megoldható, de gyárilag fólia védi a kijelzőt, azt nem veszed le róla vásárlás útán és nem fog különösebben zavarni.
    Köszi szépen előre is a segítségeteket!

    UI: Remélem segítettem ! :C

    L

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Új hozzászólás Aktív témák