Új hozzászólás Aktív témák

  • masholnap

    senior tag

    válasz Sickboy25 #2578 üzenetére

    párszor lemerítettem 5%-ig, aztán töltés fullra. volt a lemerítésben brutál meg lájtos is, nem tudom, számított-e, de valahogy az az érzésem, hogy a lemerítés alja befolyásolja a 100%-os kapacitásértéket, és persze az is, hogy ne legyen megszakítva a merítés/töltés, plusz azt se feledjük, a töltés/merítés tulajdonképpen dinamizál. nem egy ördőngősség, csak folyton azt hallani, a li-ion-nak nincs szüksége figyelemre, lehet összevissza meríteni meg tölteni. elképzelhető, hogy a li-ion nehezebben romlik, és egy formázás könnyen visszaállítja, de a töltésciklusok száma kb 300+, ami azért nem olyan bitang magas érték. egy diák, ha viszi minden nap a gépét suliba, és nem tudja hová bedugni, mert olyan előadásokra jár, ahol nincs dugó, két év alatt simán lefogyasztja ezt az értéket.

    a formázást nem javaslom annak, akinek az akkuja 0%-os elhasználtságon van, hisz azzal elvesz az élettartamból, és ha eleve minden rendben, felesleges nyúvasztani szerencsétlent. bőven elég akkor, ha kezd úgy tűnni, hogy kicist megfeküdt

    kb azt számolom, ha nagyjából hetente 1-2x lemerítem, csak az általános dinamizálás végett, vagy mert éppen úgy adódik, akkor is várhatóan 4 évre bőven elég az akku, és én ezzel a géppel eleve kb. 2-3 évre számolok, remélem, addigra alap lesz az érintőképernyőzés mind hardverileg, mind szoftverileg. most ez utóbbiak vannak alaposan elmaradva

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák