Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Mozaart #72912 üzenetére

    100%, hogy így van. Látjuk a számokat, megy a biznisz, nem kell komplikálni. Beletenni rohadt nagy költséget kétségesen megtérülő fejlesztésekbe.
    A kétségest itt úgy kell érteni, hogy a meglévő modellhez képest amikor tervezed, gyártod, semmi extra interakció és viszik aranyáron mint a cukrot.

    Az első MOC Popup Store-os hsz-embe utópiaként írtam is, hogy határesetben ezzel a modellel eljuthatnánk a mindenki egyedi Lego szettet készíthet/vehet magának állapotig. Végtelen terv közösségi alapon (most is van), ellenőrzés, de akár tervezés nemsokára AI-al. :D Persze a gyártási modell ehhez nem elég rugalmas, hogy a random szettekhez optimálisan változni tudjon... de elvben el lehetne jutni a teljesen egyedi rendszerig. És itt jön a kérdés, hogy előrébb lenne-e a Lego ezzel.

    Szinte biztosan nem, amíg a szögegyszerű (tervezési, nem logisztikai :) ) modell is jól megy. Ill. abban is biztos vagyok, hogy a vevők sem rugalmasak ennyire. Átlagban tuti könnyebben választanak a készen kapott étlapról.

    Azért a kettő között viszont lehetne lassan, kisebb befektetésekkel fejlesztgetni. A BL-es másodpiac és az elemek szerintem olyan terület amit sokkal inkább ki tudnának használni jóval kisebb befektetéssel. Kicsit ebbe az irányba mutat egy a MOC Store is, de egyelőre nulla energiával.

    @Llew
    Szerintem a Lego kezeli sz*rul az ID-kat. Lásd a PaB-on egy időben többféle ID-n futó cuccok. És ehhez jön az időben eltérő kódok kezelése, mint gyártó le se sz*rja milyen kódon futott az 5-10 évvel ezelőtti szériában ugyanaz az alkatrész. Ezt a többi alternatív oldal próbálja neked konszolidálni, úgy kezelni, hogy a 30 éves szettben is megtaláld ugyanazt. Ez extra ami szvsz nem 100%-os az egyes oldalakon, de szerintem még így is örülhetünk neki, hogy nem csak a PaB kódokat kell nézegetnünk.

    Amúgy összességben engem az bosszant, hogy egész jól kezelhető az átjárás és önmagában az alkatrészmenedzselés is, de csak több felületen. Mindegyik tud hasznos funkciókat, de ami egyben kezelne mindent olyan nincs, csak 3-4-5 felületen lehet összehozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák