Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yakuman

    újonc

    Sziasztok!

    Én ma ünneplem a kéthetes jubileumot. A Sasszemnél voltam, de Visumax kezelésre voltam csak alkalmas, így a Margitszigeten műtöttek. Garancia nélkül, mert annyira el kellett vékonyítani a szaruhártyám, hogy még egyszer nem lehet meglézerezni. Én meglehetősen kellemetlen élményként éltem meg a beavatkozást, mivel sose nyúlkáltam/nyúlkáltak a szememhez előtte, és reflexből védekeztem végig. Meg is jegyezte a doktornő utána, hogy rossz páciens voltam ebből a szempontból :D Fájni persze nem fájt, és az asszisztens hölgy is nagyon kedves volt, előtte és utána végig szóval tartott, úgyhogy magára a személyzetre az égvilágon semmi panaszom nem lehet.

    -10 volt a jobb szemem, -8 a bal, és a hangsúly a múlt időn van, merthogy jelen állás szerint 100%-os a látásom, amit ilyen magas dioptriáról indulva én kifejezetten sikerként élek meg. Hogy ez a -10 mennyire volt rossz, én azt szoktam mondani, hogy szemüveg nélkül nem láttam, hogy a négysávos út túloldalán milyen színű a lámpa. Közvetlenül a műtét után én is tapasztaltam a "vízfüggönyt", nagyjából két óra pihenés után azonban kitisztult a látásom. Eleinte nagyon fáradékony volt a szemem, kartávolságban még voltak problémák például a monitor olvasásával, illetve reggelente egy-két órán keresztül a műkönnyezés ellenére is szúrt az egyik szemem (vagy a bal, vagy a jobb, sose mind a kettő). Viszont ezek a tünetek fokozatosan, napról-napra javultak, olyan 3-4 nap után pedig meg is szűntek.

    Azóta még ritkán előfordul fáradtság (főleg ha huzamosabb ideig mesterséges fény világít), alkalmanként, főleg cseppentés után egy-két percig homályos foltot tapasztalok a látásomban, néha picit ingadozik a látásélesség, de ezek csak apróbb kellemetlenségek, egyébként maximálisan élvezem, hogy szemüveg nélkül is érzékelem a világot körülöttem. Az egyetlen komoly problémám sötétedés után van a fényudvar jelenséggel, egyelőre nem igazán szeretek emiatt éjszaka mászkálni, csak hát valamikor muszáj.

Új hozzászólás Aktív témák