Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saco

    csendes tag

    Sziasztok!

    Párom hétfőn (2015.12.21) műttette a szemét Femto kezeléssel. Az eljárás során nem volt gond, kapott 1-1 kontaktlencsét a szemeire, kisebb hámsérülés történt, ez normális. Viszont már aznap sokkal rosszabbnak érezte a bal szemét, másnap reggel gyakorlatilag nem látott vele. A másnapi kontrollon kiderült, hogy komolyabb hámsérülés történt, a centrumban be is szürkült a hám, 20%-os látásélesség a bal szemre, a jobb tökéletes, 125%. Antibiotikumos szemcseppet írtak fel a balra + Tobradex mindkettőre. A 3. nap még rosszabbnak érezte, ezért visszamentünk soron kívül és kiderült, hogy rosszabbra fordult a helyzet, 10%-os látásélesség, a hám részlegesen levált, hámhiány látható. A jobb továbbra is kiváló.

    A dokik vegyesen reagáltak, az egyik megijed, a másik semlegesen fogadja. Sajnos a kommunikáció nem tökéletes, csak annyit mondanak, hogy türelem, minden rendben lesz, de konkrétumok nem hangzanak el. A hámrétegnek fel kell gyógyulnia ahhoz, hogy valamit mondani lehessen.

    A kérdésem az lenne, hogy valakinek van hasonló tapasztalata? Kb. mennyi idő lehet, amíg egy ilyen sérülésből felépül a szem és elkezdhet javulni és mire számíthatunk a végeredményeket illetően?

    Köszi a válaszokat!

  • saco

    csendes tag

    válasz lalakov #2108 üzenetére

    Biztos, hogy Femto volt. Úgy tudom, hogy aa megsérül a hám, vagy a veszély fennáll, hogy elmozdul a lebeny, akkor is raknak fel kontaktlencsét.

  • saco

    csendes tag

    Üdv,

    1 éve volt szemműtétem, FEMTO. A műtét jól sikerült, azóta is jól látok.

    Egy olyan problémával szembesültem nemrég, hogy új laptop vásárlásakor rosszul voltam a képernyő nézésekor. 14"-os HD felbontású (1366x768), fényes kijelzőjű laptop után vásároltam egy 14"-os FullHD laptopot. Az érzés az volt, hogy mintha túl élesek lennének a képernyőn levő formák (főleg a betűk) és zavaró volt a szememnek. Elálltam a vásárlástól, most már nincs nálam a noti.

    A laptopon alkalmaztam az upscalinget, kb. 150%-ra állítottam be, ez sem oldotta meg a problémát, a fényerő csökkentése, kék fény visszavétele sem. Nincs gondom a tabletekkel, mobilokkal, másik képernyőkkel. Legalábbis eddig nem tapasztaltam. Mindkét laptop kijelzője LED háttérvilágítású.

    Van valami ötletetek mi lehet a baj? A műtét miatt lehet? A matt képernyő vajon megoldja a gondot? Vagy a FHD miatt van az egész?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák