Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• raven12

senior tag

válasz Ariadne #551 üzenetére

Leírom a tapasztalataim erre válaszolva, hátha valakinek jól jön.

Sasszemklinikán voltam FEMTO műtéten (szerencsére elég vastag volt a szaruhártyám), most 1 hetes.
    Kérdésedre válaszolva -1,75-ös volt mindkét szemem feles cylinder-rel, arra vállaltak garanciát, ha 1 dioptriát eléri 1 éven belül a szemem, semmi másra, se komplikációra, semmire. Le lehet szűrni a következtetéseket.

A lebenyképzésnél sajnos a lézer egy ponton a bal szememen nem tudta átvágni a hártyát és mechanikusan el kellett szakítani, ezért kaptam 1 napra kontaktlencsét a szememre, hogy ne szarjam össze magam a fájdalomtól.
    Amúgy a lebenyképzés nekem nagyon kellemetlen volt, mintha a koponyámba visszanyomták volna a szemem, a "pucolós" lézer viszont 2mp, egy semmiség.
    A recepciós megkérdezte, ki tudom-e azonnal váltani a szteroidos cseppet, vagy adjon egyet, hát mondtam, adjon, legyen szíves. Erre azt mondta, hogy de másnapra hozzak vissza egy bontatlan dobozzal. 490ezres műtétnél érdekes volt ez a fillérbaszás :D Azt viszont már szóvá is tettem neki, hogy érdekes, hogy a műtétet előre kell kifizetni. Végül is szolgáltatás... Na mindegy.
    Ez a nap eléggé off volt. Másnap kontroll, levették a lencsét, onnantól kezdve a bal szemem úgy szúrt, hogy folyamatosan könnyezett, mégis 20 percenként kellett a műkönny a fájdalom miatt. Ez a nap is eléggé off volt.
    Utána, főleg az éjszakai alvások után, napról napra egyre jobb lett, de talán még mostanra se jutottam el oda, hogy maradéktalanul eltűnt az idegentest érzés, legfőképp a bal szememből.
    Tegnap az 1 hetes kontrollon a jobb szemem 125%-ot, a bal szemem 100%-ot mutatott. A lebeny tökéletesen visszaforrt, és a helyén van. Mondtam, hogy gyakran behomályosodik a látásom, nehezebben találom a fókuszt. Azt mondta, normális, újra kell tanulni, meg a szteroidos csepptől is homályosodhat a látásom. Még ingadozhat a látásélesség 1-2 hónapig, de azért én remélem, hogy a következő, 1 hónapos kontrollra beáll, meg azt se bánnám, ha fájdalomdíjul elérnék mondjuk egy 150%-os látásélességet.
    Szteroidos cseppet most 15 napig folyamatosan kell elhagyni, műkönny már csak 2-3 óránként.

Kellemetlenségek:
    - Egyértelműen nem volt fájdalommentes a komplikáció miatt.
    - Még mindig van idegentest-érzés, ez kellemetlen.
    - 1 hétig nem moshattam hajat, a szemem környékét max fertőtlenítős törlőkendővel nagyon óvatosan törölgethettem. A cseppek miatt a só kiült a szempilláimra, szemhéjamra állandóan, tapadt, húzódott. Ez sokszor volt idegörlő, főleg, mert igyekeztem minél kevesebbszer törölgetni, hogy minél optimálisabban forrhasson a lebeny.
    - A bal szememen elég nagy bevérzés folt van, de majd felszívódik, pár hét az orvos szerint.
    - 1 hét után még mindig gyakran behomályosodik a látásom, elvesztem a fókuszt.

Összességében egy kicsit csalódott vagyok, mert direkt a sokkal drágább módszert választottam, de a komplikáció miatt egyáltalán nem volt fájdalommentes a gyógyulás, kellemetlenségmentes meg aztán végképp nem volt az egész a ragadó szemekkel, a homályosodással... Az instant éleslátás se jött össze. Rubint Réka meg másnap már teljes értékű életet élhetett a 150%-os szemével a videója szerint. Na persze... Szerencsére ezt a hülyeséget már előtte se hittem el.
    Az meg még egy dolog, hogy eddig 3 dokinő vizsgált, abból 1 volt, aki nagyon segítőkész volt és jól szót értettem vele, tényleg nagyon értette a dolgot, a másik kettő kevésbé, sőt, az első vizsgáló dokimat meglehetősen zavarba hoztam azzal a kérdésemmel, hogy ha végtelen mennyiségű fehérjedús ételt ehetek, akkor a külön tápkiegként bevitt fehérjét miért kell megvonni 2 hónapig.
    Azért ennyi pénzért örültem volna egy kicsit nagyobb törődésnek. A kontrollokon a dokinőkön azt éreztem, hogy minél előbb túl akarnak esni rajtam, haladjunk a millió pácienssel. Nem éreztem azt a törődést, amit a költséghez mérten méltónak tartottam volna, na.

Ibanez RG1570 Prestige || Ibanez RG7321 || Cort C4 Plus || Casio CDP 230R

• raven12

senior tag

válasz Hadrianus #3560 üzenetére

Ez most megnyugtató volt, köszönöm :D Szóval nem csak nálam vannak ilyenek, meg tudom, mikor keressem a fényt az alagút végén.
    Igen, én is inkább közelre nézésnél vesztem el a fókuszt.
    Nekem nem akarták tisztítani sose, én meg elfelejtettem kérni, így nem is tudom, hogy kellett volna szakszerűen csinálni :(
    Ami még érdekes volt, hogy az 1 hetes kontrollon most azt mondta a nő, most már nyugodtan mossam az arcom, ahogy szoktam. Pedig nem arról volt szó, hogy minél inkább vigyázzunk, minél kevésbé érje víz a szemet?

• raven12

senior tag

válasz bajusz15 #3565 üzenetére

Hehe, na de van ám tejsavó izolátum, koncentrátum, marhafehérje, tojásfehérje, szójafehérje, kazein, kb ilyen sorrendben csökkenő felszívódási idővel, gondolom ez a felszívódási idő is beleszól a javítósejtek piszkálásának folyamatába... A dokinő, akivel jól szót értettem, egyébként azt mondta, saját véleménye szerint a fehérjefogyasztást túlmisztifikálják ilyen téren, sokkal fontosabb, hogy A-B-C-E vitaminokat ne szedjek kilószám (pedig az jellemző volt), ízületvédőt meg egyáltalán ne.
    Ez a dokinő volt műtétnél, akkor azt mondta, 1 hét múlva már edzhetek szerinte. 1 hetes kontrollon a nő azt mondta, hogy a rendes kondit 1-2-3 hétig még hanyagoljam. Jövő héttől, vagyis 2 hetesen már mennék kondizni, és én is nagy súlyos edzéseket preferálom (persze ez relatív). Maximum az elején az alapgyakorlatokat még hanyagolom, pl. felhúzás helyett hiperhajlítás, guggolás helyett még gépek, fekvenyomás helyett is nyomó gép. Sokáig már nem bírom a tétlenséget :D

(#3564) Hadrianus: Na ja, de én azért még mindig próbálom óvatosan mosni az arcom, és nem nyitni a szemem, amíg meg nem törölgettem, különben belejut a víz. Próbálom minimalizálni, hátha a vízbe levő dolgok kicsit ösztönzik a javító sejteket. De én is csöpögtetek utána műkönnyet, lehet azon a 10 mp-en már nem kéne múlnia, ami addig eltelik.

(#3567) CAJ69I: Igen, én is egyértelműen rosszabbul látok sötétben, homályos, mintha dioptriám lenne.

Köszönöm mindenkinek a tapasztalatai leírását, ezekből most sok erőt merítettem :)

• raven12

senior tag

válasz andrisss8 #3574 üzenetére

https://tisztanlatok.blog.hu/2018/04/07/kezelesek_a_klinikakon_2_resz
    Itt találtam egész sokat a visumax-ról.

Amúgy tényleg, sasszemes femto-nál a szaruhártya topológiát nem táplálják bele a gépbe? (mondjuk lehet a szemfenék topológiával együtt lenne értelme) Ez nem teljesen tiszta nekem.

Fehérjeport amúgy elhagytam már a műtét előtt, és még folytatom is az előírt 6 hétig, az edzés... Először 2 hétről volt szó, aztán 1 hétről, aztán 2-3-4-ről. Kicsit következetlennek érzem részükről is... Mintha totál nem lennének képben. Gondolkodom rajta, de ha nem nagy súlyokkal elkezdhetem, elkezdem, hogy legalább valamit mozogjak.
    Amúgy totál igazad van, csak direkt rákészültem, hogy mennyi esik ki, és az max 2 hét volt, nem ilyen határozatlan hosszabb idő.

[ Szerkesztve ]

• raven12

senior tag

válasz robesz87 #3584 üzenetére

erre mi a bizonyíték? Mármint a kevesebb visszaromlásra?
    Amúgy nem értem, nem az az egyetlen különbség a PRK és femto között, hogy az egyiknél újra kell termelődjön a szaruhártya védőrétege, a másiknál meg vissza kell forrnia a meglevőnek? Mert ha igen, akkor én jobbára csak a lebeny visszaforrásának tökéletességében látom azt, ami beleszólhat a látás tökéletességébe (ha csak szigorúan a 2 technikát nézzük)

• raven12

senior tag

válasz robesz87 #3586 üzenetére

Jaja, ez tiszta, de a felső védőréteg, amit lasik-nál elválasztanak, PRK-nál meg elpárologtatnak, az PRK-nál is visszanő, különben világ életedben fájna, mint a rosseb. Vagy ezt rosszul tudom?

• raven12

senior tag

válasz szalaiedit #3596 üzenetére

Kezdem azt érezni, hogy itt mindenkinek van/volt valami problémája :D
    Nem értem, ilyenkor hol a sok Rubint Réka, aki felült a műtőasztalon és azonnal látta az ápoló csajszit a csukott ajtón keresztül :DDD

Viccet félretéve igen, még ingadozhat a látásélesség keményen, ha szteroidos cseppezés után olvastad a táblát, főleg ne várd, hogy éles legyen, biztosan észrevetted, hogy utána egy ideig még rosszabb.
    Nekem volt egy kis komplikáció, ezért kaptam védő kontaktlencsét 1 napra, nem tudom sajnos megítélni, milyen lett volna a látásom rögtön, mert dioptriás volt a lencse. De speciel 3. napra nekem már egész éles volt a kép, csak iszonyat gyakran elvesztettem a fókuszt és behomályosult a látásom.
    Szerintem egy kicsit mindannyiunknak máshogy gyógyul a szemünk, a helyedben akkor se keserednék el, ha még az 1 hetes kontrollon se tudsz 1.0-ig menni olvasásnál.

Sajnos én is komolyan vettem, hogy akár már másnap munkába állhatok, ami amúgy a valóságban úgy nézett ki, hogy esetleg 3. nap már dolgozhattam volna, de igazából 8 órát bámulni a képernyőt elég nagy kín lett volna még akkor.

Sok véleményt olvastam már itt a fórumon, komolyan mondom, szívem szerint kicsit seggberúgnám azért őket a hazug marketingszövegeik miatt. De persze ha bármiért panaszkodsz, hogy ez nem volt a reklámban, akkor megvonják a vállukat, hogy ők nem vállaltak semmiért se garanciát, csak azért a bizonyos ~0.001% esélyű hibáért. :))

[ Szerkesztve ]

• raven12

senior tag

válasz raven12 #3559 üzenetére

1 hónapos kontroll tapasztalatai:

Megint a jófej nőcihez kerültem, elbeszélgettünk.
    Azt mondta, a femto azért szerencsésebb, mert itt nem kell felépíteni a szaruhártya felső rétegét, hisz ott van lebenyként. Itt a két felület között nem indul meg sejtfejlődés, saját a sajátot megtalálja és összetapad. Ahol sejtfejlődés van, az a lebeny kerülete és a szaruhártya között van, itt bizony még "heg" van most, ez megtöri a szaruhártya sima felszínét, ennek ki kell simulnia, ehhez kell kb. 2 hónap. Úgyhogy ne csodálkozzak, ha még szárad a szemem, mert a sima film itt a hegnél megtörik, amíg nem simul ki. Ugyanígy a fényszóródás este ezért léphet fel.
    Azt mondta, a tobradex elhagyása után minden szépen egyre jobb lesz. Ha 2 hónap után még vannak fókuszálási problémák, nem jó az éjszakai látásélességem, akkor panaszkodjak, most még ne.
    Illetve még azt javasolta, hogy nem tornáztatni kell a szemet, hanem pihentetni az egész napos monitorbámulás mellett, néha bambuljak el messzire (emberi szemnél a végtelen fókusz kb. 5 métertől kezdődik), az segít.
    Fehérjeport még 1 hónapig ne egyek, ha nem muszáj (bár igaz, előzőleg azt mondta saját bevallása szerint, hogy nem hisz benne, túl nagy feneket kerítenek neki, fontosabb, hogy az erős vitaminbombákat és az ízületvédőket kerüljem).

Utána kint az, aki a következő időpontot adta, már azt mondta, hogy azért ne csodálkozzak a szemszárazságon, mert ilyenkor még más a könny összetétele (???). Adott egy krémet, ami kb. egy sűrű műkönnynek felel meg, ennek hosszabb a hatása, mint a refresh-nek. Próbáljam ki, ha beválik, használjam.

Látásélesség:
    Bal: 120%
    Jobb: 125%
    Együtt: 130%

A bevérzés már halványul :)

• raven12

senior tag

válasz robesz87 #3637 üzenetére

Amikor pupillatágítót cseppentenek, akkor csak a szemfeneket vizsgálják utána? Már nem emlékszem. Lehet, hogy én is azért látok rosszabbul éjszaka, mert nem elég nagy felületen dolgoztak? Ha igen, azért ez elég gáz...

• raven12

senior tag

válasz robesz87 #3637 üzenetére

Tegnap volt a 2 hónapos kontroll.

Dokinő beültetett a székbe, megkérdezte, van-e panasz, mondtam neki, hogy félhomályban/sötétben egyértelműen rosszabb a látásom, mint szemüvegben volt. Erre felolvastatta a táblát 1.25-ig, majd kijelentette, hogy 125%-os mindkét szemem, örüljek neki, 25%-kal élesebben látok, mint az átlag, meg valamit kamukázott az estiről, hogy majd jobb lesz, meg, hogy nem ígérték, hogy úgy fogok látni, mint szemüveggel (lol). Már rugdalt is volna ki. Na ott rendesen belém állt az ideg... Addig erőszakoskodtam, míg megcsinálta nekem is a Peramis vizsgálatot sötétben.
    Természetesen nekem is kijött, hogy 7,77/7,87mm-re tágul a pupillám sötétben. Utána csak hebegett-habogott a nő...
    Aztán azt mondta, hogy mindenkire igyekeznek a legszélesebbre állítani a munkatartományt, ami állítása szerint arra a lézerre 6,5mm, és nekem is annyin volt. Mutogatta a műtét előtti Peramis vizsgálat eredményét (ami ugye nem sötétben volt), hogy ott 4,8mm-es pupillát regisztráltak. Azt mondta, ez van, nem is tudták volna nagyobbra állítani a lézert, szóval mindegy, és, hogy "túltágul" a pupillám sötétben, nem kéne normálisan ekkorára tágulnia.
    Egy gyors guglizás után sajnos nem találtam meg, hogy valóban szokásosan 6,5mm-e a maximális munkatartomány, vagy csak az arcomba hazudott (amit erősen gyanítok), mindenesetre egy k*rvaanyádat megérdemelnek szerintem minimum. És mi az, hogy ezt a vizsgálatot nem végzik el alapértelmezetten, minimum jogom lenne megtudni, hogy nem tudnak tökéletes eredményt elérni nálam, és készüljek fel, hogy az esti látásélességem nem lesz az igazi, mert a lézerük nem fedi le a teljes pupilla feletti részt.
    Most meg akkor örüljek ennek.

Köszi sasszemklinika!

• raven12

senior tag

válasz g4mer #3665 üzenetére

Itt írnak róla elég részletesen.

Szívesen megtenném, de egyrészt ahhoz itthon feljelentés kell, másrészt elég biztos vagyok benne, hogy megfelelően be vannak védve jogilag.

Mióta elkezdtem a mélyére ásni a szemműtétnek, mindenhonnan azt látom, amit tapasztaltam a klinikán: Sikeresen megfognak a pozitivista marketingszöveggel, a negatívumok/komplikációk közül a legbagatellebbeket sorolják el, a valódi veszélyeket ügyesen titkolják, és ha rákérdezel, hevesen tagadnak/terelnek.
    Szerintem ez undorító és felháborító.
    Persze, értem én, az én rossz példámra jut 100 tökéletesen sikerült szem, és rohadjak meg, ez van, előfordul.
    Meg persze aláírtuk mind, hogy "maradéktalanul megismertem mindent, és önnön akaratomnál fogva egyezem bele a műtétbe".

• raven12

senior tag

válasz Chesterfield #3674 üzenetére

Még nem írtál alá semmilyen szerződést, ha félsz, én a helyedben ragaszkodnék hozzá. Kíváncsi vagyok, hogyan reagálnak.
    Tervezek írni egy szerelmeslevelet nekik robesz87 infói alapján (köszi az infókat!).

• raven12

senior tag

Segítetek nekem megfogalmazni egy e-mailt kérlek? Itt a terv:

Tisztelt Sasszemklinika!

2 hónapja femto-val kezelt páciens vagyok.
    2019.01.02-án volt a 2 hónapos kontrollom, ahol a vizsgáló orvos - bár erősen panaszkodtam az rossz esti látásomra - a következőket mondta: "Majd jobb lesz...", "Sosem ígértük, hogy úgy fog látni, mint szemüveggel".
    Végül sikerült elérnem, hogy elvégezze a Peramis vizsgálatot sötéthez adaptálódott pupillára. A vizsgálat során kiderült, hogy nekem sötétben 7,77/7,87mm-re tágul a pupillám, míg a lézer által kezelt terület mindössze 6,5mm átmérőjű volt. Erre a vizsgáló orvos azt reagálta, hogy igyekeznek mindenkinek a lehető legnagyobb átmérő értéken dolgozni, és ez az esetemben 6,5mm volt, ami a lézer maximális munkatartománya.
    Ha jól tudom, a Femto-hoz Önök a WaveLight® Allegretto Wave® Eye-Q Laser lézert alkalmazzák, amely kézikönyve szerint a maximális optical zone 8,0mm:

Továbbá Az FDA által kiadott procedure manual (https://www.accessdata.fda.gov/cdrh_docs/pdf2/P020050S012d.pdf, 14. oldal, "Pupil sizes should be evaluated under mesopic illumination conditions." ) alapján a pupillaátmérőt mesopic megvilágítás mellett kéne vizsgálni, ami megtörtént, a műtétem után 2 hónappal.
    Azt az információt is kaptam továbbá, hogy az én pupillám rendellenesen túltágul sötétben, ezért történik az, hogy most a 6,5mm-es OZ-val való kezelés után rosszul látok sötétben. Az alábbi tanulmány (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22773178) alapján 6.51 ± 0.8 mm pupillaátmérő általános a cylinder-es rövidlátásra (amilyen az enyém is volt). Ez alapján a 6,5mm csak egy átlagérték. Továbbá egy másik tanulmányból kivett ábra (https://www.semanticscholar.org/paper/Disorders-of-the-pupil.-Wilhelm/be2f660213969419f9ebcfd299f845e9f5bf53ff/figure/13) is azt mutatja, hogy nem rendellenes minden 6,5mm-nél nagyobb pupillaátmérő, főleg nem az én koromban.

Várom válaszukat, hogy miért nem kaptam tájékoztatást arról, hogy a gép OZ-ja 6,5mm-es lesz, és amennyiben az én pupillám sötétben nagyobbra tágul, úgy előfordulhat rosszabb látás. Várom továbbá válaszukat, hogy miért nem lett elvégezve a Peramis vizsgálat mesopic látási körülmények között a műtét előtt, és miért nem lett az optical zone ennek megfelelően beállítva.

• raven12

senior tag

válasz Geri89 #3699 üzenetére

A teljesen sötét szoba nem teljesen sötét szoba, a monitor ad ki valamennyi fényt, szerintem ez esik a mesopic 0,01-3cd/m^2 tartományba.
    Tartok tőle, hogy sehol máshol se csinálták volna meg, ez ettől függetlenül nem vonja ki őket a felelősség alól.

• raven12

senior tag

válasz g4mer #3706 üzenetére

Nekem az van, hogy az ígérthez (0) képest fél vagy 1 dioptriánál nem lesz rosszabb a végeredmény. Az még 0.5-ös nyers visus sincs.
    Amúgy is végigmondom 2 szemmel a számsort 1.25-ig, majd utána azt mondja, hogy olvassam fel csak jobb szemmel, mondom de emlékszem az egészre, nem tudom azt mondani, hogy tökéletesen látom, mert az agyam tudja, mit kell látni. Erre meg az a válasz, hogy neki csak ez van, meg 1 betűsor, de azt a bal szemre tartogatja. Végigolvasom úgy az 1.25-öt, hogy kétszer mondom talán E, de nem vagyok biztos benne, ő meg már írja is a papírra, hogy 125%.

Ez a kis idő kell, még beáll, ezt a műtét óta mondogatják és nekem is kinyílt már a bicska a zsebemben. Az 1 hetesen azt mondták, majd az 1 hónaposon panaszkodjak, az 1 hónaposon, hogy majd a 2 hónaposon, a 2 hónaposon pedig, hogy lesz még jobb.
    Amit én még pluszban utálok, az a dobálózás ezekkel a 120-125%-okkal. Tudtommal ez egy 150 éves mérés, 150 éve lett meghatározva az átlag, manapság az átlag éleslátó 100% fölött lát (forrást most nem linkelek, de kevés google-özéssel utánaolvasható). Nem feltétlenül, mert fejlődött a szemünk, hanem mert anno nem tudtak akkora kontrasztot vetítéssel/nyomtatással elérni, mint manapság. Szóval engem senki ne nyugtatgasson, hogy én 25%-kal jobban látok, mint az átlag, és ne az esti rossz látásommal foglalkozzak (mint ahogy a vizsgáló orvos mondta), mert még csak nem is igaz. BTW szemüveggel is 125%-os volt a látásom.

Nem is akarnám, hogy újraműtsenek, szívás volt a műtét, nem szívesen szenvedem újra végig, ha nem tudják garantálni, hogy most jó lesz. Talán ennél a smart femto-nál jobban odafigyelnek, meg más a gép, ki tudja...

• raven12

senior tag

válasz andrisss8 #3714 üzenetére

Szerintem nincs igazad, volt már egyszer itt téma, hogy ki ír általában fórumra: akinek valami baja van vagy kérdése. Ettől függetlenül a jó tapasztalat is tapasztalat, szerintem nincs lehurrogva, én semmiképp nem akartam senkit se lehurrogni, sorry, ha így tűnt.
    Mindenki más, én is olvastam nagyon meredek szemműtétes sztorit, hogy 3 hónapig folyamatosan kb. naponta +-50%-ot szórt a látásélessége. Fel se tudom fogni, az milyen lehet.

A panaszáradatommal sem azt szerettem volna üzenni, hogy de szar nekem, jól tudom, hogy járhattam volna sokkal rosszabbul, és rengeteg emberhez képest szerencsésnek mondhatom magam. Hálás vagyok, hogy nem kell többet a szemüvegemmel szívnom. Amit viszont tiszta szívből gyűlölök, és ami ellen fellázadtam, az az inkorrektség és a hazudozás/félrebeszélés.
    Ez a "várj türelemmel" se zavart volna, ha nem minden kontrollon úgy hangzott volna el, hogy várj még 1 hetet/1 hónapot. Harmadszorra hallani már elég illúzióromboló.

[ Szerkesztve ]

• raven12

senior tag

válasz Plazmacucci #3698 üzenetére

Érdemi választ nem adtak. Azt írták, látják, hogy nagyon sokat foglalkoztam a témával, de hiányoznak olyan alapfogalmak, amik szükségesek az információk értelmezéséhez, ezért várnak személyes konzultációra a vezető-főorvossal.
    Meg fogom kérdezni, hogy akkor hangrögzítőre vehetem-e a beszélgetést.

[ Szerkesztve ]

• raven12

senior tag

válasz Chesterfield #3727 üzenetére

Na ja, az átmeneti zóna arra van, hogy szépen egyenletesen dolgozódjon el a peremnél az a váltás, ami amúgy ugrásszerű lenne a kezelt-nem kezelt területek között. A fényudvar hatást elkerülendő, de mivel az nem kezelt zóna, csak átmeneti, onnan így se faszán érkezik be a fény, nem a fókuszpontban fog összegyűlni.
    Továbbra se értem, hogy miért nem lehet az OZ-t állítani, ha láttunk erre példát, illetve a lézer manual-ja... Áh, na mindegy.. Illetve szép dolog, hogy erre van a peramis vizsgálat, de ha nem végzik el úgy, ahogy kell... Nálam csak a pupillatágító utáni, szvsz nem mesopic körülmények között lett megmérve, valami 4,5-öt mértek, az elég messze van attól, amit 2 hónapra rá produkáltam sötétben.

Az dicséretes, hogy kérésre elvégezték nálad, ha műtét előtt tudtam volna erről, én is kértem volna... Viszont bizonyítja, hogy jó dolog, hogy beszéltünk róla, mert így talán többeknél megelőzhetjük, hogy ilyenbe belefussanak.

Én régen pont ilyeneket hallottam, amit te is átéltél, a létezés is fáj, stb. Megdöbbentő, hogy ezt egyedül végigcsináltad, jó szar lehet így haza-bebotorkálni.

A belepiszkálást a szembe én is átéltem, de szerencsére már csak valamikor az 3. héten, mondjuk így is kicsit beszartam, mert utána éreztem, hogy hozzányúltam. Nagyon ügyelj rá, hogy ne érje mechanikai behatás, se víz!

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés