Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz vati #75 üzenetére

    ...kétesek a legfőképpen hosszútávú eredmények
    én meg qrvára nem tudok fogalmazni. Bocs :(

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • tildy

    nagyúr

    válasz vati #75 üzenetére

    Szerintem lágy lencse esetén 5-10 éven belül megtérül, másrészt a te szemedre elvileg nem is szabadna a dokiknak felírni szemcsit (mivel 3 dioptriánál nagyobb a kettő közt a különbség).
    Én az indexes fürumot végigolvastam:még senki nem bánta meg, legalább is OM-esek közül senki.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz vati #75 üzenetére

    Életemben nem volt ilyen panaszom mint kettőslátás, szemfájás, fejfájás, szemérzékenység, ''kifolyik a szemem a monitortól'', meg a többi horror amit leírsz! Soha semmi panasza nem volt a szememnek azon kívül, hogy nem látok élesen szemüveg nélkül, és meg se kottyant napi 10 óra monitornézés - leszámítva ezt a lassú romlást.

    Ilyenek nekem sem voltak, viszont szemcsit ki nem állhattam , amint lehetett (14-15 éves koromban) már csináltattam is a lencsét.Ugyanis én csak ált. iskola kezdetekor kaptam szemüveget, előtte nem volt.

    Kontaktlencsével meg mindig a probléma volt.Vagyis eleinte nem , de később begyulladt a szemem, vagy ha épp jó is volt, akkor meg homályosan láttam.

    A monitort azért kellett távolabb tolni, mert túl közelinek éreztem, jobb ha hátrébb van.

    Egyelőre nagyonjól elvagyok, sőt abszolút nem bántam meg!
    SŐőőőőőőt!
    Csak az a baj , hogy a tb nem támogatja...Mindenesetre anyámat sem sikerült meggyőznöm, pedig irigykedik rám, de sajna nagyobb a félelme...

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • DrSoul

    őstag

    válasz vati #76 üzenetére

    Azért ezt nem mondanám. Eleve az, hogy homeopátia, tág fogalom. Sokan az akupunktúrát is annak vélik, mígy talán 2000 éves már...
    Én vigyáznék az ilyen kijelentésekkel... :DDD
    Van sok humbuk, ez igaz, de ez sokszor a jó dolgokat is takarja.

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • DrSoul

    őstag

    válasz vati #75 üzenetére

    Szinte biztos, hogy nem az amatőr csillagászkodástól lett ilyen a szemed! :D
    tildynek csak most volt kettős látása, ezek a tünetek csak műtét utáni dolgok, de elmúlnak, tehát semmi rosszat nem fog tapasztalni.
    Kár, hogy cylinderes a szemed, így nem igen próbálhattál lágy kontaktlencsét. Én azt használok kb. 8 éve, persze szemüveggel együtt, és nagyon jó. Engem csak ez gondolkoztat el, mert így is megvagyok. Csak az ára zavar: 1 dobozka 3 pár lencsét tartalmaz, és ez így most Magyarországon kb. 9000 Ft, már nem emlékszem, rég vettem. Ez a J&J Acuvue 1 hónapos (kb., pontosabban 3 hetesnek mondják, de jó az 1 hónapig is). Olaszországban azonban 18 euro. Teljesen ugyan az. Hogy miért?:F Nem tudom.
    Bár engem mostanában vándor-folt zavarja a jobb szemem: PH! focimeccsen valaki jól szemen talált a labdával, azóta a folt. A szemész megvizsgál, közölte, hogy tehetetlen, ez már így marad... :(
    Amúgy már 1990 óta végeznek ilyen műtétet Magyarországon (ilyen jellegűt, azóta elvileg csak jobbak a lézerek), az már 13 év. Meg kéne nézni, azok a műtöttek hogy vannak... :D

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • tildy

    nagyúr

    válasz vati #84 üzenetére

    Vannak olyan dolgok, amiket tudományosan LEHETETLEN megmagyarázni.Ettől függettlenül ezek a dolgok még létezhetnek.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz vati #86 üzenetére

    Ugye nem mondod, hogy itt pesten nézzem a csillagokat?!;]

    Majd otthon a jászsgban, ott esetleg lehet látni, de itt akkor a afényszennyezés...Mellesleg merre vana fiastyúk?:)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz vati #86 üzenetére

    Szoktak.
    De érdemes egyszerre mindkettőt.Igaz , ha valaki nagyon parás, (volt már ilyen), először csak egyiket csináltatta meg , utána fél évre rá másikat.
    Egyébként az OM-esek meg tudják mondani, lehet-e vagy sem, nekem is több mitn fél évet kellett várnoma műtétre, a kemény lencse nyomata miatt .
    Nem vállalják be a műtétet, ha nem biztosak a dolgukban.(Azaz ha nem olyan a szem, amin tutira sikerülne a műtét).

    Jövő hétfőn kontroll, majd mesélek:)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz vati #90 üzenetére

    Hát éna Bécsi úton lakom, sőt ott van fenn egy kastély is, + park, de nem nagyon látnia csillagokat sajna.Tiszta sárga az ég.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Rox

    tag

    válasz vati #90 üzenetére

    Vati: Elküldenéd nekem is azt a csillagtérképet? Köszönöm.

  • tocsa

    senior tag

    válasz vati #75 üzenetére

    Najo, akkor a nevjegyem:
    B: -5.75, -1.0 cyl 180 deg.
    J: -4.5, -1.0 cyl 0 deg.

    A mutet nem fogom vallalni.

    tildy:
    ''Ez változó, valakinek az első két nap, nekem a 3.-4.
    Majd kikapartama szemem, mert nagyon fájt, de szerencsére vettem be altatót és alvás közben sosm volt rossz.''

    Na ez az ami nekem nem er meg annyit, hogy letegyem a szemuveget. Lehet, hogy buta vagyok. De orulok annak, hogy sasszemed lett tildy! :)

    vati:
    Nagyon hasonloan velekedek veled. A mutet, a szemorvosok tekinteteben is pl. De a homeopatiarol is hasonlo a velemenyem. Sajnos nem hiszek az ilyen dolgokban (homeopatia, pi viz, csodaszerek). (Egyebkent a hatasmechanizmusa a placeboeval analog, csak annal talan erosebb. Pszichologiai uton hat. De ne feledjuk el, hogy onalloan nem alkalmazzak sulyos betegseggel szemben.)

    Szemuveg nelkul foltokat latok, de szemuveggel sem latok teljesen elesen. A sasszemben az lehet a jo, hogy azzal meg annal is elesebben latsz (felteve, hogy jol sikerult a mutet), mint szemuveggel vagy lencsevel.

    Azon az allasponton vagyok, hogy megvarom mig megoregszik par paciens, megvarom a hosszutavu tapasztalatokat is. Az oregedeskori szemromlas (ha megelem, a Mo.-i halalozasi statisztika kis eselyt ad ra) pedig csokkenteni fogja a dioptriaimat. Igaz, az mar nem ugyanaz mint egy olyan eleslatas, mert a szemlencse oreg korban mar baromi rugalmatlan.

    vati:
    Az, hogy meddig romlik az ember szeme, az attol fugg, hogy mi rosszullatas oka. Nagyon sok ilyen dioptria koruli rovidlato mint mi hasonlo ok miatt lat roviden. Ez a fajta rovidlatas kiskorba kezdodik (nekem kiscsoportos koromban) es a novekedes megallasaval a szemromlas is megall! Szerencsere nekem mar nagyon belassult, 26 eves vagyok. (2-3 eve mar csak nagyon picit romlott. Az erdekes, hogy a cilinder megvaltozott, pedig a regebbi nezet szerint az fix. Szerintem is az, csak regen a probalgatos megoldasnal nyilvan nem tudtam olyan jol eltalalni, mint a szamitogepes bemero muszer.)
    Ha ilyen tipusu rovidlatasod van, akkor lehetseges az, hogy te keson ero tipus vagy, meg mindig nosz egy picit. Gondolom mostmar nem romlik olyan utemben a szemed, mint mondjuk 13-18 eves korodban. Ha ez igy van, az jo jel. Minden bizonnyal a romlas le fog allni.

    Kontaktlencse: egy evig probalkoztam vele, nem az eletstilusomhoz talaltak ki, tekintve, hogy en is 10-12 orat ulok gep elott. A nap vegere mindig ki akartam pislogni. Es nem akartam azt megvarni, hogy:

    tildy: ''Kontaktlencsével meg mindig a probléma volt.Vagyis eleinte nem , de később begyulladt a szemem, vagy ha épp jó is volt, akkor meg homályosan láttam.''

    Valoszinuleg jol dontottem. Az ember ne nyulkaljon a szemebe, az egy nagyon erzekeny muszer. Akkor mar tenyleg lehet, hogy jobb a mutet. Raadasul nekem nagyon kell a munkamhoz, kell a kodolashoz a szemem (+a kezem, mert azzal gepelek, +az agyam mert azzal tervezek).

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz vati #75 üzenetére

    A mutettol nem par dioptriat javul a szemed. Hanem inkabb az lehet a faktor, hogy megmarad meg 0.25-0.5 dioptria. Es akkor ugyis kell szemuveg. Bar a bal szemedet szerintem nem fogjak muteni, ugyhogy amiatt ugyis kell szemuveg.
    De ez nem baj, mert a szemuvegben az is jo, hogy vedi a szemed. Lehet, hogy tildy is vesz majd monitorhoz 0-as monitor szemuveget. Az jo, ha erzekeny a szeme.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • Dr. Ernő

    tag

    válasz vati #97 üzenetére

    ''Ésszel fölfogni nem tudtam, miért járkálnak emberek napszemüvegben, és nem is szeretném megismerni milyen az ha az embernek ''érzékeny a szeme''''

    Tudod nekem nyáron, ha erős a napsütés és kinn vagyok, ekkor egy idő után el kezd fájni a szemem! Ha napszemüveget veszek akkor sokkal jobb!!! Szóval ez nem csak nagyképűség. (amúgy én is hikomat, vagyok asszem örökletes 4.75-4.75 lencse, szemüveg 5.5-5.5 de ez óráról órára változhat, szürköletkos stb. :) Persze fölfelé)

  • tildy

    nagyúr

    válasz vati #97 üzenetére

    Igen, elmondják, sőt fájdalomcsillapítót is adnak.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • biker

    nagyúr

    válasz vati #107 üzenetére

    a mostani 5év körüli szemüvegemnek sosem tört el a tartója, a szilikonos orrnyereg meg 2 csavarral megy ebeb bele, és bármely normális szemüvegesnél lehet kapni, puha mint a vaj...
    ráadásul körbeér, egy darabból van, jobban is felfekszik.

    az meg elég baj, ha egy keret az archoz ér!
    csak a szára érhet oldalt, de a keret maga nem, mert akkor túl nagy.
    nekem viszont mivel fémallergiám van, csak olyan kereteim voltak, amiknek a szára legalább fele hosszig valamely gyöngyház, vagy egyéb müanyagos bevonata van, ezek nem mattulnak :D

    ja, meg a kedvenc régi szemüvegem megvan még, mert nem adtam fel hogy egyszer meg tudom javíttatni...
    Egy ADIDAS keret, aminek speciális, ''emlékező'' müanyag szára van, olyan puha, hogy kézzel hajtogathatod akárhova, de hidegen visszaáll eredetire, csak melegen maradandó.
    hidegen 180fokban tekerhető, és kirugja magát, a keret meg selyemfényű (ez az átmenet a matt és a fényes közt), és k... tartós volt, csak egy fagyban eltört a szár... :(
    és már nem gyártják elvileg...
    de nem adom fel!

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • tildy

    nagyúr

    válasz vati #108 üzenetére

    Volt kemény és lágy lencsém is.
    Csak a por a durva.Szempillás eset még nem volt.Meg volt olyan is, hogy reggel fényérzékeny volt tőle a szemem.
    Egyébként 8-9 éve hordok(upssz hordtam) lencsét (15 éves korom óta), de a műtét óta ég és föld a különbség, ez utóbbi javára.

    Nem tudom írtam-e, de mivel nekem csak a kemény lencse volt ideális (Görög Katalin volt azt hiszem a doktornőm a SOTE-n), nos ő is ajánlotta, hogy várjak egy-két évet, és műtessem meg.Kb. most telt le ez az idő.

    AZtán valami változás lehetett tavaly a szememen, mert minden új lencse egy hónapon belül behomályosodott.Hogy mitől?csak sejtem.Valószínűleg amikor egy másik dokinő volt csak benn, nem nézte meg , hogy változott-e a szemem görbülete.Emiatt gondolom ''elállt'' a lencse.


    De szerencsére most már nicns ilyen panaszom, napról napra élesebben látok (lassan már nem értem , még ezt is felül lehet múlni?) , a párom 0 dioptriával (tehát tökéletesen jól látó ember) nem tudott a távolban olyan szöveget elolvasni, amit én igen.Ezt a műtét nélkül valószínüleg nem értem volna el.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz vati #109 üzenetére

    Tudod, valakit pszichésen befolyásol az ilyesmi.Nos én ilyen ember voltam.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • DrSoul

    őstag

    válasz vati #84 üzenetére

    Kicsit túlzásnak tarom... :)
    Mondom: attol függ, mit tartasz homeopátiának. Ha pl. az akupunturát, igen is van tudományi alapja, nagyon is nagy, és működik is.
    Csak jelezném, hogy amúgy is a tudományban sok olyan tétel/dolog van, ami nem tudjuk pontosan miért, de mégis működik. Aztán kutatók próbálják megfejteni, miért is. Na most: abban a témában (tehát ami működik, de nem tudjuk, miért) tudományos kutatás folyik. Tehát lehet tudomány. Én azért nem hasonlítanám össze a homeopátiát a tenyérjóslással... :)
    De nyilatkozzon egy orvos is, pl Plöszi! (ha jól emlékszem, ez a neve, ugye?)
    :))

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • tildy

    nagyúr

    válasz vati #124 üzenetére

    Ezekrőla százalékokról már korábban írtam.Vegyüka normál táblát ami a szemésznél van.Ha a legalsó sort látod, na az a 100%.Majd mindjárt nézek neked ilyen táblázatot.

    Panaszaim nem nagyon vannak, csak reggel szokott ''szemtelenkedni ''a szemem, de van rá gél, csak még nem volt időm kiváltani.(Hétfőn írták fel)
    Csepegtetni fél évig kell, napszemcsit hordani meg amíg jólesik.


    Nem jól érted a 0.5 dioptrát.
    Én közellátó voltam.
    Most dioptria nélkül a százalékok:B 90%,j 80%

    Egy ismerősömnek totál hasonló eredményei voltak, gészen a 3. hónapig, ami után 125%-os látása lett .

    +0.5 dioptrával (tehát nem minusszal) megtoldva 95%.
    Ez jó hír, hiszen ez azt jelenti, hogy picit túl is korrigálták, ami szépen nullára fog beállni.

    Egyébként nagyon is tisztán látok, fél dioptriára sok ember nem is hord semmilyen szemüveget.

    Szóval a lényeg:1 hónapos kontrollon ez jó eredmény.Még nem ''állt be'' a szemem, ugyanis fél év kell mire a kis sejtek nem akarják a régi állapotot isszaállítani(emiat kell a szemcsepp) , hanem a lézerrel korrigáltat tekintik eredetinek.Addig még folyamatosan változhat.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz vati #142 üzenetére

    Igen, teljesen tokeletesen.Egzebkent most megy valami ezzel kapcsolatos musor a halozat tvn vagy min.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák