Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EnterR

    veterán

    válasz Lien #4557 üzenetére

    Nekem PRK-val ugyanez, cilinderes a jobb szemem. 21-én megyek fel, akkor vizsgálnak teljes körűen (illetve akkor jár le az 1 év) és megtárgyaljuk az újraműtétet. Sosem volt cilinderes korábban. Gyanús, hogy nálad is meg fogják várni a legutolsó pillanatot, amikor már nem lehet azt mondani, hogy idővel jobb lesz.

    PSN ID: marquuard

  • Thoty

    senior tag

    válasz Lien #4557 üzenetére

    Nekem az első Femto műtét után viszonylag sűrűn volt ilyen (4-5 alkalommal egy év alatt), mindre az volt a magyarázat, hogy kiszáradt a szemem és "feltéptem" a szaruhártyát, amikor kinyitottam a bal szememet. Mindegyik alkalommal 1-2(-3) hét alatt kitisztult.
    Nálam szerintem az volt a gond, hogy sokáig csepegtettem a műkönnyet (8-9 hónapig) és már allergiás lettem rá, így akármennyit csepegtettem, begyulladt tőle a szemhéjam, az meg szárította a szemem. Az oldotta meg, hogy elhagytam a műkönnyet, nem csepegtetem tovább napi egyszer sem. Te csepegtetsz még?

    Most egy hónappal a második műtét után a jobb szemem az első naptól kezdve patent, a bal azonban szellemképes-homályos. A jobb szemem korrigálja, de azért na... Itt is arra gyanakszom, hogy a szaruhártyám van elmozdulva/meggyűrődve, "sérülve" és azért ilyen, majd kitisztul (remélem). Természetesen a főorvosasszony nem látott rajta semmi problémát.
    Mérés alapján természetesen mindkettő jó értékeket mutat, a ballal mégis sokkal rosszabban látok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák