Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plazmacucci

    félisten

    válasz enginev3.0 #3839 üzenetére

    Általában akkor javasolják a műtétet, mikor már nem változik az ember látása, és még nem is kezdett el korából kifolyólag romlani. Tehát nagyon fiataloknak nem ajánlott.
    Nekem femto volt, nem volt vele soha gondom, két nap múlva már dolgoztam. Monitor előtt ülök sajna, nagyon kifárad a szemem, de ez már az én bajom :)

    Vissza kell vinnem pár kazettát.

  • hdekakas

    senior tag

    válasz enginev3.0 #3839 üzenetére

    Nekem is csak 1,5 dioptriám volt, én megműttettem. 4 hónapja volt a No-touch PRK műtétem, a bal szemem 120%-os lett, de a jobb csak 70-80%-os. Előtte mindkét szemem szemüveggel 150%-os volt. Most már szemüveggel sem korrigálhatóak a 120 és a 80%-nál jobbra a szemeim. :(
    Ezt is mérlegeld...

  • -FreaK-

    veterán

    válasz enginev3.0 #3839 üzenetére

    Szia!
    Nem mai hsz. de gondolom írok, mert pont a múlt héten kérdeztem rá a Sasszemnél emailben, meg ez hátha érdekes másnak is. A weblapon ugye nem írják az egyes eljárások hátrányait, csak az előnyeit (marketing..), így az alapján nehéz dönteni. Előtte szimpatikus volt nekem a NoTouch eljárás, de így már nem, inkább a Visumaxot fogom választani, bár a hullámfrontelemzés és topográfiai elemzés alapján történő Visumax HD már 350e Ft/szem, ami azért elég húzós.

    Kérdés:

    Tisztelt Sasszemklinika!

    Ősszel tervezek részt venni önöknél lézeres látásjavító szemműtéten, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, amelyre nem találtam meg a választ a weboldalon.

    Honlapjukon olvastam, hogy tavaly óta rendelkeznek PERAMIS aberrométerrel, és ez képest átadni az adatokat a Schwind Amaris lézernek.

    - Ez az egyénre szabott mérés elérhető a No-Touch lézeres kezelés esetében is?
    - Amennyiben igen, akkor ha jól sejtem a No-Touch kezeléssel is elérhető a 100 % feletti látásélesség javulás?
    - Ezen kezelés típus esetén milyen gyógyulási idővel kell számolni?
    - Szemcsepp használatára mennyi ideig van szükség a műtét után?
    - A műtét után mennyi időbe telik míg a szem eléri a végleges látásélességet?

    Válasz:

    Köszönjük érdeklődését.

    A PRK és No-touch PRK kezelések is egyénre szabottan történnek, így
    ezzel az eljárással is elérhető 100% feletti látásélesség, de PERAMIS
    vizsgálat alapján történő kezelést jelenleg csak FEMTO kezelés esetén
    végzünk.

    No-touch PRK kezelést követően az első hét végére éri el a látás azt a
    szintet, ami az egyedüli közlekedéshez, munkavégzéshez szükséges. Ez még
    nem a végleges látásélesség, a szem ilyenkor még fáradékonyabb. A látás
    stabilizálódása általában 3-4 hét, de az első 6 hónapban kisebb
    változások előfordulhatnak. 6 hónapig szükséges szemcseppet használni és
    100% UV szűrős napszemüveget viselni a szabadban, napsütésben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák