Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hadrianus

    csendes tag

    válasz raven12 #3559 üzenetére

    Az első lézer egyértelműen nem fájdalommentes, olyan mintha ki akarná nyomni a szemed. Azért kibírható, mondjuk inkább úgy. :D A szempillák nekem is így néztek ki, de ez ilyen, a kontrollon majd letisztítják. Nekem az egy hónapos kontrollra beállt 125%-ra mindkét szemem, a bevérzés egy hónap után szinte teljesen eltűnt, egy csíkban még megmaradt de halványodik az is folyamatosan, még szerintem 2-3 hét kell neki. A fókuszt néha még mindig elveszítem, de egyre jobban megy, ez természetes. Nekem főleg a közelre nézés volt problémás az első 1-2 héten, ráadásul kicsit rosszul is láttam közelre, de már jó lett az is. Tapasztalatom szerint az idegentest érzés hetekig tart, de elmúlik. Fényudvar, homály is lassan, de csökken, leginkább a tobradex elhagyása után.

  • bajusz15

    senior tag

    válasz raven12 #3559 üzenetére

    Üdv a klubban, az éleslátók között!

    A 3 dokinős részhez: nekem Visumax volt, 1. hónapos kontrollal együtt 4 különböző dokinő vizsgált meg, közülük 1 volt tök kedves, 2 so-so, 1 meg annyira lekezelő, hogy rendesen ideges lettem 1-2 perc alatt :D

    A fehérjés részhez: ELVILEG azért más a tápkieg, mert máshogy szívódik fel, segíti a szem gyógyulását, ami nekünk pont nem jó, mert a gyógyulás=vissza amilyen dioptria volt, azt meg nem akarjuk.
    Dokinő akkorát kapott, mikor rákérdeztem, hogy versenyszerűen edzenék ismét, szteroidot nyomhatok-e, szegény csak nézett és mondta, hogy egyáltalán nem kéne ilyesmiket szednem, jól nézek ki most is. Végül 3 hónapot mondott rá. Rákérdeztem az edzésre is, elvileg Visu-val 1 hét után lehetne menni, de nem éppen az a fajta vagyok, aki lemegy terembe, pózol, képet készít, 3kg-mal emel kettőt és hazamegy, hanem addig edzek általában amíg van erőm, és azt mondta ezt nem lehet, kis súllyal próbálkozzak. Holnap leszek 7. hetes, jövő héttől mennék vissza edzeni, kicsit félek, mert ha nem is az eddigi súlyokkal tolom majd, de határok felderítése lenne a cél, remélem nem teszek oda egy olyat a szememnek, amitől másnap már érzem, hogy rosszabbul látok. Tudom hagyni kéne, pár centi meg satöbbi, de ilyen ez ha valaki fanatikus és imád valamit :))

  • raven12

    senior tag

    válasz raven12 #3559 üzenetére

    1 hónapos kontroll tapasztalatai:

    Megint a jófej nőcihez kerültem, elbeszélgettünk.
    Azt mondta, a femto azért szerencsésebb, mert itt nem kell felépíteni a szaruhártya felső rétegét, hisz ott van lebenyként. Itt a két felület között nem indul meg sejtfejlődés, saját a sajátot megtalálja és összetapad. Ahol sejtfejlődés van, az a lebeny kerülete és a szaruhártya között van, itt bizony még "heg" van most, ez megtöri a szaruhártya sima felszínét, ennek ki kell simulnia, ehhez kell kb. 2 hónap. Úgyhogy ne csodálkozzak, ha még szárad a szemem, mert a sima film itt a hegnél megtörik, amíg nem simul ki. Ugyanígy a fényszóródás este ezért léphet fel.
    Azt mondta, a tobradex elhagyása után minden szépen egyre jobb lesz. Ha 2 hónap után még vannak fókuszálási problémák, nem jó az éjszakai látásélességem, akkor panaszkodjak, most még ne.
    Illetve még azt javasolta, hogy nem tornáztatni kell a szemet, hanem pihentetni az egész napos monitorbámulás mellett, néha bambuljak el messzire (emberi szemnél a végtelen fókusz kb. 5 métertől kezdődik), az segít.
    Fehérjeport még 1 hónapig ne egyek, ha nem muszáj (bár igaz, előzőleg azt mondta saját bevallása szerint, hogy nem hisz benne, túl nagy feneket kerítenek neki, fontosabb, hogy az erős vitaminbombákat és az ízületvédőket kerüljem).

    Utána kint az, aki a következő időpontot adta, már azt mondta, hogy azért ne csodálkozzak a szemszárazságon, mert ilyenkor még más a könny összetétele (???). Adott egy krémet, ami kb. egy sűrű műkönnynek felel meg, ennek hosszabb a hatása, mint a refresh-nek. Próbáljam ki, ha beválik, használjam.

    Látásélesség:
    Bal: 120%
    Jobb: 125%
    Együtt: 130%

    A bevérzés már halványul :)

Új hozzászólás Aktív témák