Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jezébel

    újonc

    válasz Ricco_hun #3007 üzenetére

    A visumax-szal elvileg tudják korrigálni a rejtett fénytörési hibákat is, ami tudtommal a diamondnál nincs meg, nekem szerintem a standard lencsecserélgetős módszerrel lőtték be a korrekció mértékét.

    Én ennek ellenére azért választottam a diamondot, mert összességében a visumaxról sem olvastam jobb tapasztalatokat, sőt, a diamondról csak jókat olvasni, a visumaxról meg olt 1-2 kisebb panasz is, persze aztán a műtétem után jött ez:
    [link]

    Nekem még nincs 2 hete, hogy műtötték a szememet, teljesen elégedett vagyok, semmilyen panaszom nincs (kivéve az esti fényudvarokat, amik azért már lényegesen kisebbek, mint az elején), a látásom szemenként 120, 2 szemmel 150 százalék és még talán javulhat is, de azért még mindig piszkálja a csőrömet, hogy talán még ennél is láthatnék jobban, ha mégis a visumaxot választom. Talán meg nem, mert ugye sok függ az egyéni jellegzetességektől is.
    Jó lenne, ha lenne valaki, aki 2 párhuzamos univerzumban mindkét módszerrel megcsináltatná a szemét és idejönne referálni :-)

  • forumoss7

    újonc

    válasz Ricco_hun #3007 üzenetére

    Lehet, hogy már késő, írnom, mert döntöttél, de a két eljárás összevetése nekem kb. olyan, mintha egy mostani új mercédeszt (visumax) hasonlítanál össze egy 10 éves leharcolt bmw-vel (diamondfemto). Van egy 10-15 éves lézer, ami kisebb energiával megy, meg van egy új, ami többel. Ami miatt prémiumnak hiszed, az kb. a nevében levő "diamond" szó. Ha utánanézel, akkor láthatod, hogy a gyártó azóta már a negyedik generációs lézereit forgalmazza és azok is mind nagyobb energiával működnek, mint amivel a régi diamond femto-s lézer. Lehetetlennek tartom, hogy maga a Ziemer ne gyártson jobb és jobb lézereket! Vajon miért nagyobb energiájuak az újabb generációs lézerei? :) Ettől persze még választhatod a budai klinikát, csak sztem nem jó az összehasonlítási alapod. És valószínűleg azért olcsó, mert már régi és behozta az árát, nem tudom. Anno rendesen utájártam a lézereknek ezért vagyok ilyen határozott :)

Új hozzászólás Aktív témák