Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Moleman

    addikt

    válasz TothBan #2968 üzenetére

    Nekem rosszabb volt, mint -5, és most 1 évvel később 135% a kétszemes látásom. De bárki, akit ismerek, még a -7-es szemű is legalább 100%-kal él azóta.
    Rá van írva a papírra, hogy mit garantálnak, nézd meg, és dönts az alapján. Ha mégis rajta maradna az -1 (ami kb 0.1%-nál marad szerintem), akkor garanciában újraműtik. És ez nem függ az eljárás módjától, még itt, a fórumon is van olyan, akinek femtot műtöttek újra.

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz TothBan #2968 üzenetére

    Szerintem meg hatalmas különbség van a -1 és a -5 között. Persze nyilván csalódás, ha sasszemre számít az ember, de -1 esetén elég sok élethelyzetben nem kell a szemüveg, a -5 esetén meg létezni sem lehet nélküle.

  • Dartagnanx

    újonc

    válasz TothBan #2968 üzenetére

    Szia!
    Nekem több mint három hónapja volt no-touch PRK a Sasszemklinikán. Nekem a vizsgálaton nem zárták ki a Femtót (én ennek ellenére a no touch PRK-t választottam), viszont a műtéthez készülődésnél mondta a doktornő, hogy még jó, hogy nem FEMTOra jöttem, mert a mélyen ülő szemeim miatt nem tudták volna megcsinálni. Tehát van ilyen.

    A vizsgálat utáni pupillatágító már csak ilyen, én is két napig vergődtem utána - egyéni érzékenység kérdése.

    A no-touch PRK után én nem tudok csodálatosan gyors gyógyulásról beszámolni, mint néhányan itt a fórumon. Nekem igen lassan állt be a szemem, az első 1-2 hónapban nem voltam elégedett. Az első hetekben kimondottan pánikban voltam, hiszen mások úgy számoltak be, hogy már két nap után repülőgépet is vezetnének vagy éppen a Citadelláról ellátnak az esztergomi bazilikáig. Hát én elég szarul láttam.
    De mostanra stabilan jól látok, a rosszabb pillanatokban is kényelmesen - a jobb időszakokban pedig mulatságosan éles minden.
    Pár hete még volt olyan, hogy elfáradt a szemem, akkor homályos lett kicsit minden - ez részben abból is fakadt, hogy kiszáradt a szemem, a műkönny sokat segített ilyenkor is. Mostanra ez ritkán fordul elő, ha egyáltalán.

    Simán ajánlom a dolgot, -5 volt az én dioptritám is, összehasonlíthatatlan élmény az, hogy most szemüveg nélkül is mindent látok. Megérte a szenvedést (és a pénzt is).

    Persze ki tudja, lehet, hogy a következő 3 hónapban visszaromlik, akkor majd írok újra :D (Ez egyáltalán nem jellemző az adatok alapján)

Új hozzászólás Aktív témák