Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whitezo88

    nagyúr

    válasz Dartagnanx #2771 üzenetére

    En pont ezek miatt mentem femtora. Nulla fajdalom, mar masnap 125% latas.

  • Moleman

    addikt

    válasz Dartagnanx #2771 üzenetére

    Ne aggódj, még nagyon az elején vagy. :) A harmadik hétre ki fog tisztulni minden, és a reggeli szemletapadás is elmarad.

  • ingalls

    senior tag

    válasz Dartagnanx #2771 üzenetére

    Ne izgulj, a tapasztalataid tök normálisak. Sőt, jobban állsz, mint én álltam anno. Nekem most volt a 2. havi kontroll. Az első havin bal szem 0.75, jobb szem 0.85 visus-t mutatott. Mondták, hogy van még egy kis homály, tartsam a napi 5 flucon-t. A 2. havin 1.0 volt mindkét szemre, a homály szépen múlik, váltsak a napi 3 flucon-ra. Megjegyeztem a doktornőnek, hogy nagyon szépek és jók ezek a számok, de 50 méterre még mindig nem látom a rendszámokat. Ez az igény nevetségesnek hangzik, de van több műtétes ismerősöm, akikkel beállunk egymás mellé, és ők látják, amit én már nem. Egyébként ami most van, az már jó, ezt már el is tudnám fogadni, mert mindenre elég ez a látásélesség. Csak nem érezném igazságosnak, ha másokkal ellentétben nekem nem kúszna fel legalább 1.1, 1.2-re. Az orvos szerint ennyi javulás még simán benne van, még messze vagyok a fél évtől, és az előző hónapról a mostanira is sokat javult. De még egyszer mondom, én már ezzel is elégedett lennék, ha így látnék öreg koromig (távolra).

    PRK-soknak üzenem az eddigi saját és mások tapasztalataiból a félreértések elkerülés végett: mikor azt mondják, hogy jobb lesz a szemed, jobban fogsz látni 1 hét után, az félreértés, félremagyarázás, amivel sokakat megijesztenek. A szemed olyan szempontból lesz jobb, hogy már nem lesz fényérzékenység, fájdalom. A látás maga nem sokat fog változni. Homályos marad, fáradékony, közelre-távolra nem lesz jó 1 hét után. 3 hét után sem. Nekem 1 hónap kellett, mire jól láttam közelre. Távolra egy hónapon belül szépen beállt, de azóta is folyamatosan javulgat.
    Időt kell hagyni, hogy szépen meggyógyuljon, és a szoftver is optimalizálja magát az új hardverre - hogy stílszerűek legyünk. (Vagy hardver a hardverre? :U ) Mert a tudat a szoftver, az agy meg hardver, ez a tanulás meg tudaton túli folyamat. Lényeg, hogy valami történik, amihez idő kell, és nem szabad pánikba esni.
    Tudom, hogy már ezerszer linkelve lett ez a statisztikai tábla, de érdemes kicsit bogarászni, megnyugtató adatokat tartalmaz.

    (#2772) whitezo88: Nem mindenki tud femto-ra menni, ilyen vagy olyan okokból. Én pl anyagi okok miatt nem mentem, a szaruhártyám oké lett volna. Ha lett volna +300k-m erre a célra, akkor mentem volna :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák