Új hozzászólás Aktív témák

  • tocsa

    senior tag

    válasz vati #75 üzenetére

    Najo, akkor a nevjegyem:
    B: -5.75, -1.0 cyl 180 deg.
    J: -4.5, -1.0 cyl 0 deg.

    A mutet nem fogom vallalni.

    tildy:
    ''Ez változó, valakinek az első két nap, nekem a 3.-4.
    Majd kikapartama szemem, mert nagyon fájt, de szerencsére vettem be altatót és alvás közben sosm volt rossz.''

    Na ez az ami nekem nem er meg annyit, hogy letegyem a szemuveget. Lehet, hogy buta vagyok. De orulok annak, hogy sasszemed lett tildy! :)

    vati:
    Nagyon hasonloan velekedek veled. A mutet, a szemorvosok tekinteteben is pl. De a homeopatiarol is hasonlo a velemenyem. Sajnos nem hiszek az ilyen dolgokban (homeopatia, pi viz, csodaszerek). (Egyebkent a hatasmechanizmusa a placeboeval analog, csak annal talan erosebb. Pszichologiai uton hat. De ne feledjuk el, hogy onalloan nem alkalmazzak sulyos betegseggel szemben.)

    Szemuveg nelkul foltokat latok, de szemuveggel sem latok teljesen elesen. A sasszemben az lehet a jo, hogy azzal meg annal is elesebben latsz (felteve, hogy jol sikerult a mutet), mint szemuveggel vagy lencsevel.

    Azon az allasponton vagyok, hogy megvarom mig megoregszik par paciens, megvarom a hosszutavu tapasztalatokat is. Az oregedeskori szemromlas (ha megelem, a Mo.-i halalozasi statisztika kis eselyt ad ra) pedig csokkenteni fogja a dioptriaimat. Igaz, az mar nem ugyanaz mint egy olyan eleslatas, mert a szemlencse oreg korban mar baromi rugalmatlan.

    vati:
    Az, hogy meddig romlik az ember szeme, az attol fugg, hogy mi rosszullatas oka. Nagyon sok ilyen dioptria koruli rovidlato mint mi hasonlo ok miatt lat roviden. Ez a fajta rovidlatas kiskorba kezdodik (nekem kiscsoportos koromban) es a novekedes megallasaval a szemromlas is megall! Szerencsere nekem mar nagyon belassult, 26 eves vagyok. (2-3 eve mar csak nagyon picit romlott. Az erdekes, hogy a cilinder megvaltozott, pedig a regebbi nezet szerint az fix. Szerintem is az, csak regen a probalgatos megoldasnal nyilvan nem tudtam olyan jol eltalalni, mint a szamitogepes bemero muszer.)
    Ha ilyen tipusu rovidlatasod van, akkor lehetseges az, hogy te keson ero tipus vagy, meg mindig nosz egy picit. Gondolom mostmar nem romlik olyan utemben a szemed, mint mondjuk 13-18 eves korodban. Ha ez igy van, az jo jel. Minden bizonnyal a romlas le fog allni.

    Kontaktlencse: egy evig probalkoztam vele, nem az eletstilusomhoz talaltak ki, tekintve, hogy en is 10-12 orat ulok gep elott. A nap vegere mindig ki akartam pislogni. Es nem akartam azt megvarni, hogy:

    tildy: ''Kontaktlencsével meg mindig a probléma volt.Vagyis eleinte nem , de később begyulladt a szemem, vagy ha épp jó is volt, akkor meg homályosan láttam.''

    Valoszinuleg jol dontottem. Az ember ne nyulkaljon a szemebe, az egy nagyon erzekeny muszer. Akkor mar tenyleg lehet, hogy jobb a mutet. Raadasul nekem nagyon kell a munkamhoz, kell a kodolashoz a szemem (+a kezem, mert azzal gepelek, +az agyam mert azzal tervezek).

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Új hozzászólás Aktív témák