Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelyuk

    tag

    Elkezdtem az első oldalt elolvasni (2003) majd az utolsót...
    Adalék...
    Kb. 4-5 éve műtötték a szemem szürkehályoggal. Akkor 3.5-4.5 dioptriás szemüveget
    viseltem "utcára". Olvasáshoz erősebbet.
    SZTK alapon -ingyenesen- műtötték a ma már megszünt egyik szemklinikán.
    Egy ismerős ajánlott be a szemészorvosnak.
    Műtét előtt max. 1 hónapon belüli laborvizsgálati eredmény kellett, más semmi.
    A műtétet megelőző héten elvégezték a vizsgálatokat (a távollátáson kívül nem volt semmi gubanc) majd kaptam egy időpontot.
    Meghatározott időben reggel 8 órára kaptam egy ágyat (saját pizsama) majd aznap délben
    be a műtőbe, szemcsepp, injekciók a szem környékére és félóta elteltével felfeküdtem a
    műtőasztalra.
    A kb. 40 perc alatt mindent "láttam"-hallottam.
    Levakarták a szürkehályogot, egy kis metszésen keresztül betoltál a különleges műanyag lencsét. Még csak kellemetlen sem volt!
    A műtét után leragasztották, megebédeltem, este megvacsoráztam, -másnap reggel vizit, levéve a födőt, és délben megköszönték az ottlétemet.
    Kaptam instrukciót: -bármit csinálhatok csak szekrényt ne tologassak, -lehetőleg hordjak napszemüveget, otthon pedig nyugodtan internetezhetek!
    Még aznap bekapcsoltam a szgépet és elámultam..., -a monitoron csodaszép szinekkel jelent meg az oprendszer logója.
    Egy hónap mulva következett a másik szemem is.
    A két szem között kevesebb mint 0.5 dioptria az eltérés, távollátás tökéletes csak olvasáshoz kall szemüveg .
    Azt hiszem ennyi...

Új hozzászólás Aktív témák