Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• raven12

senior tag

válasz robesz87 #3637 üzenetére

Tegnap volt a 2 hónapos kontroll.

Dokinő beültetett a székbe, megkérdezte, van-e panasz, mondtam neki, hogy félhomályban/sötétben egyértelműen rosszabb a látásom, mint szemüvegben volt. Erre felolvastatta a táblát 1.25-ig, majd kijelentette, hogy 125%-os mindkét szemem, örüljek neki, 25%-kal élesebben látok, mint az átlag, meg valamit kamukázott az estiről, hogy majd jobb lesz, meg, hogy nem ígérték, hogy úgy fogok látni, mint szemüveggel (lol). Már rugdalt is volna ki. Na ott rendesen belém állt az ideg... Addig erőszakoskodtam, míg megcsinálta nekem is a Peramis vizsgálatot sötétben.
    Természetesen nekem is kijött, hogy 7,77/7,87mm-re tágul a pupillám sötétben. Utána csak hebegett-habogott a nő...
    Aztán azt mondta, hogy mindenkire igyekeznek a legszélesebbre állítani a munkatartományt, ami állítása szerint arra a lézerre 6,5mm, és nekem is annyin volt. Mutogatta a műtét előtti Peramis vizsgálat eredményét (ami ugye nem sötétben volt), hogy ott 4,8mm-es pupillát regisztráltak. Azt mondta, ez van, nem is tudták volna nagyobbra állítani a lézert, szóval mindegy, és, hogy "túltágul" a pupillám sötétben, nem kéne normálisan ekkorára tágulnia.
    Egy gyors guglizás után sajnos nem találtam meg, hogy valóban szokásosan 6,5mm-e a maximális munkatartomány, vagy csak az arcomba hazudott (amit erősen gyanítok), mindenesetre egy k*rvaanyádat megérdemelnek szerintem minimum. És mi az, hogy ezt a vizsgálatot nem végzik el alapértelmezetten, minimum jogom lenne megtudni, hogy nem tudnak tökéletes eredményt elérni nálam, és készüljek fel, hogy az esti látásélességem nem lesz az igazi, mert a lézerük nem fedi le a teljes pupilla feletti részt.
    Most meg akkor örüljek ennek.

Köszi sasszemklinika!

Ibanez RG1570 Prestige || Ibanez RG7321 || Cort C4 Plus || Casio CDP 230R

Hozzászólok Aktív témák