Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• szalaiedit

újonc

Sziasztok!

Én hétfőn, november 19-én voltam Femto lézeres szemműtéten a Sasszemklinikán. A szemem -3-as dioptriájú volt, tehát nem volt hatalmas dioptria. Az alkalmassági vizsgálaton megállapították, hogy szemem műthető, minden rendben van vele. A műtét nem volt kellemes, de fájdalmat nem lehetett érezni. Inkább az a kellemetlen, hogy a szem körül tevékenykednek, berakják a szemterpeszt, illetve egy eszközzel felhajtják a lebenyt, amit az első lézer képez. Persze ezt nem lehet érezni, de látni lehet. Egyik, majd másik szemet korrigálják. A lézer fény nem vakít, ettől ne féljetek, csak egy zöld fényt kell nézni. Az első lézer, ami a lebenyt készíti, az teljesen rányomódik a szemre, ami nem fáj, csak erősebb nyomást lehet érezni. Nekem műtét közben nem mondtak nagyon semmit, szóval jobb, hogy felkészültem előtte, mert egyébként lehet megijedtem volt ezektől az eszközöktől. Főként, hogy a második lézer kezelés előtt már csak homályosan lehet valamennyit látni és áttolnak a második lézerhez, ahol bekapcsolnak egy szagelszívó berendezést. A szemtámaszokat szemenként 2 alkalommal rakják be és veszik ki. Maga a konkrét kezelés, amikor a lézer dolgozik ott semmi kellemetlenség nincs. Ami kevésbé jó, az a közben történő munkálatok, szemtámasz, lebeny fel és le hajtása. Engem az zavart, hogy közelítettek a szememhez és automatikusan összecsukja az ember. Rám is szóltak műtét közben. Én azt hittem ez nem baj, mert írják, hogy a szemtámasz ezt megakadályozza, de ez az én esetemben nem teljesen így volt. A lebeny fel és lehajtás közben olyan érzés, hogy látod, hogy valami közelít a szemedhez, persze nem érzel semmit és olyan hatása van, mintha előtted lenne egy üveglap, ami vizes és ködös és ezen az üveglapon egy eszköz ide oda igazít valamit. Ekkor hajtják fel és le a lebenyt a szemen szerintem. A műtét után nekem semmilyen negatív mellékhatásom nem volt, és most sincs, nincs fényérzékenység, sem idegentest érzése, se semmi, még szemszárazság sem. Viszont már a műtét utáni kontrollon mondtam, hogy a szemem, kb. -1-es körül lehet, tehát a távoli betűket és egyéb dolgokat homályosan látom. Ez azóta így van. Természetesen a -3 as dioptria közel 2/3-át megjavították, de 1/3 eddig maradt, ami nekem nagyon soknak tűnik, főként, hogy azonnali 100% vagy attól élesebb látást ígér az összes hirdetés. A szemem másnap be is mérték, igazam volt, még a dioptriák nem jók sajnos, azt mondták, hogy a lebeny ahogy gyógyul jobb lesz, de kicsit furcsállom, mert akiknél rendben volt a dolog, élesen láttak azonnal. A -1 körüli dioptriához is kell szemüveg, főként vezetéshez, stb. Most nincs szemüvegem, szóval várom a biztató eredményeket, mert ez így nem a legjobb, főként, hogy ha azt mondják, hogy csak a látásom egy részét lehet korrigálni, és szemüveget biztos kell hordanom, akkor nem fizetek be a műtétre. A munkám miatt elengedhetetlen, hogy jól lássak. Akiket szintén femtoval műtöttek, szeretném kérdezni, hogy Ti láttatok-e azonnal élesen vagy hetek folyamán lett jó a látásotok? Köszönöm, ha írtok tapasztalatot! Edit :)

Hozzászólok Aktív témák