Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• andatti

senior tag

Sziasztok!
    Nagy dilemmában vagyok, ugyanis -6,75 és -6,15-ös szemüveget hordtam eddig, de közelre sem látok már valami jól. Most voltam vizsgálaton, azt mondták, hogy egy negyedet romlott a szemem, de közelre is kellene másfél dioptriával kisebb, 5 és 5,5-es, bár aki nézte - t emlegetett nem +t. Amit nem értettem.
    Egy sima szemüveg lett volna kb. 200 körül, mivel eddig is UV szűrős, fényre sötétedős, vékonyított lencsét hordtam... A jelen állás szerint Varilux lencse jöhetne szóba, vagy műtét.
    Nem tudom mennyi lenne egy ilyen Variluxos móka, de az az érzésem, hogy lehet, hogy a műtét jobb lenne hosszú távon. 45 éves múltam... Próbáltam másutt is utánaolvasni, de a sok negatív hsz elbizonytalanít és nem tudok dönteni.
    Hallottam olyan élménybeszámolót, (500e-ért) hogy szombaton megműtenek és hétfőn már dolgozhatsz, szgépezhetsz, vezethetsz... Én sem akarok kiesni a munkából, de más beszámolók szerint azért ez koránt sincs így és igazi garancia sincs.
    Van valami ReLEx Smile műtét, amit itthon nem csinálnak, (de az sem túl friss, találtam 2014-es videót róla) de pl. Szlovákiában igen. 375 ezer Ft/szem...
    13 éves korom óta szemüveges vagyok, akkor 2 és 2,5-el indítottam, később cilinder is rájött, amitől azóta sem sikerült megszabadulni...
    Pár hsz-t itt is elolvastam... Tudom, hogy nekem kell döntenem, enyém a felelősség, de ez akkor is nehéz. A szemcseppezés életem végéig sem hangzik jól, de ez sem derül ki a vizsgálatnál, hogy kinek meddig kell használni, vagy pl. napszemüveget hordani...

Hozzászólok Aktív témák