Új hozzászólás Aktív témák

  • szilcsa44

    újonc

    Sziasztok! Gyerekkorom óta utálom a szemüvegem, már nagyon szeretnék tőle megszabadulni. Programozóként sokat ülök a gép előtt szemüvegben dolgozom. Ritkán sportolok, de nyáron a vízben nagyon zavar a szemüveg télen meg a pára... Régóta keresgetem a megoldást, és a műtét gondolatával is barátkozom. Hosszas fórumolvasgatás után, végül két éve elmentem vizsgálatra, ahol kiderült, a -3 és -3,25-ös szemeim kiválóan műthetők lennének, de a szaruhártyám vékonysága miatt eltanácsoltak a műtéttől, előbb a Budai Szemklinikán, majd a Focusmedben is... Kiderült, hogy 495 mikron vastagságú a szaruhártyám, ami vékonynak számít. Kétségbe estem, hogy sosem hagyhatom el a szemüveget. Tavaly nyáron szerencsére kaptam egy levelet a Focustól, a Visumax eljárásról és azóta azon jár az agyam, vajon másik klinikára menjek el, alkalmassági vizsgálatra, vagy adjak egyesélyt ennek a különleges verziónak, amit állítólag olyanokon is elvégezhetnek, akik korábban alkalmatlannak bizonyultak, mert vékony volt a szaruhártyájuk? Ha van más sorstársam is ebben a dilemmában, osszátok meg a gondolatokat, tapasztalatokat! Érdemes másik klinikánál próbálkozni? Van, aki hasonlóképpen járt és visszament a Visumaxos vizsgálatra? Egyáltalán mitől függ, hogy kinek milyen vastag a szaruhártyája?!? Köszi a segítséget!

    Szilcsa

Új hozzászólás Aktív témák