Új hozzászólás Aktív témák

  • gas015

    újonc

    Remélem, hogy valami csoda folytán a 6. hónapban nekem is tűéles lesz a szemem és elégedett leszek. Csak eléggé frusztrált vagyok főleg, hogy itt is olvasom (meg máshol is) a FEMTO műtéten átesett kommentelők tapasztalatait, ami számomra teljesen idegen. Például lentebb egy-egy kommentelő írta, hogy 2 méterről el tudja olvasni a könyvet vagy x száz méterről apró részleteket is ki tudtok venni, miközben nekem a műtétet követően, egy ilyen "sokkoló" élményem sem volt és egyszer sem láttam jobban, mint kontaktlencsével, miközben én is valami katartikus változásra számítottam. A legélesebb napjaimon (1. hét után) is örültem, ha 75-100 méterről el tudtam olvasni a rendszámtáblát, most meg szinte menet közben rá kell tapadnom a szememmel, hogy lássam. Komolyan nem értem, hogy nekem miért viselkedik másként a szemem. Lehet tényleg ennyit befolyásol a másik szem 0,75-ös vízusa és amiatt - az állítólagos 1,25-ös jobbos ellenére - soha nem fogom megtapasztalni a "Sasszem érzést"? Laikus vagyok és egy szemes tompalátóként sosem tudtam megtapasztalni, hogy a két szemmel való együttes látás mennyivel jelent nagyobb élességet. Az 1. hetes kontrollon a két szemmel együtt láttam 125%-ot Bp.-en, az 1. hónapos vizsgálaton pedig külön vizsgálta meg mindkettőt a dokinő.

Új hozzászólás Aktív témák