Hozzászólok Aktív témák

• brembo

tag

Sziasztok!
    Hosszú ideje érlelődik bennem a műtét gondolata, de egy dolog kapcsán kevés infót találok. Tudtok arra vonatkozó statisztikáról, hogy az egyes műtéti módszerek után, ha visszaromlik a látás, akkor milyen eséllyel lehet kontaktlencsét viselni? Mert valahogy nem hiszek abban, hogy ezek a beavatkozások életre szólnak. Szóval ha nyerek is 8-10-12 évet, reálisan azt gondolom, hogy később szükség lesz újra látáskorrekcióra. Viszont a szemüveget világ életemben utáltam, a kontaktlencsével viszont semmi bajom, és nehezen viselném, ha a későbbiekben a műtétre tekintettel nem hordhatnék lencsét.
    Eddig egyébként egyértelműen az intralasik volt nálam a befutó, de az utóbbi időben elbizonytalanodtam, hogy ebből a szempontból nem előnyösebb-e a PRK (vagy annak az újabb változatai: epi-lasik, lasek). Az egy dolog, hogy melyiktől mennyire változik a szem görbülete (ezzel sem vagyok képben), de az intralasik esetében van egy olyan félelmem, hogy mi van ha nem gyógyul össze teljesen a bemetszés, és esetleg egy lencsekivételkor felgyűröm a lebenyt? Erre vonatkozóan mit hallottatok?
    Válaszotokat előre is köszönöm.

Hozzászólok Aktív témák