Új hozzászólás Aktív témák

  • Sifre

    senior tag

    Na végigolvastam a topicot. Ezelőtt is a PRK felé húzott a szívem, az itt olvasottak megerősítettek benne. A sima LASIK egyből kiesett, az IntraLASIK-kal is hasonlóak a problémáim, igaz nem annyira drasztikus, de ahogy magamat ismerem, ez a lebeny idegesítene életem végéig, úgyhogy inkább kihagynám (bár 99%-ban biztos vagyok benne, hogy nem történne semmi bajom).

    A szemem elvileg -2.0d-s, a mostani szemüvegemet 6 éve csináltattam, 2 éve voltam utoljára vizsgálaton, akkor már minden változatlan volt. Most is teljesen jól látok vele.

    Néhány kérdés felmerült bennem:

    - Jól gondolom, hogy ilyen viszonylag kis dioptriát nagyobb biztonsággal tudnak kihozni 100% környékére?

    - ha gyárilag nem cylinderes a szemem (elvileg ez ilyen összemosott kettőslátás-féleséget jelent, ugye?), akkor előfordulhat hogy rosszul gyógyulgat a szemem és kialakul ilyen?

    - igaz az, hogy kis dioptria javításánál nem okoz gondot a vékonyabb szaruhártya?

    Érdeklődnék hogy a régebbi PRK-sok (Tildy, Ngabor2, stb...) milyen véleménnyel vannak a hosszútávú tapasztalat birtokában? :)

    Tildy: áprilisban írtad hogy kezdett visszaromlani a szemed. Van azóta változás? Voltál kivizsgáltatni az okát?

    Bocs hogy ilyen hosszú lett, de gondolom emlékeztek rá hogy kissé izgulós a dolog a műtét előtt-után. :D

Új hozzászólás Aktív témák