Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz zetorV6 #43 üzenetére

    Biztosan nem hülyék, de te is durván túlidealizálod az ő szemszögüket. Biztos lesz benne ilyen eset, 100-ból egy, talán... És az is vitán felüli, hogy annak a kormány nagyon örülni fog.

    De nézzük sorban:

    6 millás költésnél mondjuk ha 2 milliós támogatást adnak

    A kulcsszó a "ha". Ahogy a kormány nem hülye, úgy az emberek sem, 6m beruházáshoz 1.5m munkadíj kell, hogy a max támogatás adható legyen. Hidd el hogy 10-ből 7 meg fogja oldani.... Ez a hét eddig számlát se kért/kapott, nem fog attól bűntudata lenni, hogy a vállalkozóval (aki adott esetben haver és mit ad isten, kata-s adózó) kihozzák a nyerő szitut, vagy a pár %-al az alattit, hogy ne legyen gyanús.

    azonnal visszajön nekik 1,3M az áfából

    Rengeteg a KATA-s ezen a területen, ráadásul csapatban dolgoznak, simán nem gond nekik a kata felső kerete sem, tőlük nem fog jönni egy kanyi áfa sem. Lesznek akiktől igen, de ők lesznek kevesebben. Ráadásul feltételezed, hogy ha nem lenne támogatás, akkor 0Ft jönne, de ez nem igaz. Mivel előfinanszírozásról beszélünk, ezért rengeteg olyan munka fog elkészülni, ami amúgy is elkészült volna, szóval azt az áfát ugyanúgy megkapná az állam, nem kellene ehhez ilyen bonyolult és ravasz támogatási rendszert kitalálni. Persze ez utóbbi se igaz mindenkire, de sok projektre viszont igen. Szerintem a jelen levők jelentős része is úgy vág bele, hogy amúgy is meg kellene csináltatni az adott felújítást, csak így legalább lesz benne egy kis segítség. Máshogy nem is szabad, mi van ha visszadobják, utána nem eszik az illető? Egyáltalán honnét veszi rá a pénzt, ha amúgy nem tudná megcsinálni? Hitel? Egy bizonytalan kimenetelű elbírálási procedúrára?
    Szóval rohadtul nem annyira fekete/fehér ez.

    Másrészt nézzük mi kell hozzá:

    - saját ingatlan
    - gyerek
    - befektethető milliók a "párna alatt" (vagy hitelképesség)
    - előre tervezés és logikus gondolkodás képessége, értő olvasás

    Én nem tudom, hogy a 10 milliós lakosságból mekkora számot mernék erre a csoportra mondani, de nem olyan húde sokat.

    Tudod míről szól ez inkább? Az én tippem a következő: a középosztály támogatásának a visszaszerzésére, akik jelentős számban nem mentek el szavazni az elmúlt 1x évben, vagy ha igen, akkor nem a megfelelő oldalra x-eltek. Mostanra úgy néz ki, hogy kelleni fog a 2/3-adhoz az, hogy megmozgassák ennek a rétegnek egy részét, eddig nem volt annyira fontos. Nekik van egy közepesen jó fizetésük, egy közepesen jó ingatlanuk, és valamennyi megtakarításuk is, és még gondolkodni is szoktak. A szegényebb rétegre nem matchel az egész, a gazdagnak meg aprópénz.

    De az is lehet, hogy valahol félúton van az igazság, mármint a te és az én véleményem között.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák