Aktív témák

  • XGalapagosiX

    csendes tag

    Üdv!
    Szükségem volna némi segítségre, hogy mi ilyen esetben a teendő, és egyáltalán, mi lehet a hiba?
    Adott egy pár éves, gyakran használt, (pár hete ellenőrzötten kijelenthető) bad sector mentes, jól működő, 1TB-os WD (Black) meghajtó, LC-Power külső hordozóban (külső adapterrel), ami eSATA-n keresztül kapcsolódott a géphez.
    És adott egy haldokló, utolsókat rúgó gép, amit körülbelül 10-20 alkalommal próbál üzemképes lenni, mire elindul, rendkívül zajos.
    Mivel a gép nemsoká meghal, ezért úgy döntöttem, hogy a külső meghajtóra szépen átmentegetem, átmenekítem a hdd-k tartalmát. Ami elég jól ment, egy pontig.
    Itt kezdődtek a bajok.
    Másolás közben kisebb-nagyobb fagyások, akadások jelentkeztek, a monitoron vízszintes, párhuzamos vándorló vonalak jelentek meg, a gép szinte használhatatlanná vált. Megpróbáltam leállítani a rendszert, nem ment, jött egy reset.
    A gép beindul, oprendszeren kívül is láthatóak a párhuzamos csíkok, a rendszer nem tölt be, a külső meghajtó sokáig tölt, reset majd gép kikapcs.
    Eltávolítom a külső meghajtót, pár percnyi szünet (15-20 perc), a gép alig akar indulni - végül csak sikerül startolni, baromi lassú. Külső meghajtót következő indításnál bekötöm, párhuzamos csíkok, a fent ismert forgatókönyv.
    Külső meghajtót bekötöm a laptophoz, eSATA-n keresztül, úgy érzékeli, hogy nincs csatlakozva - semmi. Még csak a HDD-t, mint eszközt sem ismeri fel.
    Kerítettem egy USB kábelt, nehézkesen jelez a rendszer, hogy talált három, üres, formázatlan partíciót (és körülbelül percenként újból és újból és újból felismeri a három formázatlan partíciót), amin az összes adatom található volt. Régebben már megesett, hogy a partíció üresnek mutatkozott, ott segítségemre volt az RStudio, és körülbelül mindent vissza tudtam hozni, úgyhogy kipróbáltam, és jelezte, hogy van egy 750, valamint egy 100-100as partíció (valóban így osztottam fel régebben), a folytonos újraindulás-felismerés miatt viszont nem nagyon mertem keresni "elveszett fájlokat" (körülbelül fél percig hagytam, hogy keressen, de nem talált semmit).
    Szóval, szerintetek, eddigiek alapján mi a diagnózus? Teljes adatvesztés?

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    válasz XGalapagosiX #1 üzenetére

    Üdv!

    A HDD probléma (nem adatmentés) topicban próbálkoztál már?
    Legközelebb kérlek, ne nyiss feleslegesen új topicot, hanem használd a keresőt.

    Ezt zártam.

Aktív témák