Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!

    Már több alkalommal előfordult velem, hogy egy bizonyos könyvet napokig, hetekig nyomoztam, részinformációk, emlékek, elmondások alapján. Aztán vagy megtaláltam, vagy nem. Persze olyan is volt, hogy pontos író + cím ismeretében estem neki a netnek, de sehol nem leletem, se használtan, se új formában.
    Úgy gondoltam, hogy "kis" közösségünk tanult, olvasott emberekből áll nagyrészt, hát miért ne segithetnénk egymásnak könyv ügyben is, az ismert Filmet keresek topic példáján felbuzdulva?

    Célszerű lenne az aktuális és még élő "kereséseket" mindig kiemelni ide az 1. hsz-be, hogy aki beesik ide, rögtön lássa, ki, mit keres, és tud-e segiteni - esetleg már valaki felvetette azt a témát, amért ő is ideérkezett.

    Ha láttok fantáziát a kezdeményezésben, támogassatok, és irogassatok ide sok ötletet: mit érdemes elolvasni, hol lelhető fel, netán van eladó könyved?

    Rögtön meg is kezdeném a sort - hisz emiatt született az ötlet -
    Réges régen, még gyerekként olvastam egy könyvet, ami egy időutazóról szólt, aki eltévedt az Időben. Megjárta a dínók előtti kort, mikor nem volt még semmi a Földön, csak növényvilág, aztán dínókkal is talákozott, majd az ember első felbukkanásának is szemtanúja volt, és igy tovább - ide-oda ugrálva az időben, valami müszaki baki miatt.
    Nem tudom sajna sem az írót, sem a könyv címét. Azóta láttam egy hasonló filmet, asszem az a címe, hogy "Az Időgép" - de ez nem ugyanaz a téma. Amit én olvastam, annak volt bizonyos "oktató" célja is, leirta az akkori történelmi korra jellemző élővilágot, klimát, éghajlatot, stb... Nagyon érdekes volt, szinte ott éreztem magam a főszereplővel.. valami "Adam", vagy "Adams" volt talán??...
    Szóval ha bármi hasonló témájú könyvet ismertek, ne tartsátok magatokban!! :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Andie #1 üzenetére

    Hogy mik vannak: Keresem ezt a könyvet topic

    Úgyhogy ezt most be is zártam.

Aktív témák