Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz PeliScan #30 üzenetére

    Valaki nem hordhat lágyat.Nekem 7 évig kemény lencsém volt. Cilinderes szeműeknek csak az segít. Mikor előszőr próbáltam, 2 apig majd kikapartam a szemem.Utána no problémo, egészen egy évvel ezelőttig.Akkortól ugyanis valahogy nem volt jó a szememre a lencse, és ne igazították ''méretre'', ezért ''ködösen'' láttam. Tegnap voltam vizsgáklaton, és műtött szememmel az alsó sort is láttam a táblán.:)
    Mindenkinek ajánlom tehát a műtétet:)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz PeliScan #48 üzenetére

    Mennyire cilinderes?
    Igen hordtam is lágyat , mert lehet hordani, csak a lágy lencsés időszak alatt 2 év alatt romlott a szemem 2 dioptriát. A dokik szerint amiatt, mert nem volt igazán jó pont az asztigmia miattSzóval köszi de inkább azt javaslom, (kontaktológussom megmodása alapján is), hogy cilinderes szeműek inkább félkeményet keményet hordjanak.
    (ja -2.5 cilinderem volt.)

    Mellesleg van pár sosem használt , eredeti dobozban , csomagolásbanlévő lágy lencsém, a szemműtét előtti időre vettem, -4.5-es. Ha kell valakinek ingyen elviheti.talan B&L?!
    (Ha mond neked valamit az, hogy -4.25 -2.25 cyl, és -5.5 D -2.5 cylre adták ezt, na akkor fajin...:(())

    Mellesleg az is lényeges, hogy mekkora a két szem közt a különbség, mert ha eltérő-e a két szem, akkor máris két doboz lencsét kell venni sok helyen:(:(:(


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák