Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz bandus #989 üzenetére

    szerintem azért nem rossz a szemüveg sem a lencse mellett. először én is utáltam, főleg mert korlátozza a látóteret, szóval nem olyan szabadon nézelődhetsz mint lencsében, meg esztétikailag sem annyira szeretem benne magam. de azóta otthon, monitort bámulni, pl rászoktam erre, meg amúgy is néha használom ha kedvem van. szerintem ha találsz egy szimptaikus keretet akkor csináltas egy szemüveget is (kereteket szabadon lehet próbálgatni az optikákban ha épp látsz egyet menj be és nézegesd magad bennük, aztán gyere ki).
    a lencse milyensége függ attól, hogy mennyit lenne bent naponta. ha többet akkor nagyobb oxigénáteresztésű lencsét érdemes választani(meg a víztartalom is jobb ha több állítólag). Ezeket az értékeket meg tudod nézegetni a lens-hu-n is. De mindenképp el kell menni kontaktológushoz. Ő fog adni próbalencsét, ami ha nem jön be semmi nincs(a vizsgálatért lehet fiztetni kell)(de arra számíts hogy ha ilyen helyen veszed akkor kicsit drágább lesz a lencse mint a webről).
    Pl jó és elég népszerű lencse egyébként az air optix. ez nem a legolcsóbb de nem is a legdrágább. De arra is készülj fel, hogy nem minden optikában van mindenféle lencséből próba lencse. Általában azokat a márkákat nyomják amiket gondolom jó szerződéssel kapnak. Egyébként van ahol úgy adnak próba lencsét, hogy egyik szemre ilyet a másikra meg olyat, hogy érezd a különbséget. Ez nem rossz, csak ekkor persze ezt így nem biztos, hogy akarod hordani egy hónapig :)

    [ Szerkesztve ]

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák