Új hozzászólás Aktív témák

  • ferkoboy

    aktív tag

    válasz Ariadne #775 üzenetére

    Azért ez nem teljesen igaz, mármint a szemész vs ''optikus''.
    Édesanyám szemész, ...

    szoval:

    Látszerész: (hétköznapi néven:optikus) kereskedelmet folytat, szemüvegeket készit, de nem vizsgál.

    Optometrista: ezt Semmelweis Egyetemen oktatják, föiskolai szinten, most ujabban 4 év. Itt az optometrisákat orvosok (is) oktatják, külön tanulnak kontaktlencse illesztést.
    Az optometrisa látásvizsgálatot végez, joga és tudása is van kontaktlencse illesztéshez, betanitáshoz, stb.. Látást javitó optikai segédeszközöket irhat fel, javasolhat, stb.. de a szem betegségeit nem gyógyithatja.

    Szemész orvos: na ők nem tanulnak kontaktológiát. Egyerüen ezt nem oktatják nekik az egyetemen. Vannak akik továbbképzik magukat,s levizsgáznak kontaktológiábol. Édesanyám több mint 15 éve kontaktlencsézik, én magam egy látszerész üzletben dolgozom, ugyvélem van rálátásom a dologra. Nem mellesleg pedig én is lencsézek.

    Keménylencsés témába nem szeretek belefolyni. Lágy lencse kétségkivül drágább, de szerintem kényelmesebb. Vékonyabb, a könnyfilm (ez van a szaruhártyán- ez tartja nedvesen) segitségével marad fennt a helyén, nomeg könnyü is. Szellözése sokkalta jobb mint a keménylencsének. A fejlesztéseknek köszönhetöen egyre jobb az oxigénáteresztő képességük. Van egy ugynevezett DK/T érték lencséknél, mely nagyjábol azt mutatja h mennyire ''jó'' egy lencse.

    Mindenki döntse el maga, h mit választ.
    Vizsgálattal kapcsolatban pedig annyit, h évente egy alkalommal kontroll javasolt. Persze ha panasz jelentkezik a kontaktlencseviselés során, akkor érdemes rögtön szemész orvoshoz, vagy optometristához fordulni.


    Nálunk az optikában 2 optometrista vizsgál, illetve szemész szakorvos is van heti 2 alkalommal (1-1 orvos). Róluk annyit, h öket az optometrista kolleganöim tanitották/tanitják be...
    Több ''mühelytitkot'' már nem árulok el. :)

    Köszi annak aki végigolvasta, remélem tudtam segiteni.

    Üdv: Ferkó

    Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Új hozzászólás Aktív témák