Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz batorpeti #1415 üzenetére

    én elsőre kb. 3-4 próbálkozás után betettem a lencsét (kb. 3 perc kellett), a csaj is nézett, hogy hordtam-e már, mondtam, hogy nem, ez az első alkalom

    a titka egyszerűen a félelem legyőzése, tudatosuljon, hogy nem fog fájni a művelet. emiatt életkortól is függhet a dolog, én 19-20 évesen kezdtem el a lencsézést. szerintem kezdd el otthon a "szembenyúlkálást" persze frissen mosott, tiszta kézzel, a fehér részéhez nyúlkálj hozzá...ha nem pislogsz közben reflexszerűen, akkor már jó úton haladsz. persze ne erőltesd sokáig, nehogy begyulladjon.

    az én betevési technikám azon alapszik, hogy a szem fehér része érzéketlenebb a szembogárnál:

    betétel: a szemhez képest ellentétes kéz mutatóujjával felső szemhéj felhúz+másik kéz középsőujjával alsó szemhéj lehúz, mutatóujjal lencse betesz - de úgy, hogy közben a szememmel nem előre, hanem oldalt nézek, így a szem fehér részére kerül a lencse (ez érzéketlenebb terület), majd utána ismét előrenézek (a tükörbe) és a mutatóujjammal lassan ráhúzom a szembogárra a lencsét, hogy a helyére kerüljön

    levétel: u.ez, csak fordított sorrendben, előbb elhúzom a fehér részre, majd utána kiveszem két ujjal, összecsípve

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák