Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    Üdv,

    nem nagyon tudtam dönteni, h htpc v Kodi totyik lenne-e az illetékesebb, úh ha inkább a másik, mondjátok :)

    Van egy N3150-es alapokra épített kis masinám, feltoltam rá az UVP-s Kodit, most kezdem belövögetni rajta a dolgokat.

    Hardveresen annyi a helyzet, h az említett gépből hdmi-n megy a kép és a hang egy Microlab 9C aktív hangfalpárba, onnan pedig tovább (szintén hdmi-n) egy Pana plazmába.

    A problémám az, h ha pl online rádiót nyomok a Kodin (ilyenkor a tv ki van kapcsolva természetesen) akkor másodpercre pontosan 10 perc után elmegy a hang hdmi-n, gyanúm szerint azért, mert ennyi idő után egyszerűen eltűnik a rendszerből a Pana mint hangeszköz. Ilyenkor a hang átkapcsol az analóg kimenetre.
    Ez a jelenség független attól, h a Kodi kimenete wasapi Pana, directsound Pana, directsound default vagy wasapi default.

    Ami viszont érdekes (és ezért írtam ide), h ha nem csak a Kodi megy, hanem pl browserben is megnyitok egy onlie rádiót, akkor nem jelentkezik a dolog, tehát mintha a Kodi hangja nem számítana vagy nem tudom ... egyébként a "Hangeszköz ébrentartása" opció mindigre van kapcsolva és a "Halk audio zaj küldés" is aktív bár azt gondolnám h ennek akkor van jelentősége ha éppen nem szól semmi.

    Jah, és ha
    -bekapcsolom a tv-t,
    -megnyomok bármit a billenytűzeten,
    -vagy Teamviewerrel belépek a gépre,

    pár másodperc ás újra van hang.

    Egyébként az energiagazdálkodásban minden ki van kapcsolva, tehát sem a gép, sem a képernyő nem kapcsol ki soha.

    Lehet ez ellen tenni valamit vagy analóg jelátvitelre leszek kárhoztatva? :)

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák