Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz KROK640 #23 üzenetére

    Az ember mindig kockázat, a belsős kockázat az egyik legfontosabb, másrészről ha valaki ki akar valamit juttatni úgyis megteszi, szilárd véleményem, hogy nem érdemes túl szívatni az embereket mert csak ellenérzés lesz belőle és a hatás még rosszabb. Pl amiért valaki nem bír kinyitni egy facebookot attól semmivel nem lesz termékenyebb, ha a munka úgy van definiálva, hogy eredményt kell szállítani, akkor nem kell nézni mindenkinek a kezét napi 8 órában, mert nem abból lesz érték a cégnél. Van a szalagmunka típusú dolog, oké, de általában a számítógépes munka ahol konkrét szellemi termelésre van szükség nem is igazán kompatibilis azzal, hogy az ember a 8 óra minden egyes percét arra fókuszálva töltse.
    Másrészről aki nem teljesen hülye az akár képernyő fotózásával, akár a fejében levő infók elmesélésével úgyis kiad amit akar és arra semmiféle DLP nem véd.
    Ezért nem érdemes arra fókuszálni, hogy a rosszindulatú alkalmazott mit visz ki, inkább arra, hogy tájékozatlanságból, vagy lustaságból ne jussanak ki dolgok (pl nem mindenki fogja fel mi mennyire érzékeny és külsős címre ne továbbítsa, vagy monitorozni / esetleg tiltani a konzúmer cloudokat, hogy kényelemből ne google drive-on cseréljenek dolgokat a fejlesztők). Ez azzal is érdemes együtt járjon, hogy az ember adja meg azokat az eszközöket amire viszont szükség van a munkához és ne legyen túl nagy macera használni ezeket (a mém a kikerült sorompóval, he megvan...).

    Ezeket leszámítva is erős az a lista, főleg a keylogger stb kategória csodálkozom hogy legális, az lehet nem volt komoly mert szerintem nem is az...
    Általában azért van egy erős mérlegelés, mert nem csak a cégnek van érdeke, hanem a munkavállalónak is, és arra kellene törekedni, hogy egyik se sérüljön... (értem, hogy nem minden országban kell biztonsági funkció bevezetése előtt bebizonyítani az üzemi tanács előtt, hogy nem sérül munkavállalói érdek, de ez nem csak a kényszer miatt kellene így történjen).

    Össz-vissz ha ez lenne nálunk akkor tuti rég továbbálltam volna. Szerintem manapság egy cég erősen érdemes arra hajtson, hogy elégedettek legyenek az emberek másként csak az marad ott akinek nincs jobb opciója és azzal csökken a versenyképesség.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák