Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Szabi® #3 üzenetére

    Az Apple majd akkor hoz ki hajlítható kijelzős készüléket, ha nem béta tesztes állapotú lesz a technológia.
    Két ismerősöm is használ Fold-ot, de egyik sem elégedett vele..
    (A kialakítás és az elképzelés nagyon jó lenne, de a megvalósítás finoman szólva sem kiforrott. Persze akinek fél millió Ft nem érződik meg a családi kasszán, hogy tesztelhessen a Samsungnak egy még fejlődő technológiát, az rajta.. :) )

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Szabi® #5 üzenetére

    Kolléga 3 hónap használat után már nem tudta teljesen kinyitni a Fold 3-át.. Garanciában cserélték.. Az új 1,5 hét után adta meg magát.. Ezt én nem nevezném kiforrott technológiának.

    Persze, hogy választhatsz, vegyél vadi új feature-ökkel teletűzdelt készüléket, ami ugyan több sebből vérzik, de legalább szép hosszú az elméleti feature listája (persze, ha az ember teljesen őszinte magához, akkor ezekből kb. semmit nem használ túl gyakran :) )

    - OLED-el megvárták, míg elér a technológia arra a szintre, hogy ne égjen be a kijelző fél év alatt
    - magasabb Hz konkrétan parasztvakítás és csak arra jó, hogy hamarabb lemerüljön a készülék
    - Notch eltüntetése? Bocs, de az Apple volt ennek az úttörője, ha nem erőltetik ezt, akkor még mindig ujjnyi kávák lennének a mobilokon. Egyébként egyetlen megoldás sincs még az eltöntetésére, ami ne járna kompromisszumokkal, így inkább maradjon a kapszula és annak UI-ba integrálása (ja, ezt is az Apple találta ki használhatóan).

    Az Apple a tömegeknek készít mobilt, nem a kisszámú geek közösségnek, így nem fognak félkész megoldásokkal teletűzdelt eszközöket kiadni. Ez eddig is bevált náluk és eztán is remélem, hogy így fognak eljárni.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Szabi® #8 üzenetére

    Némi tévedésben vagy :)
    Azt gondolod, hogy iPhone-om van és azt védem, holott pont, hogy Samsung készülékeket használok és csak a családban vannak iPhone-ok.

    Pontosan tudom, hogy mi milyen...

    Az OLED-et nem kell bemutatnod, mert a Galaxy S-től az S23-ig majdnem minden megvolt és pontosan tapasztaltam, hogy mennyire nem kiforrott megoldás volt ez 1-2 évvel ezelőttig. (Volt olyan készülékem, ami 2 év alatt háromszor lett cserélve a beégés miatt, pedig automatán használom és rühellem a max fényerőt.)

    Az előlapi kamera kijelzőbe illesztését az Apple lépte meg először, az összes Androidos gyártó őket követte. A lyukasztott kijelző meg megint egy kompromisszum, mert egyrészt nem szebb, nem jobb, cserébe ostobább, mert csak 2D-s arcfelismerésre alkalmas. Androidos fronton a FaceID-hez hasonló megoldást ha jól emlékszem egyedül a Huawei készített, de az is notch lett, mert máshogy nem fér el.
    A Samsung is próbálkozott infrás írisz azonosítással, ami jobb volt, mint az előlapi kamerás bohóckodás, de az újabb készülékeknél ezt is elhagyták, mint minden mást (pedig S9-nél milyen jó volt, hogy sötétben is működött az azonosítás).

    --

    A Fold majd akkor lesz számomra értékelhető készülék, ha:
    - nem lesz egy árok a kijelző közepén, ami érződik és látszik is
    - nem lesz sérülékenyebb a kijelző egy 20 éves PDA kijezőjénél
    - megbízható lesz a mechanizmus, ami nem csak papíron lesz képes több százezer nyitásra
    - lesz vezeték nélküli töltés (úgy, hogy a vízállóság megmarad)
    - nem lesz két mobilnyi vastagságú (tényleg elég retró érzés összecsukva kézben tartani annak aki használt anno Nokia Communicator-t)
    - nem lesz jóval kevesebb az üzemideje, mint egy sima mobilnak, holott nagyobb és nehezebb

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Szabi® #12 üzenetére

    "Az iphone 12-be nincs LTPO"

    Igaz, mert a 13-tól használják.

    A Samsung is használja mellesleg, mert az Ultrákban LTPO kijelző van az S21U óta (sőt, ha jól emlékszem a Note 20 Ultránál lépett be ez a technológia).

    "atttól még azon az oleden alapul, amit bizony már használtak bő 10 éve"

    Annak az OLED-nek amit ma látsz egy mai készülékben nem sok köze van a 10 évvel ezelőttihez :D
    Persze a technológia alapja ugyanaz, csak minden más továbbfejlődött, nem is kicsit.

    Nem véletlen, hogy most már vannak notebook-ok is OLED kijelzővel, ami pár éve még elképzelhetetlen lett volna, mert az OS-ekben sok a statikus tartalom, ami rövid idő alatt kinyírta volna az akkori OLED paneleket.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Shyciii #25 üzenetére

    Hát a szövegértés nem az erősséged :)

    Ez már rég megtörtént, és nem a fizikai panel lett jobb, hanem más trükökkel.

    Én is írtam, hogy 1-2 éve már nem annyira problémás ez a dolog.
    De igen, nem csak a pixeltologatássos trükkökkel oldották meg, hanem maga a panel technológiája is sokat változott és nem csak a beégés minimalizálásában, hanem sok másban is (pl. 3 éve szóba sem jöhetett volna színhelyes OLED panel egy monitorban).

    Magasabb Hz parasztvakítás. Jah, neked, mert olyan gyenge a szemed

    Gyengének gyenge, de azért látom a különbséget. :) A parasztvakítást úgy értettem, hogy csak eye candy, használati értéke nincs, ellenben hátránya igenis van, hiszen eléggé csökkenti az üzemidőt (20-25% azért nem kevés SOT vesztés a 120 Hz miatt).

    Notch eltüntetésének az úttörője az Apple? Te miről beszélsz?

    A notchnak volt az úttörője, hogy eltűnjenek a mobilokról az ujjnyi kávák..
    Nem árt, ha egy teljes mondatot egyben képes vagy értelmezni :D

    Volt Oneplus 7T Pro-m. Teljes kijelző, se notch, se lyuk, semmi.

    Már, hogy a frászba ne lett volna semmi?
    Az a kiugró bigyó az semmi?
    Baszkodnám is földhöz, ha minden egyes azonosításnál kiugrana valami bizbasz a készülékből, hogy be tudjak lépni :D (faceID ugyebár)...

    Apple szerinted a tömegeknek készít telefont.

    Az átlag user max hátteret cserél és beállít valai csengőhangot abból ami gyárilag a készüléken van. Ha már arra képes, hogy egyedül telepíteni tud egy alkalmazást az szinte már expert hozzáállás :)

    Sokan itt elkövetik azt a hibát, hogy az itt fórumozók és a saját preferenciáit vetítik ki a tömegekre, holott az mobil tulajok túlnyomó többsége teljesen érdektelen a technológia és a kötyök irányába. Megveszi azt amit a szomszéd kezében látott, vagy amit a bolt/szolgáltató éppen ajánl, vagy akciózik, aztán ennyi. Használja mint a mikrót, vagy a kenyérpirítót és nem túlzottan foglalkoztatja az eszköz lelkivilága meg a bővíthetőség, meg specifikációk stb.

    Az Apple ebben erős, ezeknek az embereknek ad egy olyan készüléket a kezükbe, ami out of the box működik, nem kell vele semmit ügyködni, megveszi, használja és kész.

    minnél több pénzt szedjünk be a marketingen megvezetett embereken.

    Az Apple lényegesen kevesebbet költ marketingre, mint pl. a Samsung :)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Shyciii #54 üzenetére

    "Az iOS 60Hz nem egyenló az Android 60Hz-el." Mi van?

    Mit nem értesz?

    iOS-en az animációk lényegesen több frame-ből állnak, mint droidon.
    120 Hz-en sem 120 fps-el mozdulnak az animációk, hanem jó, ha a 60 megvan, míg iOS-en 60Hz-en is 60 frame-ből áll az animáció másodpercenként.
    Ezért van az, hogy hiába a 120 Hz droidon, a 60 Hz-es iPhone sokszor folyamatosabbnak látszik (nem, nem kamerával lelassítva, hanem szemmel).

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Szabi® #138 üzenetére

    Nagyjából nem hiszem el a történetet amit belinkeltél.

    Egyszerűen azért, mert 4-5 évvel ezelőttig a céges gépem egy 2012-es i5-ös Mini volt 8 GB RAM-al és bizony a Photoshop, Illustrator, Indesign stb. gond nélkül futott rajta és a böngészőben sem volt gond akár 50 megnyitott fülnél sem.

    Használtam azóta ismerősnél m1-es 8 Gb-os Minit is, de egyáltalán nem volt lassú (4k-s filmeket gond nélkül vágnak vele azóta is), amit a linkelt idézetedben írnak, az konkrétan nem felel meg a valóságnak.

    --

    Az meg nagyjából röhej, hogy valaki egy M1-M2-es gépen Windows-t akar futtatni.
    Mégis minek?
    Ha meg mindenáron ezt akarja, akkor ne csodálkozzon, ha lassabb lesz, mint a natív megoldások, hisz ezek a procik nem x86-osok, tehát emulációban fut minden, tehát nem a 8 GB RAM a szűk keresztmetszet.
    (Lehet Arm-os Windows is telepíteni, csak arra nem sok alkalmazást fogsz találni :) )

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Szabi® #141 üzenetére

    PS és Lr teszt... minimális a sebességkülönbség a 8 és 16 GB között..
    [link]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Szabi® #202 üzenetére

    Ezekhez miért indokolt egy 400 ezres apple gép ? :N Windows/asztal/jobb klikk/ új szöveges dokumentum.

    :)) :)) :))
    Megnézném annak a HR-esnek a fejét, aki Notepadben kókányolt önéletrajzot kap :D

    Vagy nem ismered a windows-t, vagy a végletekig akarod ideologizálni az apple gépeit.

    Én igazából úgy látom, hogy egyik platformot sem ismered jól, a Windowst felhasználói szinten elpötyögöd, Mac-et meg max a Youtube-on láttál és így alkotsz sommás véleményt.

    Én évekig használtam Mac-et (ráadásul régebbi Inteles vasakat) és a mostani aránylag új HP munkaállomásom mellett visszasírom a 2011-es Mac Mini-met, ami a fullos i7-es gépet kiröhögi még ma is sok tekintetben, hála a Windows ostobaságainak.
    2023-ban nincs még normális több monitor és virtuális desktop kezelés?
    Eltérő felbontású monitoroknál össze-vissza DPI-vel nyitja meg az alkalmazásokat?
    Ha adott alkalmazást egy 1080p-s monitorról áthúzok egy 4k-sra, akkor elmossa az UI-ját, mert képtelen értelemesen DPI-t váltani?
    Virtuális desktopnál több monitor esetén nem képes különbséget tenni a monitorok között és együtt mozgatja a desktopot mindenhol? RÖHEJ!!!
    Képtelen maga a rendszer a normális keresésre? Rákeresel valamire és percekig szarakodik egy találattal, már ha talál egyáltalán valamit? Külsős alkalamzások kellenek mindenhez, ami MacOS alatt alapból, zökkenőmentesen megvannak? (És ezek is kompromisszumossak?)

    Ezeket a MacOS (sőt a Linux is) már vagy 10 éve képes gond nélkül megoldani.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Szabi® #204 üzenetére

    2 azaz kettő! ezer forintért megveszed a Windows 10 Pro-t!

    Ez annyira legális, hogy pl. Németországban büntetnek érte (itthon egyelőre csak annyia gebasz, hogy időnként újra kell vásárolnod, mert kihajítanak /mennyiségi licencek, amiket nem lehetne így árusítani/).

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Szabi® #210 üzenetére

    Nagyon rossz példát írtál , mert a 20 ezres telefonnál nyilván lesz eltérés, mind a külcsíben, mind a belbecsben.

    A példa tökéletes, mert semmi különbség nem lesz, csak a származása lesz enyhén kétséges :D (Pistikét fél órája csapták le érte.. :) )

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Last Dave #227 üzenetére

    Felbosszantott az M1-es MacBook Air-ben, hogy egy szimpla egeret képtelen volt kezelni, és havi 300ft-ot kellett volna fizetnem egy külsős programért, ami kezeli az egeret.

    Egy szimpla egeret simán kezel gond nélkül, mégis mi a fenéhez kellene külső program egy kétgombos görgős egérnél?

    Egy kicsit is komolyabb egérhez, meg gyárilag adnak Mac-es programot is amivel szénné lehet konfigurálni.

    A méreg másik serpenyőjében viszont még mindig ott van ,hogy több, mint 2x annyiba kerül.

    A frászt kerül kétszer annyiba.
    Ha azonos tudású és teljesítményű PC-s noteszt választasz, az semmivel nem olcsóbb, sőt néha drágább.
    Persze lehet választani valami csodát, ami filléres tétel, de ilyen kategóriában az Apple nem gyárt gépet.

    És akkor már ismét vissza kellene térjek iPhone-ra, akkor az sem kevés felárral járna az androidhoz képest.

    Ismét csak azt tudom mondani, hogy azonos prémium szegmensből választva nem lesz olcsóbb a droid sem.

    Sőt, ha az életciklusukat nézzük, akkor a droid készülékek a kétszer drágábbak.
    Egy iPhone-t 5-6 évig tudsz használni gond nélkül úgy, hogy minden támogatást megkapsz a gyártótól ez alatt.
    Android fronton ez alatt már két-három készülék elavul a zsebedben, mert lejár a támogatása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák