Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M1995

    aktív tag

    Nem biztos jól tudom, emlékszem régebbről Indiában eddig a behozatali adók miatt is drágább volt az iPhone. Amióta építettek ott is gyárat és most nyílt hivatalos bolt is, így talán olcsóbban jutnak hozzá a vevők.

    #8
    Tedd hozzá, az Android előlapi kamerában nincs Face ID szintű biztonságú szenzor. Amihez kell a hely, ezért nem egy apró lyuk iPhone esetében. Az iPhone OLED nem a 10 évvel ezelőtti OLED, hanem LTPO és a képfrissítés se úgy fix 120 Hz, mint egy akárhány évvel ezelőtti Android, hanem 10-120 Hz közötti dinamikus, ami jó üzemidő szempontból. (14 Pro már 0-120 Hz)
    Valamint a többféle Android készülékre szoftveres oldalról jól jön a hardveres 120 Hz rásegítés, az iOS 60 Hz nem egyenlő Android 60 Hz minőséggel, mert szoftveresen általánosan jobbak voltak az animációk és a fejlesztőknek kevesebb hardverre kell optimalizálni.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Szabi® #10 üzenetére

    Az iPhone előnye pont az, hogy unalmasan megbízható. Tudja az ember mire számíthat nagyjából hardver és szoftver, szolgáltatások oldalon is. Fold, Surface egyelőre inkább a kísérletező kedvűek ketyeréje és ugye azt se tudni mindig a Google éppen mit kaszál el. Pl. iOS-en van az úgymond unalmas imessage+facetime, Androidon a Google 10 év alatt hányadik chat appot kezdi újra, vagy amikor emailhez volt a remek Inbox és kaszálták.

    #12
    A 14 Pro-ban már LTPO van. És 2000 nit. De a 12 Pro kijelzője se hiszem olyan mint a régi átlag Android OLED. (legalábbis ami nem flagship, így nem ér amikor szokták mondani egy negyedannyi pénzbe kerdülő Xiaomiban előbb volt OLED) Ahogy régen az iPhone LCD se volt rossz. Egyrészt az Apple lassan vezet be ilyesmit, másrészt mindig hozzáteszi a saját ízesítését.

    Ráadásul feleslegesen magyarázzuk a Pro flagshipek specifikációt, legújabb technikát, mert mindig is az alap iPhone modellből fogy el a legtöbb, az iPhone tábor számára az a default választás. Olyan piaca van a cégnek, hogy megtehetik csak apránként adagolják a funkciókat. Sőt, most már a remek saját chipfejlesztés miatt azt is megtehetik az előző processzort használták fel újra, egy kis plusz memóriával megspékelve.

    Alaposan átgondolják mi a roadmap, az Android gyártók inkább minden technikai újdonságot azonnal a falhoz dobnak, ha gyerekcipőben van akkor is, aztán megnézik mire van igény. Talán az is szempont Apple-nél mivel 5-6 évig támogatva van egy készülék, fontos volt úgy legyen az OLED váltás ne kelljen beégéssel foglalkozni. 10 év alatt Android user ismerőseim azért nem aggódtak a beégés miatt, mert 2-3 frissítésnél többet úgyse kaptak és akár évente vettek új telefont, mivel el van árasztva az Android piac.

    Hogy valakinek nem elég az iOS, az Apple elgondolása, az érthető és jó van választási lehetőség annak, akit az Android érdekel jobban. Kinek milyen funkció fontos. Sarkítva: nekem mutathatnak bármilyen 12000 mAH oda-vissza wireless töltős, 12000 Hz kijelzős, 12000 megapixeles kamerájú, hajtogatható-feltekerhető Star Wars hologram képes Android készüléket egy raklap memóriával megpakolva, akkor se kellene, mert nem iOS. Ugyanígy fordítva, akinek az iOS túl kevés, unalmas, az marad Android vonalon.

    Az a lényeg, hogy iPhone tábor többsége nem puszta specifikáció, miatt választja következőnek is az iPhone-t. Hanem az összkép, ökoszisztéma, hardver-szoftver és szolgáltatás szempontok alapján. Valami oka van, hogy az okostelefon piac profitjának döntő többségét az Apple viszi el. Rossz termékkel nem lehet ilyet elérni.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Shyciii #25 üzenetére

    Neked is: a notch nélküli Oneplus készülékedben nincs Face ID.

    A képfrissítés iPhone-nál a tömegek számára nem annyira sarkalatos téma, mert iOS 60 Hz nem egyenlő Android 60 Hz. Nyilván a ProMotion jobb, de ha nem egymás mellett látod, annyira nem izgatja az iPhone tábort. A legtöbb mindig a sima iPhone-ból fogy, amiben ilyen még nincs. Valamint, ha valaki direkt Mini user, őt nem érdekli a nagyobb tepsiben jobb van. Átlag iPhone usert nem érdekli nincs neki AoD és egyebek, amit egy olcsóbb Xaiomi tudott évekkel ezelőtt, mert azon meg nem iOS fut, nincs Face ID és az egész nem olyan kényelmes számára összességében, nem egyedül egy adott funkciót kiragadva.

    Csengőhang: nem 2003 van, a tömegek pont nem nagyon állítják át a default hangokat, vagy csak rezgőre teszik a külön némító gombbal. (ami szintén egy remek megszokott iPhone dolog)

    "nem az újításról, egyediségről, technológiáról szól az Apple"

    Hát "csak" a saját tervezésű processzoraik évekkel a piac előtt járnak, a készülékek támogatási ideje Apple-nél a leghosszabb, fejlesztőknek kényelmesebb környezet. Face ID, Lidar...

    A laptopok minősége, üzemideje köröket ver a többi gyártóra, trackpad még mindig a legjobb, Mac OS nincs bloatware mint Windows-ban még Pro kiadásban is, a tablet piacot is uralják.

    A nagy cégek közül ők törekednek leginkább az adatvédelemre. Új szolgáltatásokkal bővítették a mac-iphone-watch-airpods-icloud ökoszisztémát, ami máshol nincs így ennyire egyben vagy nem olyan kényelmesen, új média szolgáltatásokat vezettek be. (Arcade, Apple TV+, Apple Music Classical, Fitness stb. még a Maps is javult kicsit) Ha akarom, YouTube, Instagram, Netflix és társai kivételével más tech céghez közöm se kell legyen, mert Apple-nél van sok minden megbízhatóan. (és amit bevezetnek azt nem kaszálják el, van egy roadmap, a Google és Microsoft szolgáltatásainál mindig van meglepetés mi tűnik el)

    Mac esetében éppen hallgattak userekre, magsafe, portok és SD visszakerültek, butterfly keyboard kidobva. Egyediség? Az Apple legalább kiadott két Mini szériát, Android OEM gyártóknál nem nagyon van ilyen normálisan.

    Ha pedig szerinted azért nem egyedi az Apple, mert nem ugranak rögtön minden kiforratlan technológiára és nem csináltak még összecsukható kijelzős telefont, azt én örömmel veszem. Ahogy laptop esetében se követték a piacot, hogy legyen érintőkijelző. Ahogy örülök, hogy bár jó lenne pár Android apróság mégis jobb az iOS már szinte megbízhatóan unalmas. (bár éppen a 16 nem a legbüszkébb munkájuk) Nyilvánvalóan 1-1 adott dolog, ami Apple terméknél nincs és máshol van az lehet jó, kényelmes és hasznos, de az összképet nézve nem sok Apple user váltana.

    Az Apple viszi el az okostelefon piac profitjának döntő többségét, a megelégedettségi felmérésekben is rendre kiválóan szerepelnek. Rossz termékekkel ilyet nem lehet elérni, a számok nem hazudnak.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Hallosz #32 üzenetére

    "híváselőzményeket nem csak 100 hívásig őrizné"

    Ilyen deal breaker dolgot fordított irányba is lehetne írni sokat, szóval ez nem nagy indok. 2 milliárd aktív Apple eszköz van a világon, valószínűleg valahogy elboldogulnak az emberek üzletembertől a tinédzserig úgy is, ha az iPhone és Mac nem tud éppen 1-1 valamilyen Android telefon, Windows számítógép funkciót.

    Miért ne lehetne PDF-et csatolni? Persze.

  • M1995

    aktív tag

    válasz jonnyjoker01 #43 üzenetére

    Inkább te beszélsz magad ellen, hiszen csak konteózol, persze azt el se tudod képzelni, hogy az Apple userek tényleg szívesen használják a cég termékeit. USA felmérés: iPhone userek 90%-a következőnek is iPhone-t tervez. A személyeskedést inkább hagyjuk, inkább pont az a tipikus Android fanboykodás amit előadsz, miszerint 1 milliárd feletti iPhone használó biztosan csakis meg van vezetve. Csak az lehet, az ugye kizárt jó termék legyen. Az egész piac meg van vezetve, nagy mágus az Apple... na mesélj még. :U

    Ne röhögtess, hogy azért van 2 milliárd aktív Apple eszköz, mert fogyasztóellenes az Apple. Ekkora ostobaságot! :Y Teljesen homályon vagy. De már megszoktam, minden Apple hírnél lefutják ugyanazokat a köröket, mert nem tudják elképzelni valamiért tényleg népszerű az iPhone. Biztos nem a gyors chip, biztos nem a remek Face ID, biztos nem a kényelmes 99% reklámmentes gyári appok és szolgáltatások, ökoszisztéma miatt van a márkahűség. Csak az lehet, szerinted mindenki hülye és bedől az Apple marketingnek. Hát persze... :U

    A "súlyos pénzek" butaságodról annyit, hogy flagship kategóriában az Android gyártók is annyiért árulják, meg egy Macbook árában is röpködnek a Dell gépek, tehát ez nem érv. Magam részéről annyit, hogy nem Pro szériát veszem, így nem hiszem súlyos pénzeket költöttem. Elégedetten használom 3-4-5-6 évig, a régi eladva vagy továbbra is használatban családban, miközben az Android ismerőseim többet költöttek több készülékre ugyanannyi idő alatt, mert már földhöz vágták volna két év után. Hiába volt benne 90 vagy 120 Hz kijelző és csak egy lyuk notch helyett. Mert ugye ezt is magyarázni kellett ma, hogy a Face ID nem csak egy selfie kamera, hogy lehessen lyuknak csinálni mint Onepluson. Vagy az is csak kiderült ma, hogy a leszólás ellenére bizony lehet iPhone-on is pdf-et csatolni, aláírást beszúrni...

    Igen, van több dolog ami itt nincs és Androidon van, de el kellene fogadni, hogy fordítva is vannak ilyenek. Nekem és a piac szerint sok usernek iPhone és iOS kell, ha ezt nem sikerül megérteni valakinek, az az ő problémája.

    A walled garden tudom nehéz elhinni, de sokak számára pozitív, egyébként mi az alternatíva: hát néztem Pixel, nincs normálisan forgalmazva, hardver minőségügyi problémák. Samsung: előtelepített Zuckerberg bloatware. Ez ugye nem fogyasztóellenes... Sony megint nincs normálisan, csak melléktermék a cégnél. Kínai nem érdekel. De ez mind mindegy is, mert egyiken sincs iOS, így nekem nem jöhet szóba. A Google egy reklámcég, a döntő bevételük a reklámokból van. Rootolni, mókolni nem akarok, így nem hátrány a kerítés. És ha már kerítés, az Apple féle jobban tetszik mint a Google féle. Appok optimalizálása iOS-en jobb számomra. Hiszen kevesebb készülékre kell fejleszteni és nincs fragmentálva a rendszer mint hány Android verzió van. A "súlyos pénzek" walled gardenből én annyit érzékelek, hogy egyszeri vásárlás Wipr adblocker Safarihoz és pár Apple szolgáltatás. (icloud+ tárhely és hide my email és zene folyamatosan, néha arcade játék odaadni rokon gyereknek abban se reklám, se IAP, néha apple tv+ nézni valamit, de ez is csak időszakos)
    Gyári beépített app mail, naptár, notes, reminders, keychain stb. mindet szívesen használom, tehát nem zavar benne vagyok az Apple kertben, mert nekem tetszik az a kert. Mi az alternatíva? Gmail, Outlook, Spark, Edison reklámos vagy fizetős, plusz adatvédelmi kérdés. Az iPhone ismerősökkel imessage+facetime sokkal jobb élmény, mint bármi ami az Android térfelén van. Microsoft és Google folyton variálnak, Apple-nél kiszámíthatóbb mit csinálnak, nagyobb esély hallgatnak feedbackre, jobb ügyfélszolgálat. Spotify előfizetést régen lemondtam, mert nem tetszett amilyen irányt vettek üzletileg, Apple Music számomra jobb hiányosságok ellenére. Apple Maps végre javult annyit, hogy nekem megfelel.

    Hardver, szoftver, szolgáltatás oldalon vannak számomra bosszantó Android hiányosságok. Hányadik chat appot kaszálta már el a Google és kezdték újra. Nincs értelmes kompakt készülék. Hiányozna a némító gomb, haptic feedback, időtállóság stb. Ökoszisztéma az Apple-nél van együtt jobban, ez egyszerű tény. Ahogy az is, tapasztaltam iOS 60 Hz nem olyan mint az Android 60 Hz, sajnos van balszerencsém egy rokon tavaly vett Nokiáját karban tartani, ami laggolást az előad, hát durva.

    Aki az Androidot kedveli, használja azt. Aki az iOS-t, ő meg azt. Adott a választás lehetősége. Viszont az vicc, hogy trollkodva nézni az iPhone-ra miért nem olyan mint egy Android? Hát pont az a lényege, hogy nem olyan.

    Azt nem értem, aki soha nem venne iPhone-t miért jár Apple hírekhez kötekedni, hiszen nem mindegy neki mit nem tud az iPhone? Aki meg váltott Androidról iPhone-ra, de új szemlélet helyett az Androidot keresi görcsösen az iOS-ben, akkor mi késztette a váltásra, ha az Android mindent tud? Mert itt a híváslista 15 éve ilyen, a csengőhang beállítás módszere is, és még mindig van 60 Hz iPhone aktuálisan árulva. Sikerrel, mert nem csak azon múlik a népszerűsége.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Hallosz #44 üzenetére

    Arra szerintem hiába vársz, mert kezdetek óta ilyen a híváslista. Nem tekintik problémának ahogy te. Nem lesz T9 tárcsázás se. Még szám nélküli hívások szűrése sincs, vagy number screening telemarketing ellen. Szerencsére itt EU-ban erre vannak törvények, nincs annyi spam hívás.

    Feedbacket lehet írni nekik ezekről, de valahogy 1 milliárd ember elboldogul az eddigi híváskezeléssel, akkor nem hiszem prioritás lenne nekik olyanra csinálni a híváslistát. Gondolom ha sok nem fogadott hívásod van, oldd meg hívd vissza vagy majd keres újra. Az Apple amúgy is alig lát ki USA-ból, Kaliforniából, ott pedig a hangposta nagy divat. Nálunk azt hiszem a Telekom már le is lőtte, mert kutya se használta.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Shyciii #54 üzenetére

    Érdekes, a boltban néha látom feltartják a sort, mert a kijelző alatti leolvasó épp nem vette be. Face ID mindig gyors.
    Tudok róla a Samsung szállít be kijelzőt, de ugye ez nem ugyanaz mint ami minden Androidban van. Tapasztalatból írom egy random X éves Xiaomi 60 Hz kijelzőjét szar volt látni, mert az Android animációk nem voltak simák, de mondom a Nokia esetet is. Elég nagy tévút azt gondolni egy 50-60 ezres Nokia, Xiaomi 60 Hz ugyanolyan élmény mint a 60 Hz iOS. Vak aki nem látja.

    Sinesol & Parallaxis
    Így van, erről beszélek, de a trollok csak személyeskedni tudnak szövegértés nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • M1995

    aktív tag

    válasz strogov #69 üzenetére

    Az kellemetlen.

    FaceID: a covid időszak már a múlt szerencsére, de ugye akkor is az ökoszisztéma, Apple Watch fizethettél kényelmesen, aztán a végére megoldották a maszkos felismerést is.

  • M1995

    aktív tag

    válasz 7Heads Drago #74 üzenetére

    Ez rendben van, ezért használja mindenki azt, amelyik neki jobban megfelel. Viszont azt kellene megérteni, az ilyesmi fordítva is érvényes, az Androidból is hiányzik több dolog, ami iOS usernek alapból kényelmes, aztán hiányozna ha váltana.

  • M1995

    aktív tag

    a termékek viszont rendkívül kompromisszumosak a konkurenciával szemben”


    Miért is? Fog átlaguser egy macbookot, kapásból ott a preview ami messze jobb a windows betekintő táblánál, spotlight is jobb win keresőnél, music, imovie és photos is jobb, time machine is jobb a win féle backupnál, titkosítás, a bitlocker csak win pro esetében. Az imessage és facetime jobb mint a skype. Vagy pl. icloud.com email nincs reklám, outlook.com vagy gmail.com van reklám.

    Jár hozzá pages, numbers, keynote. A windows gépen alapból egy doc fájlt nem tudsz megnézni vagy pdf-et összefűzni, ott a microsoft bloatware és oem bloatware.

    A mac trackpad is messze jobb, üzemidő szintén, értékállóbb is, kényelmes kapcsolat iphone-nal, icloud, airdrop. Az erős chip és mac os hardver-szoftver egyben üzleti modell miatt 2023-ban is bátran ajánlható egy 2020-as m1 macbook air, mert jó ár-érték arány.

  • M1995

    aktív tag

    válasz emvy #169 üzenetére

    Hiába akarsz neki tapasztalatból írni, ő mást olvasott a neten! ;]
    Macbook szerinte csupa kompromisszum, Zenbook a matricákkal és venti zúgással tuti vétel. :)

    US iPhone market share up – in declining market – as more people switch from Android.

  • M1995

    aktív tag

    válasz cucka #191 üzenetére

    Ehhez kapcsolódik:

    Apple earns more from gaming than Sony, Nintendo, Microsoft, Activision combined

    (más kérdés, hogy néhány egyszeri vásárlás típusú és Arcade játékon kívül engem nem érdekel a mobil játékok világa, főleg nem az IAP fajták, de üzleti szempontból jól csinálják meg kell hagyni)

  • M1995

    aktív tag

    válasz Scarletiel #194 üzenetére

    Gondolom, ha nem kell direkt Windows valamilyen célszoftver miatt, akkor saját pénzből te se vennéd meg a 400 ezres céges laptopod otthoni használatra.

    Akárhogy is nézzük otthonra átlagos usernek a MacBook Air egy kiváló ár-érték arányú gép. Összerakni pár diát, táblázatot, PDF összefűzés ás aláírás, videószerkesztés imovie vagy final cut gépre optimalizálva, fotók kezelése, reklám és bullshit mentes appok, szolgáltatások beépítve, titkosítás és time machine, jó trackpad és hangszórók, hangtalanul kiváló üzemidővel, amikor felnyitod azonnal használható és a gép 3-4 év múlva is ér valamit.

    Hasonló átlagos user "élmény" a Windows fronton: rendben az ablakkezelés remek és millió program van rá, de átlagos user szempontból ha a laptopról kiderül csak Home verzió, hát a titkosításhoz kell a Pro licenc, mert ugye egy laptopnál nem árt ha védve vannak az adatok, a file history nem olyan kiforrott mint a time machine, összedobni pár diát és táblázatot már külső program kell vagy fizess office csomagért, start menüben előtelepített bloatware, ráadásként még OEM trial bloatware, imádkozni a HP, DELL stb. driverek legyenek jók, trackpad nem olyan jó, ventilátor zörög, alapból egy PDF összefűzés nem megy, a beépített Photos nem olyan jó és külön plugin kell HEIC megnézéshez, Music és Mail app inkább felejtős, reklámok a gyári appokban, a dark mode nem olyan jó, az Edge mostanában minden frissítéssel hoz valamilyen hülyeséget, a Chrome és Firefox zabálják az akkut, ha minden feladatra 3rd party programot kell vadászni az nem kompromisszum? És a gép 3-4 év múlva már sokat veszít az árából.
    Értem egy ilyen Zenbook RTX erős, de nézzék meg akkuról is, és milyen a throttling elvérzik 2 óra alatt. Ha kell a csúcsteljesítmény, ahhoz be kell dugni a tégla méretű tápegységet, akkor már egy desktop nem egyszerűbb, vagy kiülnek a parkba 1-2 órára 3D szerkesztésre és játszani? Mert több ideig nem nagyon bírná. Youtubereknek könnyű lelkesedni egy szponzortól kapott gépért, aztán egy év múlva is ott lesz neki? Nem, szépen visszamegy MacBook Pro-ra videót vágni, és ha nem Adobe Premiere user, akkor a Final Cut gyorsabb. Na de kinek mi tetszik, használja azt.

  • M1995

    aktív tag

    válasz Szabi® #200 üzenetére

    Nincs semmi baj az elfogultsággal, ha adott feladatra megindokolják miért jó ez vagy az. Ahogy én és a többiek tettük. Te ne vegyél se Mac gépet, se iPhone telefont. Nem neked való, csak elvakultan kapaszkodsz 1-1 kiragadott dologba, ahogy bizonyítottad az egész szálban képtelen vagy összképet nézni. (ha már személyeskedsz megint, akkor én is :P, megjegyzem most is te szóltál hozzám, nem én hozzád)

    Mi értjük adott célszoftver feladatra, komolyabb játékra jobban megfelel egy Windows gép, ablakkezelés egyebek jobb ahogy írtam. Neked nem kell értened, ha nem akarod, az Apple termékek mire és miért jók, ne használd ha nem akarod, csak unalmas a folyamatos leszólásod olyan Apple termékekre, melyeket 1-2 milliárd ember használ elégedetten. Tehát annyira rossz nem lehet, mint képzeled, max. te nem érted miért tartják mások jónak.
    De mindegy, mondom lapozz a témán, nem neked való az Apple. Örök hiba, amikor Android és Windows userek ugyanazt keresik a Mac & iPhone termékekben is és nem akarják érteni kicsit máshogy vannak a dolgok. Szabad a választás, közben a gyártók kisebb-nagyobb dolgokban egyébként is másolják egymást, így előbb-utóbb Mac, iOS user is találkozik Windows, Android dolgokkal és fordítva is. Ökosztisztéma Apple-nél van legjobban egyben, ez objektív tény.

    Ami az Office-t illeti, attól függ miről beszélsz konkrétan, mert azt megint nem részletezted. Én átlagos user használatról beszélek. Önéletrajzot, receptet írni Pages, otthoni költségvetést követni Numbers, leckéhez diákat összedobni Keynote, mind jár a géphez. MS Office-ért fizetni kell. Nyilván speciális makró akármi dologhoz Excel az igazi, szakdolgozatot én is Wordben írtam és az Access-nek nincs párja. Viszont ezek már nem átlagos feladatok. Akkor átlag XY számára miért nem hiszed elég az Apple megoldása? Érdekes, a tucatnyi másik felsorolt hétköznapi példához nem szóltál hozzá, mert bizony ott Windows-nál van kompromisszum. Annyira jöttél az árral, akkor kalkuláld bele Photos, iMovie, Pages, Numbers, Keynote, Time Machine, Preview stb. szintű szoftver nincs alapból a Windows-ban, keresgélni vagy fizetni kell értük (Pro licenc Bitlocker funkció, MS Office), vagy reklámos, akkor az is kompromisszum.

  • M1995

    aktív tag

    válasz hegedus001 #240 üzenetére

    Egyetértek, az összkép ahol nálam is nyerő az Apple. (de használok Windows-t is) Hiába magyarázzátok neki emvy-vel. Nekem már privátban is gyalázkodott. :D :U

Új hozzászólás Aktív témák