Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saen

    veterán

    válasz DanielLong #60585 üzenetére

    Ha minőségi szettet szeretnél akkor a Daiwa orsókat gyorsan felejtsd el. Ott vagy felsőkategóriát szabad venni (szerintem nagyon túlárazott), vagy semmit. Olcsóbb orsóik ipari hulladék kategória. Ma szerintem mindenkinek Aliról érdemes pergetőorsót beszerezni. Egy Tsurinoya FS/Jaguar/Whirlwind 2000-es méret elég univerzális és ilyen max 50 USD. Ez már egy használható darab ami nem fog a jövő héten szétesni... Persze nem lesz olyan, mint egy Exist vagy Stella, de a közelében sincs az ára.
    Botban vannak jó cuccai a Daiwának és nemcsak a felső kategóriában, de hát leírtad a sügértől a harcsáig az összes halat, erre így nem lehet tutit mondani. Itt se számíts túl olcsó dologra, mert alsó kategóriában itt se szakítanak, de mondjuk középkategóriában már van jó (és gagyi is).
    Főzsinórban a Daiwa csúcs fonottjai kifejezetten jók, ha ki bírod fizetni akkor hajrá.
    Kiegészítők és táska: ezeken rengeteget lehet spórolni ha kínából rendeled meg. Tuti recept itt nem nagyon van, ami tetszik.
    Csali: ebben dilemmázok én személy szerint sokat meg persze sok függ attól is, hogy mennyire fogyasztod őket. Alin vannak korrekt csalik (drága és bevált cuccok másolatai), olcsón, de azért az eredetinek általában megvan az előnye, cserébe jellemzően többszörös áron. Itt kell tudni ha mennyire vagy elszánt, pl Daiwának itt is van jó cucca, csak ami érdekes az baromi drága (japán árak) és kicsi a kínálat.
    Szerintem el kéne dönteni, hogy mi a fontosabb, melyik víz, milyen halak, milyen csalik, utána lehetne tovább lépni. Arra is számíts, hogy a pergető cuccok nagyon szubjektív dolgok, ami nekem tuti, másnak egyeltalán nem biztos, hogy bejön.

  • xbrbiz

    tag

    válasz DanielLong #60585 üzenetére

    Mindenes bot nincs, ha tényleg rákapsz a pergetésre úgyis gyűlnek majd a botok. :)
    Az említett Jaxon Grey Stream korrekt bot főleg annyiért amennyit kérnék érte. Még a Westin W3 UltraStick-et (7-28) ajánlanám ilyen "mindenes" kategóriában. Orsóból a már ajánlott Tsurinoya Jaguar ami tényleg bőven megéri az $50-t.

Új hozzászólás Aktív témák