Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #14 üzenetére

    Azt ugye látjuk, hogy egy asztalbővítő motyóról szóló cikk alatt ez miért furcsa hozzászólás? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #17 üzenetére

    Igen, hát ez sem válasz volt a kérdésre. :))

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #24 üzenetére

    Valóban szeretnék 70-80 000-ért kompresszort venni azért, hogy félévente/évente egyszer kifújjam a gépet. Egy pill, mindjárt jövök, csak úgy látom, épp szüretelhető lett a dollárbokor, az olajteknő és a gyémántfa.

    Amúgy meg a kettő nem zárja ki egymást.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #26 üzenetére

    Postával együtt 42-be vettem, mikor elkezdődtek a brutális Keychron leárazások, de jóval többe van már, mint 70, mivel nem maradt gyári (sárgaréz plate, Kailh BOX Blackberry Ice Cream Pro kapcsolók, Cherry profilos Shenpo Retro Grey dye-sub PBT kupakok, fa csuklótámasz, akril porvédő, és hamarosan egy Alice-os Keebmat Premium Felt Edition – már csak egy aviátor kábel kell hozzá, meg majd valamikor idén még vágatok bele szénszálas plate-et, de a stabilizátorokat egyelőre nem macerálom).

    Csak a miheztartás végett. ;] Mindenesetre szerintem nagyon-nagyon elszontyolódnál, ha pénztárcát cserélnénk, esetleg még aztán rendszeresítenénk is ezt.

    Másrészt a Q8 főleg egy munkaeszköz (amellett, hogy egy hobbi része is; ezért nem maradt gyári), amit a hét mind a hét napján legalább 10-14 órát használok. Szóval kevered a szezont a fazonnal.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #28 üzenetére

    "De már 1300-tól is van billentyűzet, ahhoz nem kell dollárbokor."

    Nem tudom, mit nem értesz azon, hogy munkaeszköz ÉS hobbi is. 1300 forintos ipari hulladékot használj te heti 90-110 órában, napi öt számjegyű karakter bevitelére – meg alkalmasint játszani. (A munkájára igényes építési vállalkozó/szakmunkás is minek vesz Hiltit, nem?) Én meg veszek egy flakon sűrített levegőt ennyiből, ami kitart vagy egy évig, ha nem tovább. ;)

    "Ebben azért nem vagyok annyira biztos. Nem keresek átlag felett, csak mások a prioritások. Pl. nincs elektromos autó, meg családi nyaralás Tahitin. A maradékból futja 4090-re is."

    Igen, eddig csak 117,8 százalékig voltam biztos benne, de most már 136 százaléknál járunk. Ezért posztoltam azt, amit, és itt sincs autó (nemhogy elektromos, hanem semmilyen) vagy akármilyen nyaralás (még belföldön sem).

    Általában átgondolom a dolgokat, mielőtt leírok valamit, nem csak egy csövön keresztül bambulok naívan kifelé.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #30 üzenetére

    Tényleg nem érted, hogy arra, amit heti 110 órát használok, arra költök 100 000-et, de amit évente legfeljebb egyszer vagy kétszer 15 percre, arra nem. Ahogy a legtöbb értelmes ember. Mert a maradékból nem 4090 van, hanem fél zacskó szotyi.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #34 üzenetére

    "Mindenki arra költ ami neki fontos."

    Pontosan. Amit egy évben minimum 5000 órát használok és bevételt generál, az fontos (számodra úgy látszik nem, ha 1300 forintos, meg munkahelyi gumidómos Dell billekkel dobálózol...mellé), amit összesen 15 percet és csak az OCD-met elégíti ki, az nem kifejezetten, főleg, hogy az altenatívája 10 évre előre vetítve is durván csak ~12 000 forintba kerül. Nem egy bonyolult koncepció, és úgy még egyszerűbb, ha nem hiszed azt, hogy mindenkinek is feneketlen zsebe van, mindenre is.

    Ha állandóan kellene egy kompresszor, még régen a pincében lenne egy legalább 150 000-200 000-et érő darab, aminek a vásárlását egy-két hetes kutatómunka előzte volna meg.

    "A 4090 árát meg simán elkéri egy autószerelő egy "check engine"-ért, de ennek legaláb látszatja is van."

    És olyan is van, aki aranyporral megszórt fagylaltot eszik, mert kínjában nem tudja már, hogy mit csináljon. Ez nem igazán releváns a párbeszédünket illetően, főleg, hogy olyannak írod, akinek még autója sincs, ahogy egy 4090-nek sem lenne semmi látszata, mert nem játszom/dolgozom semmivel, amihez akár csak közelítőleg is efféle kártya kellene az élvezhető (100 fps+) szinthez. Másrészt nem tudlak sajnálni, ha olyan autód van, aminél ~1 millió egy check engine lámpa körberajzolása, de ez már más kérdés.

    Ha pedig az életviteledhez/munkádhoz elengedhetetlen az autó, akkor is be fogod vinni a szerelőhöz, ha két 4090-et vehetnél a javítás árából (bár akkor már az is lehet, hogy veszel egy másik, nem épp határ fos járművet). Mert megtérül, és nem kell hozzá 60 év.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #36 üzenetére

    Ja, de egy irodai dolgozó viheti a saját billentyűzetét, főleg, ha produktívabb vele. Ne hasonlítsunk már ehhez tűzoltókat (akik amúgy nem fognak gagyi sisakot, meg baltát kapni)...

    "minek költenék rá 70k-t?"

    Mondjuk mert azzal dolgozol? Szerinted például nyunyu nem saját Akkót visz be (majd nap végén zár be szekrénybe/visz haza), mert mazochista hajlamai vannak? Amúgy már 40 000-ért is olyat veszel, aminek egyetlen kupakja ér annyit, mint a benti Dell. Jobb helyeken meg akár a főnök is megfinanszírozhatja, ha tudja, hogy jó vagy, és nem a kummantós mellébeszélés a szakterületed.

    "Ferrari?"

    Nem, azon kb. egy gumi kerül annyiba. Vagy két visszapillantó tükör. Talán nettó.

    Bármi lehet, ami már hét számjegyű összegbe kerül, főleg, ha valami jó lehúzós helyre viszed és/vagy vásárlás előtt nem lett kellőképp utánanézve, majd belekalkuláva a különböző javítások/alkatrészek potenciális árképzése. Ez valószínűbbnek tűnik, ha a szórakozásra használt gépe(i)d (ugye nem home office van, szóval nem azo(ko)n dolgozol) többe kerül(nek) , mint az autód, amitől a megélhetésed függ. Ez már személyes választás és prioritások eredménye, mindenki ennek a gyümölcseit szüreteli. Nyilván én is.

    Egyébként a bontó is opció lehet, és ha van alkatrész, akkor az nem annyi lesz, mint a Bárdiban. Meg aztán a szerelők sem egyforma tarifával dolgoznak. Ezért van az, hogy ha találunk egy jót, akkor azt megbecsüljük, bár azt nem tudom, hogy miért problémázol ennyit ezen, ha – a saját szavaiddal élve – még ezek után "a maradékból fut 4090-re is", és miért nem vagyok zacskó szotyival annyira igényes, hogy évi 10 percért nem veszek 80 000-es kompresszort a konkrét esetben nyolcvanad költséggel pont ugyanazt nyújtó sűrített levegős flakon helyett.

    Így ez konkrétan a rossz gazdasági döntés(ek)ből eredő hattyú halála, és már kezdenek kupacban tornyosulni a zsebkendők. De nem féltelek, tudom, hogy akkor is átvészeled valahogy, ha fotoszintetizálnod kell hozzá. ;]

    "Közelekedni meg kell, mert nem mindenki lakik 2 sarokra a munkahelyétől."

    Mintha pont ugyanezt írtam volna az előző posztban, csak más szavakkal.

    Mondom, átgondolom (a vásárlásokat is), és az olvasásom sem szelektív.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 21k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval 25k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák