Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz MaCS_70 #199 üzenetére

    Egyfelől nagyon kíváncsi vagyok az eredményre, másfelől osztom bambano véleményét, senki nem lesz hajlandó váltani, amíg nincs valós kockázata a jelenlegi állapot megszűnésének.

    Nem szeretnék személyeskedni, de az eddigi írásaidból nekem az jött le, hogy jogi területen dolgozol. A fenti néhány hsz-edből is arra következtetek, hogy a jogi segélynyújtás szándéka vezérel, ezért követed ezeket a csoportokat, még ha kritizálod is a FB-ot. Ha így van, és ezek a csoportok befogadtak és el is ismernek Téged (és a tudásod), akkor én komoly potenciált látnék valami olyanban, hogy Te magad indíts egy olyan platformot, ami kiválthatná ezeket a jelenlegi FB-hoz ragadt kommunikációkat. Mind azzal, hogy megteremti az adott csoportok zártságának lehetőségét, mind azzal, hogy -- magyarországi telephelyű és üzemeltetésű lévén -- maximálisan megfelel az EU-s és magyar adatvédelmi szabályozásoknak. Befektetés lenne nem kevés munkával, ez nem vitás, de valószínűleg lenne rá kereslet. Főleg úgy, ha Te döntesz úgy, hogy akit érdekel a jogi segítséged, az megtalálhat ezen az új platformon.

    A FB egyébként valószínűleg azzal lett nagyon népszerű és "egyszerűen megszokható", hogy a natív alkalmazását sok mobil gyártó (a FB kellő mértékű pénzügyi lobbijának köszönhetően) alapértelmezetten is feltelepített, sőt, törölhetetlenné tett a készülékre, így szinte magától értetődő, hogy alapértelmezett kommunikációs eszközként kezdje el használni a felhasználó. És mivel a natív app mindent megjegyez (jelszót, regisztrációs e-mail címet stb.), a jelszónak már a szimpla léte is elfelejtődik, az ember pedig tökéletesen elbutul.

    És ha már elbutulás. Ed3r_X_ írta, hogy "Csomó dolgot én se akarok, de attól még nem vagyok buta". Együtt tudok érezni vele, hiszen sok berögzült szokásomat nekem is nehezemre esik megváltoztatni. Az viszont igenis butaságra (de legalábbis végtelen lustaságra) vall, ha az ember nem hajlandó ezeket felismerni, majd ezeken változtatni (legyen akármilyen korú is az illető). Főleg akkor, ha azokból jól láthatóan (sőt, mérhetően) is kára származik. De sajnos ilyen az emberi természet. Ezért van az, hogy sokan még a számológépet sem képesek használni, míg vígan FB-oznak, pusztán azért... mert lapozgatni az ismerősök posztjai között sokkal könnyebb és szórakoztatóbb mint kicsit gondolkozni és felidézni a szorzás csodálatos művészetét.

    Vegyük észre, hogy a FB üzletpolitikája jelentős mértékben (ha nem kizárólagosan) az emberi kényelemre, lustaságra és irigységre épül! Ezen lenne jó változtatni, legalább akkor, ha az ember rászorul és érdeke lenne, hogy kiszakadjon ebből a cukormázas álomvilágból.

    #239 MaCS_70
    Nem feltétlenül kell megszokni egy másik felület logikáját. Semmi nem akadályoz meg abban, hogy az új platformot egy-az-egyben úgy alakítsd ki, hogy az hajazzon a FB-ra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák