Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    őstag

    Hajjaj. A Fb-jelenség is kibuktatja a személyiségtípusokat, illetve találkozásuk okán a keletkező kontrasztot. Dedikált, sufnituning szintű szicológus- filozófus vagyok egyébként, de a lényeg már csak azért sem ez, mert pszicholgógiai alapon tényleg fel- és leírható minden, korunk kapitalizmusában működni akaró entitás és vállalkozás. Nyilván azt akarja a szolgáltató fél, hogy ne tudj létezni nélküle, ő/a terméke jusson eszedbe és csakis az, ha igényed támad. A természeti alapvetések megkerülhetetlen szintjén kívánja szerepeltetni magát. Üzletpolitikailag érthető, a módszerek és felhasználói hangolhatóságok viszont a vállalhatatlan rész. Továbbra sem hiszem el, hogy a Fb hozzáadott értéket gyárt. Alapot adott esetben szolgáltat neki, de ez a pár kis szigetnyi, tudásalapú csoportot összedobó, azokban részt vevő emberek érdeme. De még ott is akad gixer a moderációval, EQ-val könnyen. Nehogymá' bepárásodjon a tekintetem, mert sikerült gyűjtést szervezni. A platform az csak úgy van, több-kevesebb kompromisszummal, a rajta lévő emberek irányultsága és színvonala a lényeg. A gyűjtésben amúgy annyira nem hiszek. Vannak őszinte sztorik, de túl sok korrupciót láttam már. Igen, hivatalosan segélyszervezetek rothadó belső bugyraiban is. Nincsenek illúzióim sem platformot, sem használókat illetően. Ha történik jó, elfogadom (nem vétózom), de eredendően egy hangolható szarmassza az emberiség, az ennek digitális teret adó konglomerátum meg egy....konglomerátum. Minden más szentimentalizmus és képzelet. Nyomokban tartalmazhat emberséget és letisztult célokat, igen, de sosem elégséges mértékben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák