Aktív témák

  • dptrsk

    addikt

    válasz Kalandor #48 üzenetére

    Szerintem a lapcsalád profiljából adódóan fórum ÉS hirdetési portál IS, alapvető egy csaló topik, hisz honnan tudná valaki, hogy akivel üzletelni szeretne, jószándékú-e?

    Egyik oldalról elhiszem, hogy ez hatalmas meló, másik oldalról viszont ez egy hatalmas előny konkurens hirdető oldalakhoz képest, leinformálható a gyanús felhasználó egy regisztrációval.

    Nekem is a hétvége alatt volt egy levelem, amire már nem jön válasz, mert felfüggesztésre került a felhasználó.
    Az is jó lenne, ha a kitiltott felhasználók adatlapján ott lenne, hogy miért lett kitiltva/felfüggesztve, nem feltétlen konkrét ügy említésével, hanem "kitiltva az alapelvek x.y.z pontjának megsértése miatt", van aki venné a fáradtságot, hogy utána néz, mi a kitiltás indoka.

    Ilyen esetekben jó lenne, ha a hirdetése sem törlésre kerülne, hanem a hirdetés nem listázódna, de ha privát beszélgetésben levő linkre kattintok, akkor jelenjen meg NAGY PIROS plecsnivel, hogy CSALÓ hirdetés vagy hasonló(hasonló az archív hirdetéshez), ne egy 404-es oldal(ha lejár a hirdetés utána törlődhet).

    Tovább megyek, ha egy hirdetés jelentve van, akkor a felhasználó adatlapján(akit jelentettek) megjelenhet egy figyelmeztető jelzés miután elolvastátok az esetet(de még nem döntöttetek), hogy folyamatban levő jelentés alatt van, gyanús.

    Ha már felmerült az ötletelés: A csaló telefonszámokat, számlaszámokat (vagy legalább egy részletet belőle), jó lenne nyilvánossá tenni, főleg a visszatérő csalók miatt.
    (pl. körzetszám+utolsó 5 számjegy, Bank neve+utolsó 8 számjegy)
    Tudom szűritek a többszörös regisztrációkat, de jó lenne, ha maga a személy lenne követhető, mert a nick változik, s míg nem reagáltok vissza-vissza tér és 1-2 ember "ráugrik".

Aktív témák