Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz simon7012 #512 üzenetére

    Ha nem mozog egyáltalán, akkor vagy le van zárva a csillapítása és épp tönkre vágod az erőszakos próbálkozásokkal, hogy mozgasd.
    Vagy már eleve problémás benne vmi és azért nem mozog.
    1-2 centit lezárva mozog nálam.

    Itt miröl is van szó?
    Elmagyarázom.
    Méretezés alatt a rugó erejét értem, azt az egységnyi erőt, ami egységnyi rugóhossz változtatáshoz szükséges.
    Pl: 300 Newton (~30 kg) egy méternyi összenyomáshoz. A linearitás azt jelenti, hogy a rugó teljes hosszán azonos erő szükséges az összenyomáshoz, míg a depresszív rugó karakterisztika annyit jelent, hogy a rugó összenyomásra "fellágyul", vagyis csökken az az erő, ami a további összenyomáshoz szükséges. Ennek az ellentéte a progresszív karakterisztika, ami meg azt jelenti, hogy a további összenyomáshoz egyre nagyobb egységnyi erők kellenek (ezzel már biztos találkoztál, de legalábbis köztudott, hogy mondjuk a levegős rugóstagok felkeményednek az összenyomásra).
    Konyhanyelven annyit tesz ezaz egész, hogy szerintem túl gyengék a rugók a villában, mintha gyerekek alá lenne tervezve.

    A SAG:
    "Első és egyben legfontosabb a SAG(beülés). Ezzel kell kezdeni minden rugóstag beállítását. Ez határozza meg a negatív rugóút mértékét, amire akkor van szükség, ha egy egyenes úton haladva hirtelen eltűnik az út alólad, azaz gödörbe hajtasz. Ilyenkor a tag úgymond belenyomja a kereket a gödörbe így nem az egész bicaj huppan egy nagyot. Értelem szerűen a beülés a teljes rugóútból vonódik le. A SAG mértékét a rugó cseréjével illetve az előfeszítésével lehet maximum 3-5 teljes fordulatig! Ha még ez is kevés lenne akkor biza erősebb rugó kell."

    Ezt a nyergen ülve be tudom lőni arányosan, de megborul az egész, amint kiállok a nyeregből -> túl gyenge a rugó.
    Épp ezért SAG-től függetlenül a legnagyobb előfeszítésen használom, hogy legalább a teljes rugóútból visszakapjak néhány mm-t.

    A kőmerev csillapítás meg megkoronázza az egészet. Ennél még egy rugós villa is jobb lenne sztem csillapítás nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák