Új hozzászólás Aktív témák

  • tütüke

    tag

    válasz #47053824 #186 üzenetére

    Fősulis koromban probáltam ki először a cigit. Nagyon nem jött be, de egy- egy buli alkalmával még beleszivtam másokéba. Nem tetszett, igy nem vagyok dohányos. Olyan nevelést kaptam, ahol a cigizés nagyon negativ dolognak számitott, ezért elitéltem azokat, akik gimiben a wc-t bebüdösitették.. Ma sem értem, hogy mi a jó benne. A legjobb barátnőm cigizik, de ő sem tud rá magyarázatot adni, hogy miért teszi. Pedig nagyon jol tudja, hogy ez káros a szervezetére.
    Volt egy barátom egy rövid ideig, aki rendszeresen füvescigizett. Megpróbálta rámtukmálni, hogy próbáljam ki, de hajthatatlan voltam.Ő és a barátai nem azért szivták, hogy egy magasabb dimenzióba jussanak, és felszabaditsák a mélyben szunnyadó gondolatokat, hanem, hogy bekábuljanak, felpörögjeken, stb, stb.
    Soha nem láttam pozitiv értéket semmiféle drogban.(akárhogy is nézzük, szerintem a füvescigi is egy drog..) És most sem értem, hogy miért kellene legálissá tenni. 25 éves vagyok, boldog, kiegyensúlyozott életet élek. Nekem is vannak problémáim, ugyanugy, mint bárki másnak. Nem megoldás a problémákra, hogy elnyomom őket, mintha nem is lennének. Meg kell őket oldani.
    Szerintem semmi szükség nincs arra, hogy lépten-nyomon mindenki hozzájuthasson a füvescigihez. Előbb a füvescigi, aztán a könnyűdrogok...és végelláthatatlan láncreakció indul be. A cigit is csak 18 éven felülieknek szabad árusitani, mégis számtalan ''kisgyereket'' látok az utcán cigizni. Sőt, olyanról is hallottam, hogy az iskolabüfében szálanként lehet venni a cigit. Nagyon keményen büntetném az ilyen eseteket, ahol kiskorúnak adnak el nem nekivaló dolgokat. MIért kell már tizenévesen tönkretenni a szervezetét? Nincs elég betegség igy is, amibe bele lehet halni?
    Lehet, hogy csőlátásom van, lehet vaskalaposnak is nevezni, de boldog életet tudok élni káros szenvedélyektől mentesen is. Szerintem ez a cél, csak nem mindegy, hogy hogyan éri el az ember.

    Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

Új hozzászólás Aktív témák