Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz g4dg3t #179 üzenetére

    én még azt sem mondanám, hogy odaül a család, apuka és anyuka veszettül igyekszik jó szülő lenni és akkor képzeld el a szitut, ahogy odaültetik pistikét az asztalhoz, hogy na akkor kisfiam beszélgessünk a fűről és emiatt most szívjunk el egy békepipát... :D
    de tény, hogy a szülőknek sokkal jobban kéne informálódni. nem csak magáról a kábszerről, hanem arról, hogy mi a pszichológiai része. bevallom én ezt még fontosabbnak is tartom.
    a konfliktus kezelést.
    teljesen egyszerű józan paraszti ésszel végig gondolva, absz gyakorlati kérdésekre választ adni nekik. mi van akkor ha a fiam szív? mi van akkor ha zsaru hozza haza? mi van akkor ha úgy érzem ideje lenne beszélni róla vele? milyen reakciókat válthat ez ki? hogyan ne viselkedjek vele, hogy eldurvuljon a helyzet és még kevesebb legyen a kommunikáció? hogy érhetem el, hogy merje vállalni magát és merjen beszélni még akkor is ha tudja hogy hibát csinált? ilyenekre gondolok.
    anno mikor csináltunk magunk is éjjeli rendezvényeket, jó nagyokat, igyekeztünk magunk is prevenciós támogatást szerezni, illetve megjelenést biztosítani nekik. kapaszkodj meg, egyetlen ex bevizsgáló nem volt, semmi sem, mikor a kormány kábszerpervenciós részének ülésén, konferenciáján voltunk, cska ott ültünk és nem hittünk a szemünknek, hogy ezek az emberek döntéshozók. kész rémálom..

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák