Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz <Adamsky> #46 üzenetére

    ööö, miért is nem?
    Azért, mert pl itt a PH-n is van bizonyosan olyan komment, ami átcsúszott a moderáción, pedig nagyon nem kellett volna neki - akkor ez azt jelenti, hogy a PH-n ömlik a gyűlöletbeszéd, és a moderátorok semmit se csinálnak? Természetesen nem azt jelenti. Éppen ezért nem általánosítunk 1-1 esetből, mert teljesen fals eredményt kapunk. Ezt hívják anekdotikus bizonyításnak, ami érvelési hiba.

    Sokkal jobb egy teljes adathalmazt nézni, és abból levonni következtetést. Ezt linkeltem neked, hogy pont ezt csinálták. Ha nem hiszed el, nem gond (nekem), csak hát a személyes kétely is egy érvelési hiba, és így lehetetlen beszélni egy témáról.

    a hír valóságalapját nem, vagy nem egyértelműen (ki a jó, és ki a rossz - már ha különbséget lehet ilyen szinten tenni - ebben a háborúban) lehet meghatározni
    Ez pedig a "no objective truth" néven nevezett mítosz, amit szintén a false info terjesztők/propagandisták használnak fel a saját hazugságaik terjeszténél, hogy "hitelesebbnek" tűnjenek (hisz mi is az a hitelesség? nincs is ilyen! minden vélemény egyenlő! - marhaság, nem az. nem egyenlő az én véleményem mondjuk az asztrofizikáról Neil deGrasse Tysonéval, nem egyenlő a véleményem a covidról egy szakorvos kutatóéval, és folytathatnám).

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • válasz <Adamsky> #46 üzenetére

    Mostanában egyre több lapos föld hívővel találkozom, véletlen? Lehet, hogy nem de ez semmit sem bizonyít, csak azt, hogy a közegemben valamiért egyre több az idióta.
    Én ugyan nem tudom megmondani, mi van az ukrán-orosz háborúban, mivel nem vagyok szakember, nem a szakterületem a téma. Ellenben ha elolvasok egy szakemberek által írt jelentést/hírt akkor arra tudok hagyatkozni még akkor is ha úgy érzem hogy nem úgy van, mert az érzelmek elvisznek a fenébe az igazságtól.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák